Modern Tesettür Giyim Tarzları

/ 6 Eylül 2020 / 2.328 views / yorumsuz
Modern Tesettür Giyim Tarzları

Modern tesettür giyim tarzları ; kişinin yaşam tarzı hakkında bilgi edinilebilmesine fırsat vermektedir. Tesettürlü kadınların kendilerini ve yaşam tarzlarını tanımaları durumunda; alışverişlerinde ürün seçmeleri daha kolay olmaktadır.

Modern tesettür giyim tarzları; maskülen, feminen, bohem, sofistike, spor, avangart, etnik, elegance, minimalist, retro, vintage, klasik, hip-hop gibi tarzları kapsamaktadır.

Feminen Tesettür Giyim Tarzı

feminen tesettür giyim

Feminen giyim; daha kadınsı kıyafetleri karşılamaktadır. Romantik ve nostaljik bir görüntüye kavuşanların tarzını ifade etmektedir. Günlük yaşantı içerisinde tercih edilen günlük kıyafetlere rahatlıkla adapte edilebilecek bir tarzdır.

Uygulanması da tesettürlü kadınlar için kolay olmaktadır. Bu tarz kapsamında tercih edilebilecek parçalar ise; kloş etekler, çiçekli desenlere sahip olan ve aynı zamanda beli saran elbiseler olmaktadır. Kemer, takı ve aksesuarlar ile kıyafetler tamamlanmalıdır. Aynı zamanda ayakkabı olarak da stilettolar tercih edilmelidir.

Bohem Tesettür Giyim Tarzı

bohem tesettür giyim

Bohem giyim; hem salaş hem de renkli bir tarzı benimseyen tesettürlü kadınların tarzlarını ifade etmektedir. Etekler; uzun, salaş ve etnik desenlere sahiptir. Elbiseler ise; uzun, çiçekli ve etnik desenleri olan parçalardır.

Bohem bir tarzı benimsemiş olan tesettürlü kadınların tercih ettikleri bluzlar ise; bol kesim dantelli veya iğne oyalı olmaktadır. Kıyafetlerin üzerine bolca takı tercih edilmektedir. Tercih edilen takılar ise; metal ve tahta boncuklu olmaktadır.

Özgürlük, rahatlık, anı yaşamak, gezgin ruh gibi kavramları benimseyenleri yansıtan bohem giyim; modern tesettür giyim tarzlarından biridir.

Sofistike Tesettür Giyim Tarzı

Modern Tesettür Giyim Tarzları 5

Sofistike giyim; zarif, şık ve modern bir görünüm içinde olmak isteyenlerin tercih ettiği bir tarzdır.

Dar uzun elbiseler ve etekler, takımlar, tek renk kombinler, düz kazaklar, ekose pantolonlar, uzun paltolar; sofistike tarzın vazgeçilmezleri arasındadır. Tesettürlü kadınların ofis stilinde kullanabilecekleri bir tarzdır.

Etnik Tesettür Giyim Tarzı

etnik tesettür giyim

Etnik giyim; eski dönemlerden esintiler taşıyan, tarihi dokuları çağrıştıran desen ve modellerin kullanıldığı bir tarzı içermektedir. Canlı renklerin en doğal halleri ile bir arada kullanıldığı modern tesettür giyim tarzları arasındadır.

Geometrik desenler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Hem şık hem farklı görünmek isteyen, enerjisi yüksek olan tesettürlü kadınların tercih edebileceği bir tarzdır.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları Erkek Kadın
Vücut tipine göre giyinme tüyoları eşliğinde güzel ve şık giyinmek için modayı takip etmek elbette önemlidir. Ancak yalnız başına yeterli değildir. Kendinize yakışan kıyafetleri giyinmek için öncelikle vücut tipinizi belirlemeniz..
Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Kadın
Yüz şekline göre saç modelleri, erkek ve kadın bireyler dış görüşünüze önem veriyorsanız, saç şeklinizin yüzünüze göre olması gerektiğini bilmelisiniz. İyi bir saç kesimi beğenmediğiniz tarafları gölgelerken, beğendiğiniz tarafları da..
Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli Tesettür
Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tesettür konusunda en önemli detaylardan biri, vücutlarını tanıyıp fazlalıklarının olduğu bölgeyi zayıf gösterecek bir kombin yapmaları gerekmesidir. Tesettürlülerin zayıf görünmek için nasıl giyinmesi gerektiği tavsiyesi..
Genç Gösteren Tesettür Giyim Modelleri
Genç gösteren tesettür giyim modelleri tesettürlü kadının kendi tarzını yansıtması için önemlidir. Genç gösteren tesettür giyim modellerinin arasında seçim yapılırken hareket özgürlüğünün kısıtlanmamasına da dikkat edilmelidir. Gün boyunca kendilerini daha rahat..
Eşleri Ünlü Olmayan Ünlüler Türk
Eşleri ünlü olmayan Türk ünlüler; oldukça fazla sayıdadır ve genellikle magazinde çok fazla yer almayı tercih etmeyen kişilerdir. Eşleri ünlü olmayan ünlüler içerisinde olanların bazıları; Tarkan gibi hayranları ile evlilik kararı..
Farklı Tarz Tesettür Giyim
Farklı tarz tesettür giyim seçeneklerine bakıldığında; belirli sınırların ve kalıpların olmadığı görülmektedir. Farklı tarz tesettür giyim konusunda oldukça fazla sayıda çeşit ve yeni tasarım bulunmaktadır. Farklı ortamlara uygun, özgün modeller..