Moda Sağlık

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Evde Bakım

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Evde Bakım

Kuruyan saçlara ev bakımı yaparak saçlarınıza sağlıklı olması için gereken nemi verebileceksiniz. Saç bakımı yapmak için tonlarca para ödemek, kuaför salonlarına gitmek, güzellik merkezlerinde sıra beklemek zorunda değilsiniz.

Evinizde hali hazırda bulunan çeşitli malzemeler ile bile etkili bakımlar yapabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında ve mevsim geçişlerinde saçlar nemini kayıp ederek mat, cansız ve kuru görünebilir. Boyalı saçlar gerekli bakımları olmadığı zaman sağlıksız görünür. Neyse ki evinizden bakım yaparak bu sorunları ortadan kaldırabileceksiniz!

Avokado Maskesi ile Saçınızı Neme Doyurun

kuru saç bakım maskesi

Avokado maskesi saçın en dipten en uca kadar nemlenmesini sağlar. Avokado içerisinde bulunan vitamin ve mineraller saçı doğal olarak besler. Avokado güzellik sektöründe kullanılan son derece faydalı bir besindir. Maskesini yaparak nemli ve dolgun saçlara kavuşabilirsiniz.

Maskenin etkisini en iyi şekilde göstermesi için haftada en az 2 kere bu maskeyi yaptığınızdan emin olun. Saç bakımı maske tarifi için yarım avokado ile iki yemek kaşığı zeytinyağı gerekiyor. İkisini bir tabakta bir araya getirip çatalla ezin ve saçınıza sürüp 30 dk bekletin. Saçınızı durulayın.

Yıpranan Saçlarınızı Yumurta ile Onarın

saç bakım maskeleri

Yumurta maskesi özellikle boyalı saçlar için tercih edilir. Yumurtanın içersindeki yüksek besin değeri saçları da besler. Yumurta maskesini düzenli yapan kişilerin saçları parıl parıl parlar. Maske için bir yumurta ile bir çay kaşığı buğday yağını karıştırın.

Ardından nemli saçınıza maskeyi sürüp 30 dakika bekleyin. Saçlarınızı ılık suyla durulayın. Maskeyi saçınızın durumuna göre haftada bir iki kere yapın.

Mayonez Maskesi ile Saçınızı Canlandırın

Boyalı ve Yıpranmış Saçlar İçin Evde Maske Bakım

Mayonez maskesi ile saçlarınızı canlı ve parlak bir hale getirmeyi istemez misiniz? O halde bu tarifi duştan çıktıktan sonra uygulayın ve saçlarınızı soğuk su ile durulayın. 3 yemek kaşığı mayonezi üç yemek kaşığı limon yağı ile karıştın. Nemli saçınıza maskeyi sürüp 20 dk bekleyin.

Maskenin içine dilerseniz bir miktar aloe vera da katabilirsiniz. Aloe vera özellikle kırılmış saç uçlarının onarılması için etkili olur. Saçlar neme doyacağından kırılan uçlar da kendiliğinden onarılmış olur.

Saçlarınızı kestirmenize gerek kalmadan, yalnızca evde basit uygulanan saç bakımı yaparak saçlarınızı kurtarabilirsiniz. Bu tarifleri yapmak için çok para harcamanız, uzun süre beklemeniz de gerekmiyor. Hem de hiçbir yan etkileri bulunmuyor. Aksine hem saçlarınızı hem de bütün sağlığınızı destekliyor.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL