Moda

Kısa Boylu ve Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa Boylu ve Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Ülkemizin ortalamasına baktığımızda kadınların genellikle kısa boylu olduğu görülür. Bunların büyük bir kısmı ise kiloludur. Siz de kısa boylu ve kilolu bayanlardansanız ve kıyafet seçmekte zorlanıyorsanız, sizler için birkaç püf noktasından bahsedebiliriz. Ayrıca buraya tıklayarak ucuz ve güvenilir elden bayan giyimlerine ulaşabilirsiniz.

Bu sayede kendinizi daha modern ve daha şık hale getirebilir ve daha özgüvenli hissedebilirsiniz. Kısa boylu ve uzun kadınlar nasıl giyinmeli diyenlerdenseniz, işte cevaplar…

Kısa boylu kadınlar nasıl pantolon giyinmeli?

Kısa boylu kadınların pantolon seçimi oldukça önemlidir. Eğer fazla kilolu değilseniz yüksek bel olan dar kotları ya da taytları tercih edebilirsiniz. Bunların altında giyeceğiniz topuklu ayakkabılar ile hem daha uzun hem de daha zayıf görünebilirsiniz.

Eğer kısa boylu ve kilolu bir bayansanız yüksek belli kotlar, yine yüksek belli keten pantolonlar ya da İspanyol paça olan pantolonlar tercih edebilirsiniz.

Kısa boylu kadınlar nasıl ayakkabı giyinmeli?

Kısa Boylu ve Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu kadınlar nasıl ayakkabı giyinmeli merak mı ediyorsunuz? Bu soruya topuklu ayakkabı olarak cevap verebiliriz. Topuklu ayakkabılar her kadını olduğundan daha zayıf ve daha uzun gösterir.

Ancak topuklu ayakkabı seçerken ince topuklu ya da dolgu topuklu olmamasına özen göstermeniz gerekir. Çok yüksek topuk giymekten hoşlanmıyorsanız orta kalınlıkta ve daha az topuklu olan bir ayakkabı ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

dar kot giyim tarzı bayan

Kısa boylu kadınlar nasıl bot giyinmeli konusuna da değinelim. Kısa boylu kadınların tercih edecekleri botlar mutlaka uzun ve topuklu olmalıdır. Eğer kış günlerinde kaymak istemiyorsanız, tırtıklı tabanları olan botları tercih edebilirsiniz.

Yine kısa ama pantolon üzerine gelecek boyutta olan botlar ile dar paça pantolonlar giyerek, kış aylarında da uzun ve zayıf görünebilirsiniz.

Kıyafet tercihi önemli;

Kısa Boylu ve Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu ve kilolu bir bayansanız kıyafetlerinizi doğru tercih etmeniz de önemlidir. Örneğin; kıyafetlerinizin kalın ve büyük desenler taşımamasına ve enine çizgilerden oluşmamasına özen göstermelisiniz. Güvenilir yerden sipariş vermek için buraya tıklayınız.

Kıyafetleriniz, mümkünse sade ve tek renk olmalıdır. Boyuna ve ince çizgiler sizi çok daha uzun ve zayıf gösterir. Eğer desenli kıyafetlerden hoşlanıyorsanız, minik desenleri olanları tercih etmelisiniz.

Kıyafetlerde renk tercihi nasıl yapılmalı?

Göbekli Bayanlar Nasıl Giyinmeli

Kısa boylu ve kilolu bayanların kıyafetlerinin renkleri de son derece önemlidir. Olduğunuzdan daha zayıf ve daha uzun görünmek için siyah, koyu yeşil, koyu mavi, kahverengi gibi koyu renkleri tercih etmelisiniz.

Mümkün olduğu kadar beyaz ve sarı renkli kıyafetlerden uzak durmalısınız.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL