Aşk

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Özgüvenli erkeklerin hoşlanma belirtileri  ve erkeklerin hoşlanmalarının göstergesi olan birçok davranış vardır. Özgüveni yüksek olan erkekler, diğer erkeklerin aksine hoşlandıkları kişiye karşı daha farklı belirtiler gösterir.

Bu tarz, erkeklerin hoşlanma belirtileri, doğrudan duygularını açığa çıkarmaktansa, karşısındaki kişiden emin oluncaya kadar beklerler. Çünkü özgüven olduğu kadar gurur da bu kişiler için büyük bir önem taşımaktadır.

Hoşlanan Erkek Her şeyi Bilmek İster

hoşlanan kişi nasıl davranır

Erkeklerde hoşlanma belirtileri denildiğinde akla erkeğin sevdiği kişiyi bütün yönleri ile tanımak istediği gelebilir. Gerek hoşlandığı kişiye, gerek ise yakın arkadaşlarına sorar.

Özgüveni olan erkeklerin hoşlanma belirtileri ise bu konuda ayrılır. Özgüvenli erkekler başkalarına sormak yerine daha sabırlı davranırlar ve kadını uzun süre gözlemleyerek çeşitli sonuçlara ulaşmak isterler.

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri – İyi Bir Dinleyicidir

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Kendinden emin erkekler karşı tarafı rahat hissettirmek ister. Karşısındaki kişiyi dinler, anlamaya ve yardımcı olmaya çalışır. Bir yandan da analiz eder. Karşısındaki kadını dinlerken dış dünyaya tamamen kayıtsız kalır ve tüm benliğiyle hoşlandığı kadının anlattıklarına odaklanır. Bu davranış, özgüvenli erkeklerin hoşlanma belirtileri için çok açıklayıcıdır.

Karşısındaki insanı tanımaya çalışır. Nelerden korktuğunu, neleri sevip neleri sevmediğini, kişilik özelliklerini, aile yapısını anlamak için karşısındaki insanı can kulağı ile dinler.

Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri – Dış Görünüşüne Özen Gösterir

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Saç, giyim gibi özelliklerinde değişikliğe gidebilir ya da olduğundan çok daha fazla özen gösterebilirler. Genel olarak, erkeklerin hoşlanma belirtileri, önemli duygusal değişimler yaşadıkları zaman buna uygun kıyafet seçerler.

Bu duruma en yaygın örnek olarak doktorların, askerlerin ve diğer meslek gruplarının kendilerine özel kıyafet giymelerinin altında yatan asıl sebep erkeklerin kıyafet değişikliği ile hedeflerine motive olmak istemeleri verilebilir.

Aşık olan erkek de daha şık ve daha bakımlı olmaya başlar. Uzun süredir kendisi için alışveriş yapmayan erkek gözle görülür bir çaba içine girer.

Özgüvenli Erkek Yakınlık Kurma Çabasına Girer

yakınlaşmaya çalışan erkek

Hoşlanan bir erkeğin kadının koluna, omzuna ya da sırtında hafifçe dokunması sıradan bir iletişim tarzı olarak algılanmamalıdır. Özgüvenli erkeklerin hoşlanma belirtileri arasında hoşlandıkları kadınlara dokunmak için büyük çaba göstermek de vardır.

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri – Kendisini Anlatır

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Bir erkeğin kendisini anlatması , karşısındaki insana güvendiğinin, ona kendisini yakın hissettiğinin ve bir bağ kurduğunun en önemli göstergesidir. Bir erkeğin anılarını kadınla paylaşması önemli bir hoşlanma belirtisidir.

Erkeklerin anıları onlar için önemli bir “mahrem alanı”dır. Bu mahrem alanını sadece özel kişilerle paylaşılır.

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Özgüvenli erkeklerin hoşlanma belirtileri, kendisine güvenen erkek bu anılarını anlatırken, kendisiyle ilgili problemleri anlatmaktan da çekinmez.

Tabi ki bu noktadaki en önemli faktör, karşısındaki insanı ne kadar zamandır tanıdığı ve ne kadar güvendiğidir. Eğer aralarında o güven kurulmuşsa tam anlamı ile içini açabilir.

Özgüvenli Erkek Sorunlara Çözüm Bulur

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Bu sorunlar ufak da olsa, aile içindeki çok ciddi problemler de olsa kendi tarzında elinden gelen gayreti gösterir.

Görüşmek İçin Bahaneler Yaratır

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Eğer en ufak bir konudan görüşme için bahane yaratıyorsa, bu o kişinin karşısındaki kişiden hoşlandığının belirtisidir.

Örnek vermek gerekirse, tavla oynanırken bile “mağlup olan kahve ısmarlar” gibi bir cümle kullanarak her şekilde bir sonraki görüşmeyi garantilemiş olur.

Hoşlandığı kişinin sıklıkla gittiği mekanlar,  icra ettiği hobiler, arkadaş ortamı hatta yol güzergahı dahi erkek tarafından iyice kavranır ve her detay hoşlanılan kişi ile birlikte olmak için fırsata çevrilir.

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri – Yaklaşarak Konuşur

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Karşılıklı konuşma sırasında hafifçe öne eğilmesi, erkeklerin hoşlanma belirtileri göstergesidir. Hoşlanmanın beden diline göre eğilme yani yaklaşma, o kişinin karşı tarafa tam anlamıyla odaklandığını ve can kulağı ile dinlediğini gösterir.

Bu durum karşı tarafın hoşlandığının belirtisidir. Eğer emin olunamaz ise, erkeğin diğer kişilerle konuşma tarzını incelemek doğru olacaktır.

Özgüvenli erkek diğer kişilerle konuşurken farklı bir duruş sergiliyorsa, bu konuşurken yaklaştığı kişiye karşı, daha farklı hisler beslediğinin göstergesidir. Özgüvenli erkeklerin hoşlanma belirtileri arasında hoşlandığı kişiye karşı yakın temas etme, eğilme gibi eylemler sıkça görülür.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL