Ekonomi Teknoloji

Online Ders Vererek Para Kazanmak

Online Ders Vererek Para Kazanmak

Online ders vererek para kazanmak, özel ders vermek için gerekenler, ders verme programı gibi şeyler bilinmelidir. İnternetten eğitim vererek para kazanma taktikleri için öncelikle bir uzmanlık alanı belirlenmelidir. Türkiye’de evde özel ders vermek istiyorum diyerek para kazanmak isteyenlerin sorun yaşadığı pek açıktır. Diğer ülkelere oranla Türkiye online ders vererek para kazanmak alanında popülerlik yakalamamıştır. Ancak yine de evde online ders vermek istiyorum konusu ve bundan para kazanmak gün geçtikçe Türkiye’de de popülerleşmektedir.

Evde Online Ders Vererek Para Kazanmak

Birçok eğitmen internetten ders vermenin kolaylığını bilmektedir fakat istediği kitleye ulaşmakta problem yaşamaktadır. Aslında evde online ders vermek için öğrencileri bulmak o kadar da zor değildir. Online ders vererek para kazanmak için süreç gerektirir ve belirli zamandan sonra unvan oluşur. Unvana eriştikten sonra siz kimseyi aramayacaksınız öğrenciler sizden online eğitim almak için sizi bulacaktır.

Online ders vermek istiyorum diyenlerin öncelikle işlevsel bir bilgisayara ihtiyacı vardır. İlgili bilgisayarınız var ise eğitim vermek için birçok platform mevcuttur. Skype, Facebook ya da ders vermek için herhangi bir görüntülü konuşma uygulaması olabilir.

Online Ders Almak İsteyen Öğrencileri Bulmak

Özel ders vermek konusunda eğitim almak isteyen öğrencilere erişmek düşünüldüğü kadar zor değildir. Toplu eğitimlerin olduğu alanlara dahi o kadar ücret ödeyen öğrenciler neden bire bir dersi seçmesin, tabii ki fazlasıyla talep bulunuyor. Dershanelere binlerce TL ödeyen öğrenciler tabii ki aynı zamanda özel ders arayışında oluyorlar. Burada önemli olan bu öğrencilerin size güvenmesidir. Bu konuda referansınız bulunuyor ise işiniz biraz daha kolay olacaktır.

Bunu dışında online ders vererek para kazanmak için bazı özel platformlar bulunmaktadır. Udemy.com online ders verme konusunda uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır ve çok kişi tarafından bilinir. Buraya online öğretmenlik başvurusu yapabilirsiniz.

Udemy eğitmenlik başvurusu yaptınız ya da yapmadınız ayrıca bir Youtube kanalı açabilirsiniz. Youtube zamanla etkisini gösterir ancak belirli bir kitleye ulaştıktan sonra artık işiniz raya girecektir. Söylediğimiz gibi online ders vererek para kazanma için sabırlı olmak gerekir. İnternetten evde para kazanmak istiyorum diyorsanız kesinlikle ilk aylarınızda pek bir kazanç beklemeyin. İlk aylarda çok iyi kazanabilirsiniz ancak siz hiç kazanamayacağınızı kabul edin. Özellikle Youtube üzerinden eğitim almak isteyen öğrencilere bir defa ulaşırsanız gerisi çorap söküğü olacaktır.

Youtube üzerinden ders eğitim videolarınız en başta hiç izlenmeyebilir. Ancak şunu unutmayalım siz daha yenisiniz ve eğitim videolarınız da yenidir. Youtube size neden bu kadar hızlı bir şans versin? Tabii ki sizden önce gelenlere daha çok öncelik görecektir. Ancak Youtube algoritmasını bir kere yakalarsanız artık siz de öncelik hesaplara geçersiniz. Eğitim videoları çekmekten pes etmezseniz en az bir tanesi tutulacaktır ve o özel ders içeriği size izleyeceğiniz yolu gösterecektir. Youtube üzerinden online özel ders eğitim videosu çekmek, online ders vererek para kazanmak için çok iyi bir seçenek olacaktır. Tabii uzun vadeli düşünmeyi unutmayalım.

