Moda

Modern Tesettür Giyim Tarzları

Modern Tesettür Giyim Tarzları

Modern tesettür giyim tarzları ; kişinin yaşam tarzı hakkında bilgi edinilebilmesine fırsat vermektedir. Tesettürlü kadınların kendilerini ve yaşam tarzlarını tanımaları durumunda; alışverişlerinde ürün seçmeleri daha kolay olmaktadır.

Modern tesettür giyim tarzları; maskülen, feminen, bohem, sofistike, spor, avangart, etnik, elegance, minimalist, retro, vintage, klasik, hip-hop gibi tarzları kapsamaktadır.

Feminen Tesettür Giyim Tarzı

feminen tesettür giyim

Feminen giyim; daha kadınsı kıyafetleri karşılamaktadır. Romantik ve nostaljik bir görüntüye kavuşanların tarzını ifade etmektedir. Günlük yaşantı içerisinde tercih edilen günlük kıyafetlere rahatlıkla adapte edilebilecek bir tarzdır.

Uygulanması da tesettürlü kadınlar için kolay olmaktadır. Bu tarz kapsamında tercih edilebilecek parçalar ise; kloş etekler, çiçekli desenlere sahip olan ve aynı zamanda beli saran elbiseler olmaktadır. Kemer, takı ve aksesuarlar ile kıyafetler tamamlanmalıdır. Aynı zamanda ayakkabı olarak da stilettolar tercih edilmelidir.

Bohem Tesettür Giyim Tarzı

bohem tesettür giyim

Bohem giyim; hem salaş hem de renkli bir tarzı benimseyen tesettürlü kadınların tarzlarını ifade etmektedir. Etekler; uzun, salaş ve etnik desenlere sahiptir. Elbiseler ise; uzun, çiçekli ve etnik desenleri olan parçalardır.

Bohem bir tarzı benimsemiş olan tesettürlü kadınların tercih ettikleri bluzlar ise; bol kesim dantelli veya iğne oyalı olmaktadır. Kıyafetlerin üzerine bolca takı tercih edilmektedir. Tercih edilen takılar ise; metal ve tahta boncuklu olmaktadır.

Özgürlük, rahatlık, anı yaşamak, gezgin ruh gibi kavramları benimseyenleri yansıtan bohem giyim; modern tesettür giyim tarzlarından biridir.

Sofistike Tesettür Giyim Tarzı

Modern Tesettür Giyim Tarzları 5

Sofistike giyim; zarif, şık ve modern bir görünüm içinde olmak isteyenlerin tercih ettiği bir tarzdır.

Dar uzun elbiseler ve etekler, takımlar, tek renk kombinler, düz kazaklar, ekose pantolonlar, uzun paltolar; sofistike tarzın vazgeçilmezleri arasındadır. Tesettürlü kadınların ofis stilinde kullanabilecekleri bir tarzdır.

Etnik Tesettür Giyim Tarzı

etnik tesettür giyim

Etnik giyim; eski dönemlerden esintiler taşıyan, tarihi dokuları çağrıştıran desen ve modellerin kullanıldığı bir tarzı içermektedir. Canlı renklerin en doğal halleri ile bir arada kullanıldığı modern tesettür giyim tarzları arasındadır.

Geometrik desenler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Hem şık hem farklı görünmek isteyen, enerjisi yüksek olan tesettürlü kadınların tercih edebileceği bir tarzdır.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL