Teknoloji

Logo Tasarım Programları Ücretsiz

Logo Tasarım Programları Ücretsiz

Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir.

Ancak logo tasarımları dışarıda yapılmaya kalkıldığında büyük bir mali külfet meydana getirmektedir. Ta ki logo tasarım programları ücretsiz olarak kullanıcılara hizmet vermeye başlayana dek! Özellikle 5 basit uygulamayla bedava logo tasarlamak mümkündür:

Tavsiye 1: Adobe Serisi

Logolar vektörel tabanlar üzerine tasarlanmalıdır ki; her alanda sürekli olarak kullanılabilsin. Adobe serisi ücretsiz olarak kullanılabilen en eski logo tasarım programlarıdır. Vektörel taban sunan Adobe Photosop logo yapımı açısından pratik bir şekilde logo oluşturmaya olanak tanır.

Deneme sürümünü ücretsiz kullandıran Adobe serisi, Photoshop uygulamasının yanı sıra Adobe Illustrator uygulamasıyla da logo tasarlamaya izin verir. Her iki uygulamayı da kullanabilmek için temel seviye araçları tanımak yeterlidir.

Tavsiye 2: Canva

Ücretsiz bir tasarım sitesi olan Canvada logo tasarımı yapmak da mümkündür. Kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu görsel ve ikonlarla seçenekleri bol olan Canva, harici olarak yükleme yapmaya da olanak tanır. Kolay kullanımıyla da öne çıkan tasarım sitesi, pratik bir şekilde logo tasarlamayı destekler.

Tavsiye 3: GraphicSprings Logo Creator

Profesyonellik açısından oldukça başarı olan GraphicSprings Logo Creator, kolay logo tasarım programları arasında yer alır. Kullanımı ve tasarımıyla ücretsiz olan internet sitesi, ücretli olarak kiralanabilen grafik tasarımcıları da içerisinde bulundurur.

Bu site, logo tasarım programları ücretsiz listesi içerisinde küçük bir dezavantaja sahiptir. Ücretsiz olarak hizmet vermesine karşın indirme işlemi yüksek çözünürlükle yapılmak istendiği takdirde belli bir ücret talep eder.

Tavsiye 4: Logaster

Türkçe desteği bulunan Logaster, pratik logo tasarım programları arasında sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Kullanıcılara destek olmak için dahili bir sihirbaz sunan uygulama, logo dışınsa tasarımlara da destek olur.

Temel 4 adımla birçok logoya ulaşmayı sağlayan uygulamanın tek dezavantajı küçük boyutlu indirmeleri ücretsiz olarak destekliyor olmasıdır.

Tavsiye 5: Shopify Online Logo Maker

Basit ve hızlı logo tasarım programları arasında yer alan Shopify, saniyeler içerisinde dilenilen logoyu tasarlamayı sağlar. Herhangi bir tasarım bilgisine sahip olunmasına gerek duyulmayan site, dahili bir ikon kütüphanesini de sunmaktadır.

Bu sitenin hızlı ve basit olmasının tek dezavantajı özel müdahalelere izin vermiyor oluşudur. Bu durumda da site içerisinde çok spesifik logolar tasarlamak mümkün olmamaktadır.

Tavsiye 6: Ucraft

Ucraft, ücretsiz logo tasarlamak için gelişmiş bir arayüz sunar. Herhangi bir tasarım ön bilgisi gerektirmeyen program, komutlar aracılığıyla kullanıcıları yönlendirir.

Özellikle karikatür benzeri ikonları ile diğer logo tasarım programları ücretsiz uygulamalarından ayrılır. Diğer uygulamalardan bu programı ayıran diğer önemli özelliği ise PNG formatta indirmelere izin veriyor olmasıdır.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL