Kuru Saçlar Nasıl Nemlendirilir, Kuru Saç Bakımı

/ 2 Ağustos 2020 / 966 views / yorumsuz
Kuru Saçlar Nasıl Nemlendirilir, Kuru Saç Bakımı

Kuru saçlar nasıl nemlendirilir için, birbirinden farklı doğal yöntemler tercih edilebilir. Kuru saç bakımı, konusunda yıpranmış, kuru ve cansız saçların form kazanması için saçları nemlendirme yöntemleri bulunur.

Sürekli ısıl işlem gören, kimyasal boyalara maruz kalan ya da yanlış uygulamalar sonrasında yıpranan saçlar, doğal yöntemler kullanılarak eski haline getirilmelidir. Kimyasal kullanımıyla nemini kaybeden kuru saçların bakımı için yazı içerisindeki bilgilerden ilham alınabilir.

Zeytinyağı Kullanımıyla Kuru Saçların Nemlendirilmesi

kuru saç bakımı

 

Zeytinyağıyla saç bakımı yapmak için doğal ve soğuk sıkım zeytinyağları tercih edilmelidir. İçerisindeki E vitamini ve antioksidan maddeler sayesinde, saçtaki nem kaybı giderilmektedir. Saçların yıpranmış görüntüsünü ortadan kaldıran zeytinyağı, saçların yoğunluğuna ve uzunluğuna göre farklı miktarlarda kullanılmaktadır.

Saç miktarına göre, uygun ölçüdeki zeytinyağı bir cezveye alınmalı ve ocakta ısıtılmalıdır. Zeytinyağı ılık seviyeye geldiğinde, saç köklerinden başlayarak, saç uçlarına kadar masaj yapılmalıdır.

30 dakika bekledikten sonra, saçlar ılık suyla yıkanmalıdır. Kuru saçlar nasıl nemlendirilir için haftada bir tekrarlanan bu işlem sonrasında, saçlar daha yumuşak ve canlı bir görünüme sahip olacaktır.

Mayonezle Kuru Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Kuru Saçlar Nasıl Nemlendirilir 4

Mayonezle saç bakımı yapmak, saçların kuru ve cansız görüntüsünü tamamen ortadan kaldıracaktır. İçerisinde barındırdığı protein sayesinde, saçların daha parlak görünmesini sağlamaktadır. Bir miktar mayonezi, saç diplerinden saç köklerine kadar, masaj yaparak uygulamak gerekir.

Toplamda 1 dakika masaj yapıldıktan sonra, saçların üzerinde streç film sarılmalı ve saçların hava alması engellenmelidir. Toplamda 1 saat beklendikten sonra, saçlar yıkanabilir. Mayonezle kuru saç bakımı, haftada 1 defa tekrarlandığında, saçların daha yumuşak ve göz alıcı olması sağlanmaktadır.

Kuru Saçlar Yumurtayla Nasıl Nemlendirilir

yumurtayla saç maskesi

Yumurtayla saç bakımı yapmak, kuru saçları nemlendirir, yumuşak ve uzun görünüme kavuşmasını sağlar. Yumurtanın içerisindeki Lesitin ve protein sayesinde, kurumuş ve hasar görmüş saçların bakımı kolaylaşmaktadır.

Saç miktarına göre, 2 yemek kaşığı ılık suyun içerisine, bir yumurta akı eklenmeli ve karışım elde edilmelidir. Saç diplerinden başlayarak, saç uçlarına kadar masaj yapılmalıdır. 15 dakika beklendikten sonra, saçlar soğuk suyla durulanmalıdır. Kuru saçlar nasıl nemlendirilir çözümünde bu yöntem haftada 1 ya da 2 defa uygulandığında, saçların daha canlı olması sağlanır.

Avokado Bakımıyla Kuru Saçlar Nemlendirilir

avokadoyla saç bakımı

Avokadoyla saç bakımı, saçların kuru ve cansız görüntüsünü tamamen ortadan kaldıracaktır. Saç bakımında sıkça tercih edilen avokado, saçların kaybolan nemini geri getirecektir.

1 adet avokado blenderle parçalandıktan sonra, içerisine buğday tohumu yağı ve jojoba yağı eklenmelidir. Macun kıvamındaki karışım elde edildikten sonra, saçlara masaj yapılmalı ve yarım saat beklenerek yıkanmalıdır. Kuru saçlar nasıl nemlendirilir için olan avokadoyla saç bakımı, haftada 2 defa tekrarlanmalıdır.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Cilt Bakım Önerileri Evde
Cilt temizliği, cildin sağlığını ve görünümünü korumak için kişisel bakımın temelini oluşturmaktadır. Özellikle eve kapanılan bu günlerde cilt bakımı, D vitamininden ve temiz havadan uzak kaldığı için önemsenmesi gereken bir..
Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir Evde
Yüz kırışıklığına iyi gelen şeyler cilt tipine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazı cilt kuru olması nedeniyle kırışıklık oluşurken bazı ciltte ise fazla yağ oranı nedeniyle kırışıklık oluşabilmektedir. Bu nedenle yüz..
Cilt Bakım Sırası Nasıl Olmalı
Cilt bakımında ürün sıralaması uygulanan ürünlerden en yüksek verimin alınmasını sağladığı için oldukça önemlidir. Cilt bakım sırası şu şekilde uygulandığında doğru kullanımlar sağlanmış olmaktadır: Cilt yapısına uygun olan bir temizleyici..
Hidrofeyşıl Cilt Bakımı – HydraFacial Cilt Bakımı
HydraFacial cilt bakımı; cildin yenilenmesini, akne ve lekelerden kurtulmayı sağlayan bir işlemdir. HydraFacial cilt bakımı kapsamında cihaz, enjeksiyon ve benzer yöntemler ile cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanmaktadır. HydraFacial Cilt Bakımı Uygulamasının..
Adet Bittikten Sonra Gelen Leke
Adet bittikten sonra gelen leke, vajina salgısında kan olması olarak yorumlanmaktadır. Adet bittikten sonra gelen lekenin ne kadar süre geleceği ise; her kadının bünyesine göre farklılık göstermektedir. Adet Bittikten Sonra..
Tırnaktaki Beyaz Lekeler Neden Olur
Tırnaktaki beyaz lekelerin oluşma sebepleri; karaciğer rahatsızlıkları, siroz ve hepatit gibi ciddi rahatsızlıkların habercisi olabilmektedir. Ayrıca tırnaktaki beyaz lekeler neden olur sorusunun cevabı; vitamin ve mineral eksikliği gibi durumlar da..