Karşılıklı Hoşlanma Belirtileri – Hoşlandığını Nasıl Anlarsın

/ 18 Ağustos 2020 / 2.290 views / yorumsuz
Karşılıklı Hoşlanma Belirtileri – Hoşlandığını Nasıl Anlarsın

Karşılıklı hoşlanma belirtileri ya da hoşlandığını nasıl anlarsın için bazı ip uçlarını takip etmek yeterli olacaktır. Karşıdakinin kendinden hoşlandığını anlayabilmek için vücut dili etkili bir çözüm aracı olacaktır.

Birinden hoşlanan ya da karşılıklı olarak birbirine ilgi duyan kişiler, vücut dillerine hakim olamayarak kendilerini ele vermektedir. Karşılıklı hoşlanma belirtilerinde, kişilerin kendilerini ve karşısındaki kişileri anlaması için etkilidir.

Karşılıklı hoşlanma nasıl anlaşılır ve bunları ele veren durumlara dikkat edilmesi gereken noktalar, yazı içerisinde detaylı şekilde ele alınmıştır.

Hoşlandığını Nasıl Anlarsın – Sürekli Kaşları Kaldırmak

hoşlandığını nasıl anlarsın

Kaşları hareket ettirmek, kişilerin birbirinden hoşlandığını gösterebilir. Kaşların sürekli kaldırılması, kişilerin karşılıklı olarak birbirlerine ilgi duyduklarının simgesi sayılmaktadır.

Kaşlar ve mimikler, kişilerin istekleri dışında hareket etmekte ve düşünceleri ele vermektedir. Karşısındaki kişiye ilgi duyulduğunda, kaş hareketleri istemsiz olarak kontrol dışı kalmaktadır. Bu da karşılıklı hoşlandığını nasıl anlarsın için bir ipucu olarak bilinmeli.

Karşılıklı Hoşlanma Belirtileri – Karşısındakine İlgili Davranmak

Karşılıklı Hoşlanma Belirtileri 5

Aşırı ilgili davranmak, karşılıklı hoşlanmanın belirtileri arasında yer alabilir. Birinden hoşlanan kadın ya da erkek, istemsiz olarak o kişinin hareketlerini takip etmektedir.

Hareketlerin sürekli izlenmesi, gözle takip edilmesi, göz temasından kaçınılması ve hareketlere karşı aşırı duyarlılık gösterilmesi, karşılıklı hoşlanma belirtilerinin arasında sayılmaktadır.

Karşısındakine ilgili davranmak, o kişinin her esprisine gülmek ya da her konuşmasına dahil olmaya çalışmak, o kişiye karşı duyguların beslendiğini göstermektedir.

Karşılıklı Hoşlanma Belirtileri – Davranışlardaki Farklılıklar

hoşlandığını nasıl anlarsın 3

Anormal davranışlar, hoşlanılan bir kişiyle karşı karşıya gelindiğinde kendini göstermektedir. Hoşlandığı kişiyle karşı karşıya gelen kişiler, el ve vücut hareketlerini kontrol edemez. Hareketlerin kontrolden çıkması durumunda, panik hali oluşmakta ve dikkat çeken tavırlar sergilenmektedir.

Sürekli yüzüyle oynamak, saçlarla oynamak, saçları düzeltmek, üstü başı düzeltmek, masadaki eşyaların yerini değiştirmek hoşlanma belirtilerindendir. Elleri koyacak yer bulamamak, karşılıklı hoşlanma sonucu oluşan davranışlar arasındadır. Hoşlanma sonucu ortaya çıkan panik anı sebebiyle, davranış bozuklukları karşılıklı dikkat çekmektedir.

Görüntüsüne Dikkat Etme

karşılıklı hoşlanmak

Görünüşüne önem verme, bir kişiden hoşlanıldığını kanıtlayan en temel faktörler arasındadır. Hoşlanılan kişiyle karşılaşıldığında, görünüşü düzeltme çabasına girilmektedir. Dış görünüşü düzeltmek için aynaya bakma, kıyafetlerle oynama ya da saçları düzeltme, karşılıklı hoşlanma belirtileri arasında yer almaktadır.

Sürekli Kendi Yüzüne Dokunma

karşılıklı hoşlanmak

Kendi yüzüne elleme, hoşlanılan bir kişiyle karşı karşıya gelme esnasında ortaya çıkan refleksler arasındadır. Kişilerin kendi yüzünü ellemesi, sürekli yüzüne saç gelmiş gibi davranması, saçlarını yüzünden çekmesi ya da panik haller sergilemesi, karşılıklı hoşlanma göstergesidir.

Karşılıklı Hoşlanma Belirtileri – Karşısındakine Dokunma Çabası

karşılıklı hoşlanma 5

Karşılıklı hoşlanma konusunda karşısındakine dokunma isteği, birisinden hoşlanıldığını gösteren temel etkenler arasındadır. Hoşlandığını nasıl anlarsın konusunda bir kişiye karşı ilgi duyulduğunda, o kişiye temas etmek istenmektedir. Karşısındakine dokunma çabası, karşılıklı hoşlanma belirtileri ya da tek taraflı hoşlanmaların en belirgin özelliklerinden bir tanesidir.


Genel Editör / İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde lisansını tamamladı. Milliyet Gazetesi'nde staj yaptı. 2019 Mayıs ayı itibari ile Piamet.com Genel Editör, unvanına imza attı.

Benzer Konular
Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır
Sevgiliyle kavga ettikten sonra nasıl barışılır, eşler ya da çiftler arasında kavga etmek bazen kaçınılmaz olabilir. Öyle ki aynı evde uzun süre hiç tanımadığınız biriyle yaşamak ya da uzun süre..
Erkekleri Etkileyen Kadın Davranışları
Erkekleri etkileyen kadın davranışları; karşıdaki erkeğe göre değişiklik göstermektedir. Erkekleri tahrik eden kadın davranışları, hareketleri birçok şekilde ele alınabilir. Bazı erkekler kadınların inatlaşmalarını çekici bulurken bazı erkekler bu durumdan hoşlanmamaktadırlar...
Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri – Erkeklerde Hoşlanma
Erkeklerin hoşlanma belirtileri, bazı erkekler çok özgüvenli olurlar ve sizden hoşlandıklarını açıkça belli ederler. Ancak bazıları da içine kapanık olabilir ve sizden hoşla-nsa bile bunu açık bir şekilde ifade edemez...
Kadınların Hoşlanma Belirtileri Beden Dili – Hoşlanan Kadın
Kadınların hoşlanma belirtileri beden dili, karşısındaki kişiden hoşlanıp hoşlanmadığını ele vermektedir. Bir kadının karşısındaki erkekten hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için normal anlardaki beden dili hareketleri takip edilebilir. Kadınların düşüncelerini %90’a kadar..
Sevgiliyle Sürekli Kavga Etmek – Evlilikte Kavga Etmek
Sevgiliyle sürekli kavga etmek, sebepleri; bazen önemli nedenlerden tartışırken bazen de ota boka diye tabir edilen sebeplerden olabilir. Bu kavga sebepleri benzer olarak, evlilikte sürekli kavga etmek, sebeplerinde de yer..
Erkekleri Etkileyen Kadın Parfümleri – Tahrik Eden
Erkekleri etkileyen kadın parfümleri; erkeğinizin masum mu yoksa şehvetli mi olmasını isterseniz? Erkeğinizi baştan çıkarmak ya da sadece size odaklanmasını sağlamak için etkileyici kadın parfümlerini kullanabilirsiniz. Erkekleri tahrik eden kadın..