Sağlık

Kuru Saçlar Nasıl Nemlendirilir, Kuru Saç Bakımı

Kuru Saçlar Nasıl Nemlendirilir, Kuru Saç Bakımı

Kuru saçlar nasıl nemlendirilir için, birbirinden farklı doğal yöntemler tercih edilebilir. Kuru saç bakımı, konusunda yıpranmış, kuru ve cansız saçların form kazanması için saçları nemlendirme yöntemleri bulunur.

Sürekli ısıl işlem gören, kimyasal boyalara maruz kalan ya da yanlış uygulamalar sonrasında yıpranan saçlar, doğal yöntemler kullanılarak eski haline getirilmelidir. Kimyasal kullanımıyla nemini kaybeden kuru saçların bakımı için yazı içerisindeki bilgilerden ilham alınabilir.

Zeytinyağı Kullanımıyla Kuru Saçların Nemlendirilmesi

kuru saç bakımı

 

Zeytinyağıyla saç bakımı yapmak için doğal ve soğuk sıkım zeytinyağları tercih edilmelidir. İçerisindeki E vitamini ve antioksidan maddeler sayesinde, saçtaki nem kaybı giderilmektedir. Saçların yıpranmış görüntüsünü ortadan kaldıran zeytinyağı, saçların yoğunluğuna ve uzunluğuna göre farklı miktarlarda kullanılmaktadır.

Saç miktarına göre, uygun ölçüdeki zeytinyağı bir cezveye alınmalı ve ocakta ısıtılmalıdır. Zeytinyağı ılık seviyeye geldiğinde, saç köklerinden başlayarak, saç uçlarına kadar masaj yapılmalıdır.

30 dakika bekledikten sonra, saçlar ılık suyla yıkanmalıdır. Kuru saçlar nasıl nemlendirilir için haftada bir tekrarlanan bu işlem sonrasında, saçlar daha yumuşak ve canlı bir görünüme sahip olacaktır.

Mayonezle Kuru Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Kuru Saçlar Nasıl Nemlendirilir 4

Mayonezle saç bakımı yapmak, saçların kuru ve cansız görüntüsünü tamamen ortadan kaldıracaktır. İçerisinde barındırdığı protein sayesinde, saçların daha parlak görünmesini sağlamaktadır. Bir miktar mayonezi, saç diplerinden saç köklerine kadar, masaj yaparak uygulamak gerekir.

Toplamda 1 dakika masaj yapıldıktan sonra, saçların üzerinde streç film sarılmalı ve saçların hava alması engellenmelidir. Toplamda 1 saat beklendikten sonra, saçlar yıkanabilir. Mayonezle kuru saç bakımı, haftada 1 defa tekrarlandığında, saçların daha yumuşak ve göz alıcı olması sağlanmaktadır.

Kuru Saçlar Yumurtayla Nasıl Nemlendirilir

yumurtayla saç maskesi

Yumurtayla saç bakımı yapmak, kuru saçları nemlendirir, yumuşak ve uzun görünüme kavuşmasını sağlar. Yumurtanın içerisindeki Lesitin ve protein sayesinde, kurumuş ve hasar görmüş saçların bakımı kolaylaşmaktadır.

Saç miktarına göre, 2 yemek kaşığı ılık suyun içerisine, bir yumurta akı eklenmeli ve karışım elde edilmelidir. Saç diplerinden başlayarak, saç uçlarına kadar masaj yapılmalıdır. 15 dakika beklendikten sonra, saçlar soğuk suyla durulanmalıdır. Kuru saçlar nasıl nemlendirilir çözümünde bu yöntem haftada 1 ya da 2 defa uygulandığında, saçların daha canlı olması sağlanır.

Avokado Bakımıyla Kuru Saçlar Nemlendirilir

avokadoyla saç bakımı

Avokadoyla saç bakımı, saçların kuru ve cansız görüntüsünü tamamen ortadan kaldıracaktır. Saç bakımında sıkça tercih edilen avokado, saçların kaybolan nemini geri getirecektir.

1 adet avokado blenderle parçalandıktan sonra, içerisine buğday tohumu yağı ve jojoba yağı eklenmelidir. Macun kıvamındaki karışım elde edildikten sonra, saçlara masaj yapılmalı ve yarım saat beklenerek yıkanmalıdır. Kuru saçlar nasıl nemlendirilir için olan avokadoyla saç bakımı, haftada 2 defa tekrarlanmalıdır.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL