Kısa Boylu ve Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

/ 29 Eylül 2019 / 5.180 views / yorumsuz
Kısa Boylu ve Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Ülkemizin ortalamasına baktığımızda kadınların genellikle kısa boylu olduğu görülür. Bunların büyük bir kısmı ise kiloludur. Siz de kısa boylu ve kilolu bayanlardansanız ve kıyafet seçmekte zorlanıyorsanız, sizler için birkaç püf noktasından bahsedebiliriz.

Bu sayede kendinizi daha modern ve daha şık hale getirebilir ve daha özgüvenli hissedebilirsiniz. Kısa boylu ve uzun kadınlar nasıl giyinmeli diyenlerdenseniz, işte cevaplar…

Kısa boylu kadınlar nasıl pantolon giyinmeli?

Kısa boylu kadınların pantolon seçimi oldukça önemlidir. Eğer fazla kilolu değilseniz yüksek bel olan dar kotları ya da taytları tercih edebilirsiniz. Bunların altında giyeceğiniz topuklu ayakkabılar ile hem daha uzun hem de daha zayıf görünebilirsiniz.

Eğer kısa boylu ve kilolu bir bayansanız yüksek belli kotlar, yine yüksek belli keten pantolonlar ya da İspanyol paça olan pantolonlar tercih edebilirsiniz.

Kısa boylu kadınlar nasıl ayakkabı giyinmeli?

Kısa Boylu ve Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu kadınlar nasıl ayakkabı giyinmeli merak mı ediyorsunuz? Bu soruya topuklu ayakkabı olarak cevap verebiliriz. Topuklu ayakkabılar her kadını olduğundan daha zayıf ve daha uzun gösterir.

Ancak topuklu ayakkabı seçerken ince topuklu ya da dolgu topuklu olmamasına özen göstermeniz gerekir. Çok yüksek topuk giymekten hoşlanmıyorsanız orta kalınlıkta ve daha az topuklu olan bir ayakkabı ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

dar kot giyim tarzı bayan

Kısa boylu kadınlar nasıl bot giyinmeli konusuna da değinelim. Kısa boylu kadınların tercih edecekleri botlar mutlaka uzun ve topuklu olmalıdır. Eğer kış günlerinde kaymak istemiyorsanız, tırtıklı tabanları olan botları tercih edebilirsiniz.

Yine kısa ama pantolon üzerine gelecek boyutta olan botlar ile dar paça pantolonlar giyerek, kış aylarında da uzun ve zayıf görünebilirsiniz.

Kıyafet tercihi önemli;

Kısa Boylu ve Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu ve kilolu bir bayansanız kıyafetlerinizi doğru tercih etmeniz de önemlidir. Örneğin; kıyafetlerinizin kalın ve büyük desenler taşımamasına ve enine çizgilerden oluşmamasına özen göstermelisiniz.

Kıyafetleriniz, mümkünse sade ve tek renk olmalıdır. Boyuna ve ince çizgiler sizi çok daha uzun ve zayıf gösterir. Eğer desenli kıyafetlerden hoşlanıyorsanız, minik desenleri olanları tercih etmelisiniz.

Kıyafetlerde renk tercihi nasıl yapılmalı?

Göbekli Bayanlar Nasıl Giyinmeli

Kısa boylu ve kilolu bayanların kıyafetlerinin renkleri de son derece önemlidir. Olduğunuzdan daha zayıf ve daha uzun görünmek için siyah, koyu yeşil, koyu mavi, kahverengi gibi koyu renkleri tercih etmelisiniz.

Mümkün olduğu kadar beyaz ve sarı renkli kıyafetlerden uzak durmalısınız.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları Erkek Kadın
Vücut tipine göre giyinme tüyoları eşliğinde güzel ve şık giyinmek için modayı takip etmek elbette önemlidir. Ancak yalnız başına yeterli değildir. Kendinize yakışan kıyafetleri giyinmek için öncelikle vücut tipinizi belirlemeniz..
Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Kadın
Yüz şekline göre saç modelleri, erkek ve kadın bireyler dış görüşünüze önem veriyorsanız, saç şeklinizin yüzünüze göre olması gerektiğini bilmelisiniz. İyi bir saç kesimi beğenmediğiniz tarafları gölgelerken, beğendiğiniz tarafları da..
Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli Tesettür
Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tesettür konusunda en önemli detaylardan biri, vücutlarını tanıyıp fazlalıklarının olduğu bölgeyi zayıf gösterecek bir kombin yapmaları gerekmesidir. Tesettürlülerin zayıf görünmek için nasıl giyinmesi gerektiği tavsiyesi..
Genç Gösteren Tesettür Giyim Modelleri
Genç gösteren tesettür giyim modelleri tesettürlü kadının kendi tarzını yansıtması için önemlidir. Genç gösteren tesettür giyim modellerinin arasında seçim yapılırken hareket özgürlüğünün kısıtlanmamasına da dikkat edilmelidir. Gün boyunca kendilerini daha rahat..
Modern Tesettür Giyim Tarzları
Modern tesettür giyim tarzları ; kişinin yaşam tarzı hakkında bilgi edinilebilmesine fırsat vermektedir. Tesettürlü kadınların kendilerini ve yaşam tarzlarını tanımaları durumunda; alışverişlerinde ürün seçmeleri daha kolay olmaktadır. Modern tesettür giyim..
Eşleri Ünlü Olmayan Ünlüler Türk
Eşleri ünlü olmayan Türk ünlüler; oldukça fazla sayıdadır ve genellikle magazinde çok fazla yer almayı tercih etmeyen kişilerdir. Eşleri ünlü olmayan ünlüler içerisinde olanların bazıları; Tarkan gibi hayranları ile evlilik kararı..