Oyuncu Telefonu – Oyun İçin En İyi Telefonlar

/ 21 Mart 2021 / 21.465 views / yorumsuz
Oyuncu Telefonu – Oyun İçin En İyi Telefonlar

Oyuncu telefonu olarak seçilebilecek en iyi telefonlara örnekler aşağıdaki gibidir:

  • ROG Phone 2
  • Black Shark 3
  • Nubia Red Magic 5G
  • Razer Phone 2

Oyuncu telefonu seçilirken yüksek donanım özelliklerinin yanı sıra farklı soğutma teknolojilerinin de olduğu cihazlara öncelik verilmelidir. Oyun oynama amacı ile kullanılacağı için işlemci, bellek, depolama ve şarj gibi konulara göre oyuncu telefonları değerlendirilmelidir.

Oyuncu Telefonu Seçeneklerinden Asus ROG Phone 2

ASUS ROG Phone 2; 120 Hz’lik bir ekran yenileme oranına sahip olduğu için oyunda akıcılığı sağlayan bir oyun telefonudur. 1 ms’lik tepkime süresine sahip olduğu için de oyuncular tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

İşlemcisi Snapdragon 855+, grafik işlemci Adreno 640, 128 GB dahili depolama, 8 GB RAM, 6.000 mAh batarya özellikleri bulunmaktadır. 6.59 inç ekranı vardır. Android 10 işletim sistemine sahiptir.

Oyun İçin En İyi Telefonlardan Xiaomi Black Shark 3

Xiaomi Black Shark 3; 90 Hz ekran yenileme hızına sahip olan bir oyuncu telefonudur. 6.67 inçlik bir ekrana sahiptir. Oyuncu telefonu olan Xiaomi Black Shark 3; 5G bağlantı ve Wi-Fi 6 desteği ile öne çıkmaktadır. Büyük boyutlu oyunların dahi problemsiz şekilde indirilebildiği bir telefondur.

Snapdragon 865 işlemci, 8 GB/12 GB RAM, 128 GB/256 GB depolama ve 4.720 mAh batarya özellikleri bulunmaktadır. 18 W’lık hızlı şarj desteği ile 15 dakika içerisinde şarjı %60 seviyesine getirebilmesi mümkün olan bir cihazdır. İşletim sistemi Android 10 tabanlı JoyUI olmaktadır.

Oyun Telefonlarından Nubia Red Magic 5G

Nubia Red Magic 5G; 144 Hz’lik AMOLED bir ekrana sahip olduğu için akıcılık bakımından diğer oyuncu telefonlarından daha fazla öne çıkmaktadır. Telefonun yan kısmında iki tane tetik vardır. Bu tetikler PUBG ve Call of Duty gibi oyunlarda kullanılabilmektedir.

Aynı zamanda oyun esnasında oyuncu kulaklığı takmak isteyenler için 3.5 mm’lik bir jak girişi vardır. Oyuncu telefonu olan Nubia Red Magic 5G; Snapdragon 865 işlemci, 4.500 mAh batarya ve Android 10 işletim sistemi özelliklerine sahiptir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..
Snapchat’te Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Snapchatte silinen fotoğrafların geri getirilmesi için belirli programların kullanılması gerekmektedir. Verilerin geri getirilmesini sağlayan uygulamalar sayesinde Snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir. Snapchat uygulamasının kullanılma prensibine göre..
E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir
E-ticarette en çok satışı yapılan ürünler farklı kategoriler içerisinde yer almakta olup değişkenlik göstermektedir. Farklı siteler göz önünde bulundurulduğunda E-ticarette en çok satılan ürünler şu şekilde sıralanmaktadır: Kadın ve erkek..