Kargo Yönlendirme Sürecinde Ne Demek

/ 4 Kasım 2020 / 4.704 views / yorumsuz
Kargo Yönlendirme Sürecinde Ne Demek

Kargo yönlendirme sürecinde denmesi; kargonun alıcının kargoyu teslim alabilmesi için belirtilen sebeplerden dolayı kargonun varış yaptığı şubeden başka bir şubeye yönlendirilmesi anlamına gelmektedir.

Kargo yönlendirme sürecinde ne demek diye düşünüldüğünde kargo şubesi veya ilgili kargo firmasının çağrı merkezi aranarak yönlendirme talebinin kim tarafından verildiği öğrenilebilmektedir.

Ancak kargo takip sayfasında müşteri talebi ile mi yoksa varış merkezi hatalı olduğu için mi yanlış şubeye vardığı belirtilmektedir. Kargo takip sayfasında kargoların varış merkezi önceden görülebilmektedir. Bir yanlışlık olduğu düşünülür ise; kargo şubesi ile iletişime geçilmelidir.

Kargo Yönlendirme Sürecinde Ne Anlama Gelir

Kargo yönlendirme sürecinin anlamı; bir şubeye gelmiş olan kargonun çeşitli sebeplerden dolayı başka bir şubeye aktarılmasıdır. Bu nedenler varış merkezinin hatalı olması ve müşteri isteği gibi nedenlerdir.

Yönlendirme sürecinde olan kargo için geri gidecek endişesi yaşamak yersizdir. Aksine kargonun alıcıya ulaştırılabilmesi için ortadaki problemi düzeltmeye yönelik yapılan bir işlemdir.

Hangi Durumlarda Kargo Yönlendirme Talep Edilebilir

Kargo yönlendirme yapılan durumlar; kargonun yanlış şubeye gittiği durumlardır. Bazen kargo şirketlerinin belirtilen adresin bulunduğu yerde birden fazla kargo şubesi olabilmektedir. Böyle durumlarda kargo eğer en yakın şubeye gitmemiş ise; gittiği şubeden teslimata çıkartılmamaktadır.

Mevcut şubeden en yakın kargo şubesine yönlendirilmektedir. Kargo takibi bu süreçte yapıldığında, kargo yönlendirme sürecinde ne demek sorusu sorulabilmektedir. Ancak endişe edilecek bir durum yoktur. Kargo yönlendirilmesi yapıldıktan sonraki ilk dağıtıma çıkış saatinde kargo dağıtıma çıkartılmaktadır.

Kargo Yönlendirmesi Nasıl Yapılır

Kargo yönlendirmesi yapmak için kargonun göndericinin veya alıcısının kargo şubesi ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Kargo yanlış şubeye gittiğinde kargo şubesindeki çalışanlar bu yanlışlığı düzeltmek amacı ile otomatik olarak kargoyu doğru şubeye yönlendirmektedirler.

Ancak bazen bulunulan adresin kısa süre içerisinde değişmiş olmasından veya başka sebeplerden dolayı alıcı kargoyu başka bir adresten teslim almak isteyebilmektedir.

Böyle durumlarda kargo yönlendirmesi yapılmaktadır. Kargo yönlendirme sürecinde ne demek sorusuna cevap vermek gerekir ise; alıcının talebi üzerine kargosunun belirttiği adrese en yakın şubesine gelmesi için yapılan işlemdir.


Genel Editör / İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde lisansını tamamladı. Milliyet Gazetesi'nde staj yaptı. 2019 Mayıs ayı itibari ile Piamet.com Genel Editör, unvanına imza attı.

Benzer Konular
Telefon Rehberi Yedekleme
Telefon rehberinin yedeklenmesi cihaz değişimi ya da format işlemi öncesinde yapılmalıdır. Özellikle birbirinden farklı işletim sistemine sahip cihazlara geçiş yapıldığında, telefon rehberi yedekleme yapılmamışsa SIM Kart hafızasının sınırlı olması sebebi..
Samsung Telefon Yedekleme
Samsung verilerinin yedeklenmesi işleme yönelik geliştirilen kullanışlı uygulamalar ile gerçekleştirilebilir. Cep telefonu değişimi veya format atma gibi gereksinimler öncesinde Samsung telefon yedekleme yöntemleri ile verilerinizi PC’ye aktarmanız ve sonrasında cihazınıza..
Xiaomi Rehber Aktarma
Xiaomi telefonun rehberini taşıma işlemi Sim karta ve Gmail hesabına yapılabileceği gibi hafıza kartı kullanılarak da gerçekleştirilebilir. Tüm Android işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi benzer süreçlerle tamamlanan Xiaomi rehber..
Youtube Arka Planda Çalma Telefondan Ücretsiz Programsız
Yotube arka planda çalma, işlemi ücretsiz ve programsız yapılmaktadır. İlgili basit işlemlerle telefondan Youtube üzerinden açılan videolar, şarkılar telefon gezintisine engel olmayacaktır. Bu işlemler yapıldıktan sonra ekran komple kapatılabilir, farklı..
Samsung Telefona Format Atma
Samsung cep telefonunu sıfırlamak soft ve hard format olarak ikiye ayrılır. Android işletim sistemi ile çalışan Samsung marka cep telefonlarında, zaman zaman gereksinim duyulan temizlik işlemleri Samsung telefona format atma..
İnternet Hızı Arttırma Nasıl Yapılır
İnternetin hızı arttırma donanım yetersizlikleri ya da davetsiz kullanıcılar sebebiyle ortaya çıkabilen ihtiyaçtır. Film izlerken, online oyun oynarken veya dosya transferi sırasında sahip olduğunuz internet performansında kayıplar gözlemlediğinizde, internet hızını arttırma..