Logo Tasarım Programları Ücretsiz

/ 18 Nisan 2021 / 23.554 views / yorumsuz
Logo Tasarım Programları Ücretsiz

Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir.

Ancak logo tasarımları dışarıda yapılmaya kalkıldığında büyük bir mali külfet meydana getirmektedir. Ta ki logo tasarım programları ücretsiz olarak kullanıcılara hizmet vermeye başlayana dek! Özellikle 5 basit uygulamayla bedava logo tasarlamak mümkündür:

Tavsiye 1: Adobe Serisi

Logolar vektörel tabanlar üzerine tasarlanmalıdır ki; her alanda sürekli olarak kullanılabilsin. Adobe serisi ücretsiz olarak kullanılabilen en eski logo tasarım programlarıdır. Vektörel taban sunan Adobe Photosop logo yapımı açısından pratik bir şekilde logo oluşturmaya olanak tanır.

Deneme sürümünü ücretsiz kullandıran Adobe serisi, Photoshop uygulamasının yanı sıra Adobe Illustrator uygulamasıyla da logo tasarlamaya izin verir. Her iki uygulamayı da kullanabilmek için temel seviye araçları tanımak yeterlidir.

Tavsiye 2: Canva

Ücretsiz bir tasarım sitesi olan Canvada logo tasarımı yapmak da mümkündür. Kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu görsel ve ikonlarla seçenekleri bol olan Canva, harici olarak yükleme yapmaya da olanak tanır. Kolay kullanımıyla da öne çıkan tasarım sitesi, pratik bir şekilde logo tasarlamayı destekler.

Tavsiye 3: GraphicSprings Logo Creator

Profesyonellik açısından oldukça başarı olan GraphicSprings Logo Creator, kolay logo tasarım programları arasında yer alır. Kullanımı ve tasarımıyla ücretsiz olan internet sitesi, ücretli olarak kiralanabilen grafik tasarımcıları da içerisinde bulundurur.

Bu site, logo tasarım programları ücretsiz listesi içerisinde küçük bir dezavantaja sahiptir. Ücretsiz olarak hizmet vermesine karşın indirme işlemi yüksek çözünürlükle yapılmak istendiği takdirde belli bir ücret talep eder.

Tavsiye 4: Logaster

Türkçe desteği bulunan Logaster, pratik logo tasarım programları arasında sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Kullanıcılara destek olmak için dahili bir sihirbaz sunan uygulama, logo dışınsa tasarımlara da destek olur.

Temel 4 adımla birçok logoya ulaşmayı sağlayan uygulamanın tek dezavantajı küçük boyutlu indirmeleri ücretsiz olarak destekliyor olmasıdır.

Tavsiye 5: Shopify Online Logo Maker

Basit ve hızlı logo tasarım programları arasında yer alan Shopify, saniyeler içerisinde dilenilen logoyu tasarlamayı sağlar. Herhangi bir tasarım bilgisine sahip olunmasına gerek duyulmayan site, dahili bir ikon kütüphanesini de sunmaktadır.

Bu sitenin hızlı ve basit olmasının tek dezavantajı özel müdahalelere izin vermiyor oluşudur. Bu durumda da site içerisinde çok spesifik logolar tasarlamak mümkün olmamaktadır.

Tavsiye 6: Ucraft

Ucraft, ücretsiz logo tasarlamak için gelişmiş bir arayüz sunar. Herhangi bir tasarım ön bilgisi gerektirmeyen program, komutlar aracılığıyla kullanıcıları yönlendirir.

Özellikle karikatür benzeri ikonları ile diğer logo tasarım programları ücretsiz uygulamalarından ayrılır. Diğer uygulamalardan bu programı ayıran diğer önemli özelliği ise PNG formatta indirmelere izin veriyor olmasıdır.


Genel Editör / İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde lisansını tamamladı. Milliyet Gazetesi'nde staj yaptı. 2019 Mayıs ayı itibari ile Piamet.com Genel Editör, unvanına imza attı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..