Rüyada Görülenlerin Sembolleri ve Anlamları

/ 22 Aralık 2019 / 81 views / yorumsuz
Rüyada Görülenlerin Sembolleri ve Anlamları

Rüyada görülen şeylerin karşılığındaki anlamlar, rüya sahibinin içinde bulunduğu duygu durumu ve yaşadığı olaylar ile doğrudan ilişkili olmaktadır. Fakat bazı semboller pek çok kez rüyalarda görülmekte ve anlamları merak edilmektedir.

Rüya sembolleri ve anlamları; kişilerin ruhsal durumları ve çevrelerinde gördükleri nesneler ile ortaya çıkmaktadır. Görülen rüyalar, hem içinde bulunulan zaman ile ilgili hem e geleceğe yönelik birtakım anlamlar sunmaktadır.

En sık görülen rüya sembolleri şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Uçmak
  • Şelale, Deniz, Nehir
  • Ölmek
  • Hamilelik, Bebek
  • Para
  • Ev
  • Yangın
  • Yasak İlişki
  • Çıplaklık

Rüyada Su Kaynakları Görmek

rüyada su görmek

Rüyada görülen su kaynakları, suyun berraklık ve renk durumuna göre farklılaşmaktadır. Berrak ve temiz bir su kaynağının görülmesi hayır ve ferahlık olarak yorumlanırken; bulanık ve kirli bir su kaynağının görülmesi sıkıntı ve problem olarak yorumlanmaktadır.

Şelale, nehir ya da denizin rüyada görülmesi aşırı hırçın ve dalgalı bir şekilde ise zorlukları işaret etmektedir. Fakat dingin bir deniz görmek rahat bir hayata kavuşulacağına işaret etmektedir.

Rüyada su görmek çoğunlukla ruhsal olarak bir rahatlamayı işaret etmektedir. Kişinin rüyasında bir su kaynağının içinde olması aynı zamanda ruhunun da arınıp temizlenmesini temsil etmektedir.

Rüyada Öldüğünü Görmek

rüyada öldürülmek

Kişinin rüyada öldüğünü görmesi, çoğunlukla yaşamsal belirtilere işaret etmektedir. Sağlıklı bir ruh haline geçiş ya da fizyolojik olarak daha sağlıklı bir yaşam sürdürüleceği gibi işaretler bulunmaktadır.

Rüya sahipleri, rüyada ölüm görmekten tedirgin olsalar da rüyalardaki semboller gerçeklerden farklı şekilde yorumlanmaktadır. Rüyada görülen ölüm de bir durumun sonlanıp yeni ve farklı bir durumun ortaya çıkmasını temsil etmektedir.

Rüya sembolleri ve anlamları itibariyle gerçek olay ve durumlardan farklılaşmaktadır. Özellikle rüya sahibinin ruhsal durumları ile ilişkilendirilmekte olan bu semboller belirli çağrışımlar sonucu rüyaya yerleşmektedir.

Rüyada Hamileliğin Görülmesi

rüya görmek

Kişinin rüyasında hamile olduğunu görmesi, semboller ve anlamlar mahiyetinde değerlendirildiğinde iyi ve güzel haber olarak yorumlanmaktadır. Beklenmekte olan bir haberin gelmesi ya da beklenmeyen bir müjde ile huzurlu bir ortamın oluşması temsil edilmektedir.

Fakat yeni evli ve çocuğu olmayan birinin kendini hamile olarak görmesi hem gerçekten hamileliğe işaret edebilir hem de hamileliğe ilişkin istek ve arzusu sebebiyle kendisini hamile olarak görebilir.

Rüyalarda görülen semboller tabir edilirken, rüya sahibinin içinde bulunduğu duygu durumu ve olaylar da göz önünde bulundurularak tabir yapılmalıdır.

Rüyada Kız ya da Erkek Çocuğa Hamile Olduğunu Görmek

Örneğin bekar birinin kendini hamile görmesi evlilik ile yorumlanırken, evli birinin kendini hamile olarak görmesi hayırlı bir haber olarak yorumlanmaktadır.

