Karım Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Neden!

/ 18 Haziran 2019 / 227 views / yorumsuz
Karım Benimle Birlikte Olmak İstemiyor Neden!

Eşlerin zaman içine birbirlerinden soğuması alışılmış bir durumdur. Bu durum bazen geçici bazen de kalıcı olabilir. Kalıcı olduğunda, evliliklerin bitmesi ile sonuçlanabilir. Yapılan araştırmaya göre kadınların erkeklerle birlikte olmak istememe oranı daha yüksektir.

Siz de karım benimle birlikte olmak istemiyor diyorsanız, öncelikle aranızdaki ilişkiyi ve iletişimi sorgulamanız gerekir. Eğer sorun büyükse ve sizin aşacağınız gibi değilse, eşinizle birlikte bir uzmandan psikolojik destek almanız gerekir.

Kadın kocasıyla neden birlikte olmak istemez?

eşim benimle birlikte olmak istemiyor neden

Toplumumuzda, kadınların erkeklere oranla daha çok cinsel isteksizlik yaşadığı ve eşleriyle daha çok birlikte olmak istemediği görülmektedir. Bu durum uzmanları” Kadınlar kocasıyla neden birlikte olmak istemez” sorusunu araştırmaya yöneltmiştir.

İletişim eksikliği;

evlilik terapisti

Kadınların eşleriyle birlikte olmak istememelerinin en büyük nedeni iletişim eksikliğidir. Kadınlar, kendilerini anlayan ve dinleyen eşlerle birlikte olmak isterler. Özellikle cinsel birliktelik sırasında eşinizin ne istediğinize önem vermelisiniz.

Cinsel ilişkinin süresi;

orgazm olan kadın

Kadınların orgazm olma süresi erkeklere göre daha uzundur. Ülkemizdeki ön sevişme süresi ortalama olarak 5 dakikadır. Bu süre kadınların orgazm olmasına yetmez ve bu durum cinsel isteksizliği de beraberinde getirir.

Bu durumu aşmak için karınızla ön sevişme süresini uzatmalısınız. En az yarım saat süren bir ön sevişmeden sonra yaşadığınız cinsel birliktelik daha güzel ve mutlu sonuçlanacaktır.

Eşle yaşanan daha önceki sorunlar;

sevgilisinin yanında aldatan erkek

Eşim benimle birlikte olmuyor diyorsanız, sorunu önce kendinizde aramalısınız. Karınızla daha önce yaşadığınız sorunlar nedeniyle size kırılmış olması ve birlikte olmak istememesi normaldir.

Daha önce aldatma olayı yaşadıysanız ya da çok büyük bir problem nedeniyle kavga ettiyseniz ve bu sorun çözülmediyse, size kırgın olacaktır ve birlikte olmak istemeyecektir. Bu problemi aşmak için anlayışlı olmalı ve eşinizle konuşmayı denemelisiniz.

Yaşanmış olan travmalar;

psikolojisi bozulmuş kadın

Karım benimle birlikte olmak istemiyor diyen erkeklerin sayısı bir hayli fazladır. Bunun bir diğer nedeni eşinizin, sizin bilmediğiniz bir hastalığa sahip olması olabilir. Cinsel ilişki sırasında yaşadığı ağrılar ya da daha önce yaşamış olduğu bir travma da olabilir.

Aile baskısı, tecavüz, cinsel istismar gibi travmalar nedeniyle sizinle birlikte olmak istemeyebilir. Bu durumda eşinize anlayışla yaklaşmalısınız. Eğer ortada hastalık ya da psikolojik bir sorun varsa, çözümün mutlaka doktorlarda aramalısınız.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır
Sevgiliyle kavga ettikten sonra nasıl barışılır, eşler ya da çiftler arasında kavga etmek bazen kaçınılmaz olabilir. Öyle ki aynı evde uzun süre hiç tanımadığınız biriyle yaşamak ya da uzun süre..
Erkekleri Etkileyen Kadın Davranışları
Erkekleri etkileyen kadın davranışları; karşıdaki erkeğe göre değişiklik göstermektedir. Erkekleri tahrik eden kadın davranışları, hareketleri birçok şekilde ele alınabilir. Bazı erkekler kadınların inatlaşmalarını çekici bulurken bazı erkekler bu durumdan hoşlanmamaktadırlar...
Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri – Erkeklerde Hoşlanma
Erkeklerin hoşlanma belirtileri, bazı erkekler çok özgüvenli olurlar ve sizden hoşlandıklarını açıkça belli ederler. Ancak bazıları da içine kapanık olabilir ve sizden hoşla-nsa bile bunu açık bir şekilde ifade edemez...
Karşılıklı Hoşlanma Belirtileri – Hoşlandığını Nasıl Anlarsın
Karşılıklı hoşlanma belirtileri ya da hoşlandığını nasıl anlarsın için bazı ip uçlarını takip etmek yeterli olacaktır. Karşıdakinin kendinden hoşlandığını anlayabilmek için vücut dili etkili bir çözüm aracı olacaktır. Birinden hoşlanan..
Kadınların Hoşlanma Belirtileri Beden Dili – Hoşlanan Kadın
Kadınların hoşlanma belirtileri beden dili, karşısındaki kişiden hoşlanıp hoşlanmadığını ele vermektedir. Bir kadının karşısındaki erkekten hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için normal anlardaki beden dili hareketleri takip edilebilir. Kadınların düşüncelerini %90’a kadar..
Sevgiliyle Sürekli Kavga Etmek – Evlilikte Kavga Etmek
Sevgiliyle sürekli kavga etmek, sebepleri; bazen önemli nedenlerden tartışırken bazen de ota boka diye tabir edilen sebeplerden olabilir. Bu kavga sebepleri benzer olarak, evlilikte sürekli kavga etmek, sebeplerinde de yer..