Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

/ 7 Aralık 2019 / / yorumsuz
Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Özgüveni yüksek olan erkeklerin hoşlanmalarını göstergesi olan birçok davranış vardır. Özgüveni yüksek olan erkekler, diğer erkeklerin aksine hoşlandıkları kişiye karşı daha farklı bir tutum sergiler.

Doğrudan duygularını açığa çıkarmaktansa, karşısındaki kişiden emin oluncaya kadar beklerler. Çünkü özgüven olduğu kadar gurur da bu kişiler için büyük bir önem taşımaktadır.

Hoşlanan Erkek Her şeyi Bilmek İster

hoşlanan kişi nasıl davranır

Hoşlanan erkek sevdiği kişiyi bütün yönleri ile tanımak ister. Gerek hoşlandığı kişiye, gerek ise yakın arkadaşlarına sorar.

Hoşlanan ve özgüveni yüksek bazı erkekler ise bu konuda çok daha sabırlı davranırlar ve kadını uzun süre gözlemleyerek çeşitli sonuçlara ulaşmak isterler.

İyi Bir Dinleyicidir

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Karşısındaki kişiyi dinler, anlamaya ve yardımcı olmaya çalışır. Bir yandan da analiz eder. Karşısındaki kadını dinlerken dış dünyaya tamamen kayıtsız kalır ve tüm benliğiyle hoşlandığı kadının anlattıklarına odaklanır.

Karşısındaki insanı tanımaya çalışır. Nelerden korktuğunu, neleri sevip neleri sevmediğini, kişilik özelliklerini, aile yapısını anlamak için karşısındaki insanı can kulağı ile dinler.

Dış Görünüşüne Özen Gösterir

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Saç, giyim gibi özelliklerinde değişikliğe gidebilir ya da olduğundan çok daha fazla özen gösterebilir. Erkekler önemli duygusal değişimler yaşadıkları zaman buna uygun kıyafet seçer.

Bu duruma en yaygın örnek olarak doktorların, askerlerin ve diğer meslek gruplarının kendilerine özel kıyafet giymelerinin altında yatan asıl sebep erkeklerin kıyafet değişikliği ile hedeflerine motive olmak istemeleri verilebilir.

Aşık olan erkek de daha şık ve daha bakımlı olmaya başlar. Uzun süredir kendisi için alışveriş yapmayan erkek gözle görülür bir çaba içine girer.

Yakınlık Kurma Çabasına Girer

yakınlaşmaya çalışan erkek

Hoşlanan bir erkeğin kadının koluna, omzuna ya da sırtında hafifçe dokunması sıradan bir iletişim tarzı olarak algılanmamalıdır. Erkekler hoşlandıkları kadınlara dokunmak için büyük çaba göstermektedir.

Kendisini Anlatır

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Bir erkeğin kendisini anlatması , karşısındaki insana güvendiğinin, ona kendisini yakın hissettiğinin ve bir bağ kurduğunun en önemli göstergesidir. Bir erkeğin anılarını kadınla paylaşması önemli bir hoşlanma belirtisidir.

Erkeklerin anıları onlar için önemli bir “mahrem alanı”dır. Bu mahrem alanını sadece özel kişilerle paylaşılır.

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Özgüvenli erkek bu anılarını anlatırken, kendisiyle ilgili problemleri anlatmaktan da çekinmez.

Tabi ki bu noktadaki en önemli faktör, karşısındaki insanı ne kadar zamandır tanıdığı ve ne kadar güvendiğidir. Eğer aralarında o güven kurulmuşsa tam anlamı ile içini açabilir.

Sorunlara Çözüm Bulur

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Hoşlanan bir erkek, karşısındaki kişinin dertlerine ortak olarak ona yardımcı olmaya çalışır. Bu sorunlar ufak da olsa, aile içindeki çok ciddi problemler de olsa kendi tarzında elinden gelen gayreti gösterir.

Görüşmek İçin Bahaneler Yaratır

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Eğer en ufak bir konudan görüşme için bahane yaratıyorsa, bu o kişinin karşısındaki kişiden hoşlandığının belirtisidir.

Örnek vermek gerekirse, tavla oynanırken bile “mağlup olan kahve ısmarlar” gibi bir cümle kullanarak her şekilde bir sonraki görüşmeyi garantilemiş olur.

Hoşlandığı kişinin sıklıkla gittiği mekanlar,  icra ettiği hobiler, arkadaş ortamı hatta yol güzergahı dahi erkek tarafından iyice kavranır ve her detay hoşlanılan kişi ile birlikte olmak için fırsata çevrilir.

Yaklaşarak Konuşur

Özgüvenli Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Karşılıklı konuşma sırasında hafifçe öne eğilmesi, beden diline göre o kişinin karşı tarafa tam anlamıyla odaklandığını ve can kulağı ile dinlediğini gösterir.

Karşı tarafın hoşlandığının belirtisidir. Eğer emin olunamaz ise, erkeğin diğer kişilerle konuşma tarzını incelemek doğru olacaktır.

Özgüvenli erkek onlarla konuşurken farklı bir duruş sergiliyorsa, bu konuşurken yaklaşılan kişiye daha farklı hisler beslediğinin göstergesidir.