Bunların yanı sıra rüyada bebek görmek de hamilelik gibi hayırlı haber olarak yorumlanmaktadır. Yeni evli olanların gördüğü bebekler bilinçaltı etkisi olmakla birlikte bir bebek müjdesi şeklinde de tabir edilebilmektedir.

Rüyada Ev Yangını Görmek

rüyada yangın görmek

Kişinin rüyada evinin yandığını görmesi, ruhsal durumlar ile açıklanmakta olan rüyalardandır. Kişinin yaşadığı sıkıntılı ve bunalımlı dönemleri işaret etmektedir. Öfkeli ya da hırçın olan duygu durumlarının bastırıldığına işaret ettiği bilinmektedir.

Ev içerisinde görülen yangın bazı yorumculara göre aile üyeleri tarafından haksızlığa uğramak şeklinde de yorumlanabilmektedir. Rüyada ateşin ve yangının ne şekilde görüldüğü, rüya yorumunu değiştirebilmektedir.

rüyada ateş görmek

Rüya sembolleri ve anlamları hem rüya sahibinin içinde bulunduğu duygu durumu ile ilişkilendirilmekte hem de rüyanın görüldüğü bağlam ile belirlenmektedir.

Örneğin ateşin kişinin kendi üzerinde görmesi bir sıkıntıya işaret ederken bir başkasında görmesi görülen kişinin bir sıkıntıya maruz kalacağını işaret etmektedir.

Rüyalardaki semboller değerlendirilirken kişinin gün içerisinde etki altında kaldığı olaylar da göz önünde bulundurulmalı ve bu şekilde daha sağlıklı bir yorumlama yapılmalıdır.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Maltepe Oto Kiralama – İstanbul Maltepe Araç Kiralama
Maltepe Kiralama Firmaları Konum Cep No İş No DRM MOTORS İstanbul / Maltepe / Altayçeşme Mh. 0 (541) 551 88 18 0 (216) 594 03 37 HB FİLO İstanbul /..
Kartal Oto Kiralama – İstanbul Kartal Araç Kiralama
Kartal Kiralama Firmaları Konum Cep No İş No ELS MOTORLU ARAÇLAR İstanbul / Kartal / Atalar Mah. 0 (554) 442 78 10 0 (850) 340 03 46 ZİRVE RENT A..
Tarık Şahin İnternet Haberciliğini Wazm İle Amerika’Ya Taşıdı
İnternet gazeteciliği her geçen gün artmaktadır. İnternet gazeteciliğinde güvenilir adres olan Wazm ve Viakep siteleri ile en son gelişmeler paylaşılmaktadır.  Tarık Şahin Kimdir 1996 yılında Kocaeli ilinde doğmuş olan Tarık..
Rüyada Cumhurbaşkanı İle Konuşmak
Rüyada cumhurbaşkanı ile konuşmak, devlet kapısındaki işlerin halledilebilmesi için yetkili kişiler ile görüşme sağlanacağına yorulmalıdır. Aynı zamanda rüyada cumhurbaşkanı ile konuşmak, rüya sahibinin daha üst rütbeye çıkabileceği anlamına gelmektedir. Rüyada..
Rüyada Sözlü Kavga Etmek
Rüyada sözlü kavga etmek; kavganın edildiği kişiye göre değişiklik göstermektedir. Rüyada sözlü tartışmak yabancı biri ile olduğunda; şans, maddi kazanç ve bolluk gibi anlamlar taşımaktadır. Ölü ile tartışılması ise; çözülmesi..
Rüyada Sevdiğin İnsanı Görmek
Rüyada sevdiğin insanı görmek; çoğunlukla hayırlı ve güzel anlamlar ile ifade edilmektedir. Rüyada sevdiğin insanın görülmesi; rüya sahibinin kendisini oldukça mutlu edecek haberler alacağı anlamlarına gelmektedir. Rüyada Sevdiğin İnsanı Öptüğünü..