Evde Online Özel Ders Vermek İçin Sosyal Hesaplar

Facebook, Instagram, Twitter gibi hesaplarınızı eğitimci hesabı olarak kullanabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınız online para kazanma için size çok yardımcı olacaktır. Bu hesaplardan sürekli post atmak ve belirlediğiniz öğrenci kitlesini takibe almak eğitim dersleri vererek size para kazandırabilir.

Sosyal medya hesaplarınızda da kısa özel ders videoları paylaşabilirsiniz. İzin veren öğrencilere eğitim verirken video kaydı yapabilirsiniz ve bunu paylaşabilirsiniz. Öğrencilerinizin başarısını anlatan bir slayt da yapmak iyi bir seçenek olabilir. Öğrencilerinizle ders esnasında fotoğraf çekip paylaşmak da işe yarayabilir. Belirttiğimiz gibi evde online ders vererek para kazanmak istiyorum diyorsanız ilk yapmanız gereken güven oluşturmaya çalıştırmaktır.

Online Ders Vermek İçin Gerekenler

Belirttiğimiz gibi online ders vermek için gerekenler için ilk olarak bir bilgisayar şarttır. Sonrasında uzmanlık alanıma hitap eden öğrencilere nasıl ulaşırım sorusunu sorun kendinize. Bu soru size birçok araştırma yaptıracaktır ve birçok cevap üreteceksiniz. Devamında bulduğunuz cevaplara göre bir plan yapabilirsiniz. Planı gidişata göre revize edebilirsiniz. İlk zamanlarda zorlanabilirsiniz fakat zamanla işin çok kolaylaştığını göreceksiniz. En önemlisi sabır, unutmayalım.

Online ders vermek için platformlara başvuru yapabilirsiniz ya da kendi ağınızı üretebilirsiniz. Burası planınızla orantılı olmalıdır. Özel ders vermek için bir öneri arıyorsanız, bir süre ücretsiz eğitim verebilirsiniz. Belirttiğimiz üzere online eğitimde öncelik güvendir ve öğrencilerin size güvenmesi için kısıtlı düzeyde ücretsiz eğitim verebilirsiniz. Yalnız uzun süreler online ücretsiz özel ders verilmemesi daha uygun olabilir. Çünkü para almadığınız eğitimler direncinizi kırabilir. Bu orantıyı ayarlamak çok önemlidir. Yine de belirtmek gerekirse çevrenize bir süre ödeme almadan özel ders vermek gerçekten iyi bir seçenek olabilir.

Online Derslerden Ne Kadar Para Almalıyım?

Bu sorunun cevap göreceli olmakla beraber, eğitimlerin de sabit fiyatı yoktur. 1 saatine 100 lira alan da mevcut 50 TL alanda mevcuttur. Naçizane öneri olacak ise, başlangıçta çok pahalı fiyatlar vermeyebilirsiniz ancak çok düşük fiyatlar da verilmesi iyi olmayabilir. Alışılmış insan psikolojisi, düşük fiyatın düşük kalite olduğuna inanmaktadır. Bu sebeple online ders vererek para kazanmak konusunda ücret hassasiyet gerektirir, revize gerektirebilir. Bu yüzden online özel ders eğitimleri için ne kadar para alırım sorusunun cevabını siz vermelisiniz.

Online Ders Vermek İçin Reklam Tanıtımı

Online ders vererek para kazanmak içeriğini okuduktan sonra, özel ders vermeyi istiyorum diyorsanız ilk tanıtımınızı yapabiliriz. Sizi ve vermek istediğiniz eğitimleri anlatan bir içerik piamet.com adresinde paylaşabiliriz. Bu içerik zamanla Google bünyesinde gerekli öğrencilere erişecektir. İlgili içerik sürekli burada bulunacağı için eğitmen arayan öğrenciler aktif olarak sizi Google’da aratarak bulabilir. Bununla beraber Türkiye çapında tanınmış haber sitelerinde de tanıtım içeriğinizi paylaşabiliriz. Bize yorum kısmından ya da mail yoluyla ulaşmanız mümkündür.

Planınızı belirlediyseniz yukarıdakilerden size yön gösteren seçenekleri toparlayıp adım atabilirsiniz. Belirtildiği üzere evde online ders vererek para kazanmak zaman gerektirir ve kazancı çok iyi olabilir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL