Gündem Sağlık

Meme Estetiği Hangi Mevsimlerde Yapılmalı?

Meme Estetiği Hangi Mevsimlerde Yapılmalı?

Meme estetiği meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme olarak yapılır. Dünya genelinde en çok tercih edilen estetik ameliyatlardan biridir. Meme estetiğini yaptırmak isteyen bayanlar genellikle kış aylarını tercih ederler. Oysaki gelişen teknoloji ile birlikte bu estetik ameliyat, istenilen her mevsimde rahatlıkla yapılabilir.

Özellikle iyileşme döneminin çok daha kısa sürmesi ve kolay atlatılması, meme estetiğinin her mevsimde yapılmasına imkân tanır. Meme estetiği hangi mevsimlerde yapılmalı, detaylı olarak açıklayalım;

Meme estetiği için en doğru tarih nasıl belirlenir?

Damla Protez mi Daha İyi Yuvarlak Protez mi?

Meme estetiği yaptırmadan önce doktorunuza detaylı olarak muayene olmanız gerekir. Muayene sırasında nasıl bir meme istediğinizi açıkça belirtmelisiniz.

Vücut ölçülerinize göre uygun bir meme şekli belirlendikten sonra hangi yöntemle estetiğin uygulanacağına karar verilir.

Meme estetiğinde genellikle yağ enjeksiyonu ve implant dolgular kullanılır. Yağ enjeksiyonu ile yapılan estetikler kalıcı değildir. Bu nedenle uzun süreli ve kalıcı olan implant dolgular tercih edilir.

yuvarlak silikon

 

Bu estetiği yaptırmadan önce doğru tarihi belirleyebilmek için ne zaman tatil yapacağınızı ve hangi dönemlerde dinlenebileceğinizi belirlemelisiniz.

Örneğin; yaz ayları tatil dönemlerinin olduğu ve iş yükünün azaldığı dönemlerdir. Bu nedenle meme estetiği için yaz aylarını tercih etmenizi tavsiye ederiz. Meme estetiğinden sonra yaklaşık 3 haftalık bir iyileşme dönemi vardır.

Eğer tatil yapmak için Temmuz ya da Ağustos aylarını belirlediyseniz, sizin için en uygun tarih Haziran ayının başları olacaktır.

Meme estetiği yapılmadan önce nelere dikkat edilmelidir?

meme estetiği

Meme estetiği tarihini belirlemeden önce dikkat etmeniz gerekenleri şöyle açıklayalım;

  • Tatil dönemlerinizi iyi planlayın.
  • Dinlenme ve iyileşme dönemini mutlaka göz önünde bulundurarak ameliyat tarihinizi belirleyin.

 

  • Ameliyatı yapacak olan doktoru çok iyi seçin. Doktorunuzun bu alanda daha önce yaptığı ameliyatları araştırın. Başarı oranlarını mutlaka göz önünde bulundurun.
  • Meme büyütme için hangi dolgu maddelerinin kullanacağına ve kalitesine önem verin.

 

  • Meme estetiğinin hangi bölgeden kesim yapılarak gerçekleşeceğini mutlaka sorun. Estetikten sonra iz kalmayacak olan bölgelerden kesi yapılmasına önem verin.
  • Meme estetiğinden sonra, yaklaşık 3 hafta kadar sporcu sutyeni takmaya özen gösterin. Bu sayede göğüsleriniz çok daha hızlı toparlanacak ve daha kolay şekilde alacaktır.

 

  • Yüzme ve pilates gibi sporları yapmak için en az bir ay dinlenmeniz gerekir. Tatil planlarınızı bu doğrultuda yapmaya özen gösterin.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL