Oyuncu Bilgisayarı Laptop – Oyun İçin Laptop

/ 7 Mart 2021 / 17.881 views / yorumsuz
Oyuncu Bilgisayarı Laptop – Oyun İçin Laptop

Oyuncu bilgisayarı laptop tercih edilirken oyun keyfini bozmayacak donanıma sahip olan bilgisayarlar araştırılmalıdır. Oyuncu bilgisayarı laptop seçilirken bilgisayarın yüksek özelliklere sahip olmasına özen gösterilmelidir.

Oyun için laptop seçilirken ekran boyutunun yeterli büyüklükte olması ve ses kalitesinin de oyun keyfini bozmayacak seviyede olması gerekmektedir.

Oyuncu Bilgisayarı Laptop Seçerken Bağımsız Ekran Kartı Tercihi

Bağımsız ekran kartı; oyuncu bilgisayarı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. İdeal kare hızına sahip ve iyi bir oyun deneyimi yaşatabilecek olan ekran kartı seçilmelidir. Gelişen teknoloji ile beraber, gelişmiş ekran kartlarına sahip olan çok sayıda bilgisayar piyasaya sürülmüştür.

Oyuncu Bilgisayarı İçin Üst Seviye İşlemcinin Önemi

Üst seviye işlemci seçimi zorunluluk olduğu için oyuncu bilgisayarlarının fiyatları da daha yüksek olabilmektedir. Çok çekirdekli ve yüksek frekanslı bir işlemciye sahip olan bilgisayar tercih edilmelidir. Maksimum verim almak isteyenlerin minimum Intel Core i7 işlemcili cihazlara yönelmeleri gerekmektedir.

Oyun İçin Laptop Seçerken Dual Storage Önceliği

Dual storage konusunda yüksek kapasiteye sahip olan bilgisayarlar tercih edilmelidir. Yeterli disk kapasitesi olmayan bilgisayarlar oyuncu bilgisayarı laptop olarak kullanılamamaktadır.

Gelişen teknoloji ile beraber günümüzde sadece yüksek kapasiteye sahip olması yeterli olmayabilmektedir. Performans bakımından değerlendirildiğinde, SSDler ve PCle SSDler daha kaliteli olmaktadırlar. Ön yükleme süresinin yanı sıra, oyun içi yükleme süresi de daha kısa olabilmektedir.

Oyun İçin Laptop Ararken Termal Dengeye Dikkat Etme

Termal denge; oyun esnasında bilgisayarın aşırı ısınmasının önlenebilmesi için dikkat edilmesi gereken bir kriterdir.

Bilgisayarlarda dar alanda meydana gelen yüksek ısının dışarıya atılması gerektiği için içteki hava sirkülasyonunun ve fanların yeterli olmadığı durumlarda bilgisayarda problemler yaşanabilmektedir. Bu sebeple dış tasarımı kadar bilgisayarların iç tasarımına da önem verilmelidir.

Oyuncu Bilgisayarı Seçilirken Klavye Düzenine Önem Verilmesi

Klavye düzeni; oyun esnasında sık sık klavyeye ihtiyaç duyulacağı için önemli olmaktadır. Oyuncu bilgisayarı laptop kullanılırken gamepad ve fare kullanılacak olsa da yüksek tuşlara sahip bir klavye tercih edilmesi atlanmamalıdır.

Anti-ghosting teknolojisi ile üretilen klavyeler tercih edilmelidir. Dolayısı ile aynı anda çok sayıda tuşa hata almadan basılabilmektedir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..
Snapchat’te Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Snapchatte silinen fotoğrafların geri getirilmesi için belirli programların kullanılması gerekmektedir. Verilerin geri getirilmesini sağlayan uygulamalar sayesinde Snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir. Snapchat uygulamasının kullanılma prensibine göre..
E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir
E-ticarette en çok satışı yapılan ürünler farklı kategoriler içerisinde yer almakta olup değişkenlik göstermektedir. Farklı siteler göz önünde bulundurulduğunda E-ticarette en çok satılan ürünler şu şekilde sıralanmaktadır: Kadın ve erkek..
Oyuncu Telefonu – Oyun İçin En İyi Telefonlar
Oyuncu telefonu olarak seçilebilecek en iyi telefonlara örnekler aşağıdaki gibidir: ROG Phone 2 Black Shark 3 Nubia Red Magic 5G Razer Phone 2 Oyuncu telefonu seçilirken yüksek donanım özelliklerinin yanı..