Normal Penis Boyu Ne Kadar Olmalı?

/ 24 Eylül 2019 / / yorumsuz
Normal Penis Boyu Ne Kadar Olmalı?

Penis, erkeklerin boşaltım ve üreme organıdır, derken ilgili içeriğin, özellikle bir bayana yazdırıldığını da belirtmek istiyoruz. Şimdi, penis büyüklüğü kadın için önemli midir, kadınlar kaç cm ister, gibi soruların cevaplarını kadın beyninden okuyalım…

Yıllardır tartışılan konular arasında ideal penis boyunun ne kadar olduğu yer alır. Penis boyu, kişiden kişiye göre değişir. Ancak erkekler arasında boya göre penis boyunun orantılı olması gerektiği gibi yanlış bir kanı vardır.

Erkekler, penis boylarının uzun olmasını hayal ederler ve bunun için çeşitli uğraşlara girerler. Oysaki uzmanlara göre penisin boyu değil işlevi önemlidir. Normal penis boyu ne kadar olmalı, penis boyunun cinsellik üzerindeki etkisi nedir detaylı olarak bilgi verelim;

Penis boyu ölçüleri nelerdir?

Normal Penis Boyu Ne Kadar Olmalı?

Yapılan araştırmalara göre penis boyu yaşanılan yere, ırka, genetik faktörlere ve bunlar gibi daha pek çok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Ülkelere göre ortalama penis boyu da farklıdır.

Bizim ülkemizdeki penis boyu ölçümleri, ortalama 11 ile 14 cm arasındadır. Bu ölçüm, penis ereksiyon halindeyken yapılmadır. Penis boyunu ölçmek için kök denilen kısımdan başlanır ve uca kadar bir cetvel ya da metre yardımıyla ölçülür. Penis boyunun en alt sınırı ise 7 cm olmalıdır.

Penis boyu nasıl ölçülür?

Normal Penis Boyu Ne Kadar Olmalı?
penis boyu nasıl ölçülür

Penis boyu nasıl ölçülür uzman görüşü almak isterseniz, yukarda bahsettiğimiz yöntemi denemelisiniz. Ancak yine de bu ölçüme güvenmiyorsanız, bir ürolog ile görüşmeli ve penis boyunuzun ölçümünü yaptırmalısınız. Bu sayede yeterli boyutta olup olamadığını öğrenebilirsiniz.

Penis boyu korkusu erkeklerde nelere yol açar?

Normal Penis Boyu Ne Kadar Olmalı?

Erkekler, geçmişten gelen baskılar ve yanlış görüşler nedeniyle penis boyuyla ilgili endişe yaşarlar. Penis boyunun normalden küçük olduğunu düşünen erkekler, büyük bir kâbusun içine girerler. Penis boyu erkeklik göstergesi olarak kabul edilmiştir ve bu oldukça yanlış bir kanıdır.

Penis boyu erkekte güç simgesi olarak gösterilmekte ve cinsel hazzın garantisi olarak algılanmaktadır. Erkelerin penis boyu, ergenlik döneminde normalden 2 kat artar ve normal ölçülerine ulaşır. Yaşlılığa bağlı olarak da penis boyunda kısalma görülebilir.

Penis boyunu takıntı yapan erkekler özgüvenlerini kaybetmekle birlikte ereksiyon güçlüğü, erken boşalma, cinsel isteksizlik, partnerini tatmin edememe, cinsel ilişkiden zevk alamama gibi sorunlar yaşarlar.

Yapılan araştırmalara göre ise penis boyunu takıntı yapmayan erkeklerin cinsel hayatının daha doyurucu olduğu ve partnerlerini daha çok mutlu ettikleri kanıtlanmıştır.

Kadına kaç cm yeterli?

Normal Penis Boyu Ne Kadar Olmalı?

Penis boyu kadına kaç cm yeterli? Uzmanlara göre kadınların vajinası toplam 10 cm uzunluğundadır. Bir kadının cinsel ilişkiden zevk alabilmesi için penis boyunun, vajinanın toplamda üçte birlik kısmına denk gelmesi yeterlidir.

Penisin içeride kalan kısmı kadınları cinsel açıdan etkilemez. Yalnızca dudak ve klitoris kısmını etkiler. Bu durumda penisin yaklaşık 3-4 cm’lik bir kısmı, kadını etkilemesi için yeterlidir. Bana göre penis boyunun uzunluğu değil işlevi çok daha önemlidir.

Küçük penis kadınlara ne hissettirir?

Aşkın Artması İçin Cinsel İlişki Nasıl Olmalı?

Kadınlar penis boyunun küçük olmasını dert etmezler. Biz kadınlar olarak genellikle erkeğimize güvenmek, cinsel ilişki sırasında ondan güzel sözler duymak, sevilmek ve ilgi görmek isteriz. Bizim için yalnızca kendisini tatmin etmeyi düşünen erkekler değil, bizi de tatmin erkekler önemlidir.

Bu nedenle erkeklerin penis boyu kadınları çok fazla etkilemez. Bir erkeğin kadını cinsel olarak tatmin edebilmesi, yalnızca penis boyuyla alakalı değildir. Ön sevişmenin uzun olması, öpülmek, koklanmak ve okşanmak gibi etkenler de cinsel ilişkiden zevk almamızı sağlar.

Penis boyu önemli değil kadınlarınızı sevin

seks sırasında erkek gömleği giyen kadın

Biz kadınlar olarak erkeğimizi kesinlikle penis boyu küçük diye aşağılamayız ya da penis boyu büyük diye onu çok iyi bir erkek olarak görmeyiz.

Bana göre cinsel ilişkide güven duyulan, kadınına ilgi gösteren ve kadınının zevklerini ön planda tutan erkekler çok daha değerlidir ve penis boyu gerçekten önemli değildir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi penis boyunun ortalama 6-7 cm olması bile bir kadınının tatmin olması için yeterlidir ve bu penis boyu, her erkekte zaten mevcuttur.