Moda

Kilolu ve Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Kilolu ve Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Her kadın kuşkusuz ki kendini güzel görmek, hemcinsleriyle rekabet halinde olmak, karşı cinse hoş görünmek gibi birçok nedenden dolayı giyimine ve bakımına önem vermektedir.

Bu nedenlerden dolayı da kadınlar hemen hemen her gün bugün ne giysem diye düşünmektedir.Kıyafet seçimi yapmak kadınlar için bu kadar zorken, özellikle kilolu bayanlar için kabusa dönüşebilecek duruma gelebilmektedir.

Hele ki kilolu ve tesettürlü bayanlar bu durum daha da karmaşık bir hal almaktadır. Bu nedenden ötürü kilolu ve tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli sorusunun akla gelmesi kaçınılmazdır.

Kilolu ve tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli, nelere dikkat etmeli?

Kilolu ve Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Kilolu ve tesettürlü bayanlar kıyafet seçimleri yaparken bedeninde ön plana çıkan hatları kapatacak şekilde kıyafet seçmelidirler.

Örneğin, kilonuz alt kısımda toplanmışsa alt kıyafet seçimi nasıl olmalı diye düşünmeli ve alt kısmı kapatan kıyafetler tercih edilmelidir veya karın bölgesi ön plana çıkıyorsa göbekli bayanlar nasıl giyinmeli diye düşünmeli ve göbeğini kapatıcı kıyafetler tercih etmelidir.

Kilolu ve tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli veya nelere dikkat etmeli;

Kilolu ve Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Kilolu kadınların hatlarını belli eden kıyafetler yerine salaş, bol tunik tarzı kıyafetler tercih etmesi onları daha zarif gösterecektir.

Belli bir bölgede biriken kiloları var ise aldıkları kıyafetleri terziye götürerek oluşan pot ve geniş durma sorunlarını ortadan kaldırmaktan çekinmemelidir.

  • Kilolar belli bir bölgede toplanmışsa, o bölgede düz ve sade kıyafetler tercih edilmelidir.
  • Rahat kıyafetler seçmelidir.

Kilolu ve Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Örneğin, basenli bayanlar nasıl giyinmeli tesettür diye düşünüyorsanız tercih edilen düz ve sade etek veya pantolonun üzerine renkli ya da desenli kıyafetler giyerek dikkatleri üst kısma çekip baseninizi gizleyebilirsiniz.

  • Desenli giyinmekten çekinmeyin.

minyon tipli tesettürlü kadın nasıl giyinmeli

Kilo problemi yaşayan bayanlar genellikle desenli kıyafet tercih etmek istemezler. Sadece kilonuz belli bir bölgede toplanmışsa bu bölgede desen tercih etmeyin.

Bunun dışında çok karmaşık ve göz yorucu olmadığı sürece desenli kıyafetler sorun olmayacaktır. Bu konuda kısa boylu tesettürlü kadınlar nasıl giyinmeli diye düşünüyorsanız dikey çizgili kıyafet tercih etmelisiniz.

  • Kalın, hantal ve kabarık kumaşlardan uzak durulmalıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL