Meme Estetiği Hangi Mevsimlerde Yapılmalı?

/ 5 Kasım 2019 / 79 views / yorumsuz
Meme Estetiği Hangi Mevsimlerde Yapılmalı?

Meme estetiği meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme olarak yapılır. Dünya genelinde en çok tercih edilen estetik ameliyatlardan biridir. Meme estetiğini yaptırmak isteyen bayanlar genellikle kış aylarını tercih ederler. Oysaki gelişen teknoloji ile birlikte bu estetik ameliyat, istenilen her mevsimde rahatlıkla yapılabilir.

Özellikle iyileşme döneminin çok daha kısa sürmesi ve kolay atlatılması, meme estetiğinin her mevsimde yapılmasına imkân tanır. Meme estetiği hangi mevsimlerde yapılmalı, detaylı olarak açıklayalım;

Meme estetiği için en doğru tarih nasıl belirlenir?

Damla Protez mi Daha İyi Yuvarlak Protez mi?

Meme estetiği yaptırmadan önce doktorunuza detaylı olarak muayene olmanız gerekir. Muayene sırasında nasıl bir meme istediğinizi açıkça belirtmelisiniz.

Vücut ölçülerinize göre uygun bir meme şekli belirlendikten sonra hangi yöntemle estetiğin uygulanacağına karar verilir.

Meme estetiğinde genellikle yağ enjeksiyonu ve implant dolgular kullanılır. Yağ enjeksiyonu ile yapılan estetikler kalıcı değildir. Bu nedenle uzun süreli ve kalıcı olan implant dolgular tercih edilir.

yuvarlak silikon

 

Bu estetiği yaptırmadan önce doğru tarihi belirleyebilmek için ne zaman tatil yapacağınızı ve hangi dönemlerde dinlenebileceğinizi belirlemelisiniz.

Örneğin; yaz ayları tatil dönemlerinin olduğu ve iş yükünün azaldığı dönemlerdir. Bu nedenle meme estetiği için yaz aylarını tercih etmenizi tavsiye ederiz. Meme estetiğinden sonra yaklaşık 3 haftalık bir iyileşme dönemi vardır.

Eğer tatil yapmak için Temmuz ya da Ağustos aylarını belirlediyseniz, sizin için en uygun tarih Haziran ayının başları olacaktır.

Meme estetiği yapılmadan önce nelere dikkat edilmelidir?

meme estetiği

Meme estetiği tarihini belirlemeden önce dikkat etmeniz gerekenleri şöyle açıklayalım;

  • Tatil dönemlerinizi iyi planlayın.
  • Dinlenme ve iyileşme dönemini mutlaka göz önünde bulundurarak ameliyat tarihinizi belirleyin.

 

  • Ameliyatı yapacak olan doktoru çok iyi seçin. Doktorunuzun bu alanda daha önce yaptığı ameliyatları araştırın. Başarı oranlarını mutlaka göz önünde bulundurun.
  • Meme büyütme için hangi dolgu maddelerinin kullanacağına ve kalitesine önem verin.

 

  • Meme estetiğinin hangi bölgeden kesim yapılarak gerçekleşeceğini mutlaka sorun. Estetikten sonra iz kalmayacak olan bölgelerden kesi yapılmasına önem verin.
  • Meme estetiğinden sonra, yaklaşık 3 hafta kadar sporcu sutyeni takmaya özen gösterin. Bu sayede göğüsleriniz çok daha hızlı toparlanacak ve daha kolay şekilde alacaktır.

 

  • Yüzme ve pilates gibi sporları yapmak için en az bir ay dinlenmeniz gerekir. Tatil planlarınızı bu doğrultuda yapmaya özen gösterin.

Genel Editör / İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde lisansını tamamladı. Milliyet Gazetesi'nde staj yaptı. 2019 Mayıs ayı itibari ile Piamet.com Genel Editör, unvanına imza attı.

Benzer Konular
Cilt Bakım Önerileri Evde
Cilt temizliği, cildin sağlığını ve görünümünü korumak için kişisel bakımın temelini oluşturmaktadır. Özellikle eve kapanılan bu günlerde cilt bakımı, D vitamininden ve temiz havadan uzak kaldığı için önemsenmesi gereken bir..
Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir Evde
Yüz kırışıklığına iyi gelen şeyler cilt tipine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazı cilt kuru olması nedeniyle kırışıklık oluşurken bazı ciltte ise fazla yağ oranı nedeniyle kırışıklık oluşabilmektedir. Bu nedenle yüz..
Cilt Bakım Sırası Nasıl Olmalı
Cilt bakımında ürün sıralaması uygulanan ürünlerden en yüksek verimin alınmasını sağladığı için oldukça önemlidir. Cilt bakım sırası şu şekilde uygulandığında doğru kullanımlar sağlanmış olmaktadır: Cilt yapısına uygun olan bir temizleyici..
Uşakta Dehşet Anları! Kocasını Defalarca Bıçaklayarak Öldürdü
Geçtiğimiz gülerde Uşak’ta bir erkek cinayeti daha yaşandı. Uşak’ın merkez ilçelerinden birinde meydana gelen olayda kadın eşini bıçaklayarak öldürdü. Kadın hemen tutuklandı ve ceza evine gönderildi. Eşini bıçaklayarak öldüren kadın..
Kocasını Keserle Öldürdü Acımasız Kadın Gözüm Kararmış Dedi
Şiddetten öldürülen erkekler bir cinayet daha, geçtiğimiz günlerde Konya’da bir erkek cinayeti ile meydana geldi. Bir kadının 28 yıllık eşini, başına keserle vurarak öldürdüğü ortaya çıktı. Eşini öldüren kadın, kasten..
Kocasını Öldürdü, Kanını İçti Sonra İlişkiye Girdi İğrenç!
Geçtiğimiz günlerde şiddetten ölen erkekler ve erkek cinayeti haberinde, Rusya’da Rep şarkıcısı olan Alexander’in ölümüyle çalkalandı. 36 yaşındaki Marina Kokhal, eşini kıskançlık krinize girerek öldürdü. Cani kadın kocasını öldürdü, sonra..