Oyuncu Telefonu – Oyun İçin En İyi Telefonlar

/ 21 Mart 2021 / 21.476 views / yorumsuz
Oyuncu Telefonu – Oyun İçin En İyi Telefonlar

Oyuncu telefonu olarak seçilebilecek en iyi telefonlara örnekler aşağıdaki gibidir:

  • ROG Phone 2
  • Black Shark 3
  • Nubia Red Magic 5G
  • Razer Phone 2

Oyuncu telefonu seçilirken yüksek donanım özelliklerinin yanı sıra farklı soğutma teknolojilerinin de olduğu cihazlara öncelik verilmelidir. Oyun oynama amacı ile kullanılacağı için işlemci, bellek, depolama ve şarj gibi konulara göre oyuncu telefonları değerlendirilmelidir.

Oyuncu Telefonu Seçeneklerinden Asus ROG Phone 2

ASUS ROG Phone 2; 120 Hz’lik bir ekran yenileme oranına sahip olduğu için oyunda akıcılığı sağlayan bir oyun telefonudur. 1 ms’lik tepkime süresine sahip olduğu için de oyuncular tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

İşlemcisi Snapdragon 855+, grafik işlemci Adreno 640, 128 GB dahili depolama, 8 GB RAM, 6.000 mAh batarya özellikleri bulunmaktadır. 6.59 inç ekranı vardır. Android 10 işletim sistemine sahiptir.

Oyun İçin En İyi Telefonlardan Xiaomi Black Shark 3

Xiaomi Black Shark 3; 90 Hz ekran yenileme hızına sahip olan bir oyuncu telefonudur. 6.67 inçlik bir ekrana sahiptir. Oyuncu telefonu olan Xiaomi Black Shark 3; 5G bağlantı ve Wi-Fi 6 desteği ile öne çıkmaktadır. Büyük boyutlu oyunların dahi problemsiz şekilde indirilebildiği bir telefondur.

Snapdragon 865 işlemci, 8 GB/12 GB RAM, 128 GB/256 GB depolama ve 4.720 mAh batarya özellikleri bulunmaktadır. 18 W’lık hızlı şarj desteği ile 15 dakika içerisinde şarjı %60 seviyesine getirebilmesi mümkün olan bir cihazdır. İşletim sistemi Android 10 tabanlı JoyUI olmaktadır.

Oyun Telefonlarından Nubia Red Magic 5G

Nubia Red Magic 5G; 144 Hz’lik AMOLED bir ekrana sahip olduğu için akıcılık bakımından diğer oyuncu telefonlarından daha fazla öne çıkmaktadır. Telefonun yan kısmında iki tane tetik vardır. Bu tetikler PUBG ve Call of Duty gibi oyunlarda kullanılabilmektedir.

Aynı zamanda oyun esnasında oyuncu kulaklığı takmak isteyenler için 3.5 mm’lik bir jak girişi vardır. Oyuncu telefonu olan Nubia Red Magic 5G; Snapdragon 865 işlemci, 4.500 mAh batarya ve Android 10 işletim sistemi özelliklerine sahiptir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..