Moda

Maskülen Giyim Tarzı Kadın

Maskülen Giyim Tarzı Kadın

Maskülen giyim tarzı kadın, Fransızca kökenli bir sözcüktür ve erkeksi, erkek gibi olma, eril anlamlarını taşır. Sokak modasına bakıldığına kadınların maskülen tarzda giyindiğinin görüyoruz. Bu akımı kullananların sayısı da gün geçtikçe daha çok artıyor.

Maskülen giyim tarzı kadınlar için kombinler eteklerle yapılabildiği gibi pantolonlarla da hatta smokinlerle bile yapılabilir. İşte maskülen tarzın detayları…

Maskülen Giyim Tarzı Kadın Kombinleri Nasıl Olmalıdır

maskülen giyim tarzı 1

Maskülen kelimesinin aslından doğru yazılışı maskulen şeklindedir. Dilimize Fransızcadan gelen bu sözcük çok sık kullanılmasa da maskülen giyim tarzının kullanım alanı oldukça yaygınlaşmıştır. Kadıların maskülen giyim tarzı hakkında her geçen gün daha çok şey öğrendiğini de görüyoruz.

Bir anlamda kadınlar için dişiliğin ön planda olmadığı, çok daha rahat bir giyim tarzı olan maskülen giyim akımı, Fransa’da ortaya çıkmıştır. Maksülen giyim tarzı kadın kombinleri ise mokasen ayakkabılar deri ya da ekoseli ceketleri bol ve yüksek bel pantolonlar, şapkalar ve kısa keskin saç stilleri ile yapılabilir.

Maskülen Giyim Tarzı Nedir

maskülen giyim tarzı kadın 4

Maskülen giyim tarzı, anlamına bakıldığında erkek gibi olmak şeklinde algılanabilir. Aslında kadınların erkek şıklığına sahip olması anlamına gelir. Yani amaç erkek gibi olmak değil, erkek giyim tarzlarının kadınlara yakıştırılması ve kadınlarda uygulanmasıdır.

Maskülen Kadın Nasıl Giyinmelidir

maskülen kıyafetler

Maskülen kadınların giyim tarzı erkeklerin ki gibi değil erkeklere benzer olmalıdır. Bir kadın, erkek giyim modellerini üzerinde rahatlıkla ve şıklıkla taşıyabilmelidir. Maskülen, feminen tarz giyimin tam zıttı olarak da tanımlanır.

Çünkü feminen, kadınsı anlamına gelirken maskülen erkeksi anlamını taşır. Maskülen kadın tarzı yaratmak istiyorsanız, öncelikle kişiliğinizin bu konuda elverişli olup olmadığını bilmelisiniz. Eğer naif ve nazik bir kadınsanız, kendinizi prenses gibi hissediyorsanız, maskülen tarz size hiç yakışmaz ve çok eğreti durur.

Ancak özgür ruhluysanız ve kendinizi etekler içinde rahat hissetmiyorsanız, o zaman maskülen tarzda giyinmeyi tercih edebilirsiniz.

Maskülen Kadın Tarzı İçin Koyu Renkler ve Pastel Tonlar Kullanın

maskülen giysiler 1

Maskülen tarzda giyinmek istiyorsanız ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, sizlere birkaç püf noktasından bahsedelim. İlk olarak seçimlerinizi koyu renklerden ve pastel tonlardan yana yapmalısınız.

Ceket ve pontonların renklerinin aynı olmasına önem vermelisiniz. Fazla canlı ya da parlak pantolonlar sizleri kadınsı tarza yaklaştıracaktır. Bu tarz da maskülen giyim tarzı kadın kombinleri için uygun değildir.

Maskülen Tarz İçin Gömleklerden Yardım Alın

maskülen giyim tarzı 6

Gömlek, erkek giyimin simgelerinden biridir. Maskülen tarz giyim için gömlekler kurtarıcınız olacaktır. İster etek ister pantolon giyin, düz renk ve bol olan gömlekleri tercih ederseniz, çok daha erkeksi görüneceksiniz. Ayrıca gömleğin bütün düğmelerini kapalı olması, sizi maskülen tarza daha çok yakınlaştıracaktır.

Desenli Kıyafetlerden Uzak Durun

maskülen giyim tarzı kadın 1

 

Erkeksi görünmek için mutlak desenli olmayan ve düz renkler ile kombin yapmanız gerekir. Kıyafetlerinizin en fazla düz çizgili olmasına ve mümkünse desensiz olmasına özen gösterin.

Bol Aksesuar Takmayın

maskülen giyim modası

Maskülen tarz giyimde aksesuarlar yalnızca şapkalar ve pantolon askılarından ibarettir. Bu nedenle fazla aksesuar takmaktan kaçının. Pantolon askıları ile çok daha şık ve erkeksi görünebilirsiniz. Bunların yanında papyon, kravat ve deri kemerler ile de maskülen giyim tarzı kadın şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL