Aşk

Karım Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Neden!

Karım Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Neden!

Eşlerin zaman içine birbirlerinden soğuması alışılmış bir durumdur. Bu durum bazen geçici bazen de kalıcı olabilir. Kalıcı olduğunda, evliliklerin bitmesi ile sonuçlanabilir. Yapılan araştırmaya göre kadınların erkeklerle birlikte olmak istememe oranı daha yüksektir.

Siz de karım benimle birlikte olmak istemiyor diyorsanız, öncelikle aranızdaki ilişkiyi ve iletişimi sorgulamanız gerekir. Eğer sorun büyükse ve sizin aşacağınız gibi değilse, eşinizle birlikte bir uzmandan psikolojik destek almanız gerekir.

Kadın kocasıyla neden birlikte olmak istemez?

eşim benimle birlikte olmak istemiyor neden

Toplumumuzda, kadınların erkeklere oranla daha çok cinsel isteksizlik yaşadığı ve eşleriyle daha çok birlikte olmak istemediği görülmektedir. Bu durum uzmanları” Kadınlar kocasıyla neden birlikte olmak istemez” sorusunu araştırmaya yöneltmiştir.

İletişim eksikliği;

evlilik terapisti

Kadınların eşleriyle birlikte olmak istememelerinin en büyük nedeni iletişim eksikliğidir. Kadınlar, kendilerini anlayan ve dinleyen eşlerle birlikte olmak isterler. Özellikle cinsel birliktelik sırasında eşinizin ne istediğinize önem vermelisiniz.

Cinsel ilişkinin süresi;

orgazm olan kadın

Kadınların orgazm olma süresi erkeklere göre daha uzundur. Ülkemizdeki ön sevişme süresi ortalama olarak 5 dakikadır. Bu süre kadınların orgazm olmasına yetmez ve bu durum cinsel isteksizliği de beraberinde getirir.

Bu durumu aşmak için karınızla ön sevişme süresini uzatmalısınız. En az yarım saat süren bir ön sevişmeden sonra yaşadığınız cinsel birliktelik daha güzel ve mutlu sonuçlanacaktır.

Eşle yaşanan daha önceki sorunlar;

sevgilisinin yanında aldatan erkek

Eşim benimle birlikte olmuyor diyorsanız, sorunu önce kendinizde aramalısınız. Karınızla daha önce yaşadığınız sorunlar nedeniyle size kırılmış olması ve birlikte olmak istememesi normaldir.

Daha önce aldatma olayı yaşadıysanız ya da çok büyük bir problem nedeniyle kavga ettiyseniz ve bu sorun çözülmediyse, size kırgın olacaktır ve birlikte olmak istemeyecektir. Bu problemi aşmak için anlayışlı olmalı ve eşinizle konuşmayı denemelisiniz.

Yaşanmış olan travmalar;

psikolojisi bozulmuş kadın

Karım benimle birlikte olmak istemiyor diyen erkeklerin sayısı bir hayli fazladır. Bunun bir diğer nedeni eşinizin, sizin bilmediğiniz bir hastalığa sahip olması olabilir. Cinsel ilişki sırasında yaşadığı ağrılar ya da daha önce yaşamış olduğu bir travma da olabilir.

Aile baskısı, tecavüz, cinsel istismar gibi travmalar nedeniyle sizinle birlikte olmak istemeyebilir. Bu durumda eşinize anlayışla yaklaşmalısınız. Eğer ortada hastalık ya da psikolojik bir sorun varsa, çözümün mutlaka doktorlarda aramalısınız.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL