Kısa Boylu Erkekler Nasıl Mont Palto Giymeli?

/ 13 Aralık 2019 / / yorumsuz
Kısa Boylu Erkekler Nasıl Mont Palto Giymeli?

Kısa boylu ve biraz kilolu bir erkekseniz, kış aylarında kaban seçmekte zorlanabilirsiniz. Ancak bazı kurallara dikkat ederek kendinize en uygun modeli giyebilir ve oldukça şık görünebilirsiniz. Kısa boylu erkeklerin en çok araştırdıkları konu “kısa boylu erkekler nasıl palto giymeli” sorusudur. İşte hayat kurtaran birkaç öneri…

Erkek kaban boyu nasıl olmalı?

erkek kaban modelleri

Kısa boylu olan erkekler mont ya da palto seçimi yaparken kısa olan modelleri tercih etmelidir. Çünkü kısa boylu olan mont ve paltolar, bacak boyunu uzun gösterir. Bu da daha uzun görünmenizi sağlar. Kısa boylu fit erkek görünümünde olanların tercihi kısa ve saran palto modelleri olmalıdır.

Basen ve kalça boyu önemli;

kısa boylu erkek için montlar

Kısa boylu erkekler kısa montlar ve paltolar tercih ederken, bitiş noktasına önem vermelidir. Çünkü montun bittiği nokta dikkat çeker. Eğer basen ve kalça bölgelerinizden memnun değilseniz, kalçanın üzerinde biten mont ve paltolardan uzak durmanız gerekir.

Bu durumda seçmeniz gereken modeller, göbek ve basen bölgesini kapatacak uzunlukta paltolar olmalıdır.

Düz montlar seçilmeli;

kaliteli palto erkek

Boyunuz kısaysa ve zayıfsanız, boyunuzu uzun göstermek daha kolay olacaktır. Bacak boyu kısa olan erkekler mutlaka kısa montlar ya da paltolar tercih etmelidir. Ancak paltonun rengi, pantolon ya da kıyafetinizle aynı renk olmadır.

Paltonuzu ya da montunuzu seçerken düz ve koyu renk olmasına da önem vermelisiniz. Desenli modellerde uzak durun.

Ceplerin konumu önemli;

erkek için ceket

Kısa boylu erkekler için takım elbise seçimi mutlaka dar ve koyu renklerden oluşmalıdır. Bu takımın üzerine seçeceğiniz mont ve kabanlar ise mutlaka dar kesim ve kısa olmalıdır. Bununla birlikte montların üzerindeki ceplerin konumu da önemlidir.

Basenleriniz genişse, büyük cepli kabanları almamaya özen göstermelisiniz. Eğer büyük cepli kaban seviyorsanız, ceplerin basen bölgenize denk gelmemesine dikkat edin.

Uzun boylu kabanlardan uzak durun;

erkek mont

Uzun boylu ya da orta boylu değilseniz, diz hizasında ya da daha uzun olan kaban ve paltolardan mutlaka uzak durmalısınız. Çünkü bunlar boyunuzun daha basık görünmesine neden olur.

Yakalar uzun olmamalı;

kısa yakalı mont erkek

Mont ya da paltoların üzerinde bulunan yaka detayları, boyu dengeleme özelliğine sahiptir. Boyunuzun normalden uzun görünmesini istiyorsanız uzun ve sarkan yakalardan uzak durmalısınız. Daha kısa ve daha modern yaka tiplerini tercih ederek, paltonun üzerinize yakıştığını kendiniz de fark edebilirsiniz.

Evaze modeller tercih edilebilir;

erkek ceket evaze

Kısa boylu erkeklerin mont ve kaban tercihleri için son olarak vücuda oturan evaze modelleri önerebiliriz. Oversize modeller daha çok uzun boylular için uygundur. Bu nedenle vücudunuza oturan ve belinizi saran mont ve kaban tercihi yapmanız, daha şık ve daha uzun görünmenizi sağlar.