Ekonomi

Launchpad Platformları

Launchpad Platformları

Launchpad uygulamaları, kripto para yatırımcıları arasında özellikle son dönemde oldukça popüler bir hale gelmiştir. Kripto para piyasasında geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşılması ve işlem hacminin büyümesi sebebiyle yeni projeler de piyasaya sürülmeye başlamıştır. En popüler kripto para birimlerine erken yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için Launchpad platformları büyük avantajlar sağlamaktadır.

Launchpad Platformu Nedir?

Launchpad platformu, henüz girişim aşamasında olan kripto para veya blockchain projelerini fonlandığı bir yerdir. Bu tür projelerin çoğu zaman ilk kez kripto para borsalarına girişi ile sonuçlanan bir platform özelliğini taşıyan Launchpad, yerli yatırımcılardan da büyük ilgi görmektedir. En popüler Launchpad platformu, kripto para dünyasının işlem hacmine göre en büyük borsası olan Binance borsasına aittir.

Şu ana kadar kripto para piyasasında Binance Launchpad üzerinden 14 adet proje fonlanarak hayata geçirilmiştir. Bu tür projelerin ortak özelliği Launchpad aracılığıyla bunlara yatırım yapan kişilerin proje hayata geçtiğinde ciddi oranda kazançlar elde etmesidir. Bir örnekle açıklamak gerekirse MATIC kripto para birimi, Launchpad sürecinde fonlama yapan yatırımcısına, proje tamamen hayata geçtikten sonra tam 17 kat kazanç fırsatı sunmuştur.

Binance Launchpad Katılım Koşulları

Binance Launchpad katılım şartları, her platformda olduğu gibi bazı kriterler içerir. Çünkü Binance Launchpad üzerinden yatırım yapabilmek için en az 50 Binance Coin (BNB) sahibi olmanız ve bazen 1 ay boyunca bunları satmadan hesabınızda tutmanız gerekir. BNB, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance borsasının yerel kripto para birimidir.

Hesabınızda bulunan her 50 BNB coin için Binance Launchpad size 1 adet piyango bileti verir. Binance borsası, Launchpad sürecinden ortalama 2 gün önce bir çekiliş yapar ve çıkan numaralardan biri sizin biletinize isabet ederse bu durumda Launchpad’e katılma onayınız gerçekleşir. Böylelikle katıldığınız ICO token projesi hesabınıza yüklenir. Bu konuda detaylı bilgiler Binance Launchpad platformunun web sitesi üzerinden katılımcılara kapsamlı olarak duyurulur.

Binance Launchpad Özellikleri

Binance Launchpad avantajları bakımından, yatırımcılara pek çok kazanç fırsatı sunmaktadır. Şimdiye kadar bu kripto para borsasının fırlatma rampasından hayata geçen projelerin hemen hemen hepsi yatırımcısına kar ettirmiştir. Fakat bu süreçte de ICO uygulamasının başarılı olmayabileceği gibi risklerin olduğu da unutulmamalıdır. Binance Launchpad özellikleri genel anlamda şu şekilde özetlenebilir:

  • Günlük olarak kullanıcı hesabından tutulan BNB miktarı kayıt altına alınır.
  • Ortalama BNB tutma miktarı ile hak edilen çekiliş bileti sayısı belirlenir.
  • Launchpad platformuna girilince hak edilen biletler claim edilir.
  • Launchpad projelerine sadece bazı ülke vatandaşları katılabilir.
  • Claim günü biletlerin mutlaka alınması gerektiği için otomatik olarak hesaba tanımlama yapılmaz.
  • Sadece KYC onaylı hesaplar Launchpad’e katılım sağlayabilir.
  • Launchpad için gerekli BNB bakiyesinin durumu her projeye göre değişiklik gösterse de genellikle 50 BNB coin şeklindedir.

Binance Launchpad platformunda yer alacak projeler için de bazı kriterlere dikkat edilir. Bu projelerin öncelikle büyük ölçekli benimsenme potansiyeli ve arkalarında güçlü bir ekibin olmasına özen gösterilir. Daha geniş kripto ekosisteminin büyümesine katkı sağlayan projeler tercih edilir.

Launchpad Tokenleri Hangileri?

Binance Launchpad tokenleri arasında BitTorrent (BTT) ve Fetch.Al yer alır. BTT kripto para birimi son dönemde rekor üstüne rekor kırmasıyla yerli kripto para yatırımcılarının da dikkatini çekmiştir. BTT tokenleri, 138 ülkede 100 milyon aktif kullanıcıya sahip olmasıyla da tercih edilir. Bu tür kripto para birimleri Launchpad platformları üzerinden yatırımcılara sunularak, ICO sonrasında yüksek oranda getiri elde etmeleri sağlanır.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL