Teknoloji

Kargo Yönlendirme Sürecinde Ne Demek

Kargo Yönlendirme Sürecinde Ne Demek

Kargo yönlendirme sürecinde denmesi; kargonun alıcının kargoyu teslim alabilmesi için belirtilen sebeplerden dolayı kargonun varış yaptığı şubeden başka bir şubeye yönlendirilmesi anlamına gelmektedir.

Kargo yönlendirme sürecinde ne demek diye düşünüldüğünde kargo şubesi veya ilgili kargo firmasının çağrı merkezi aranarak yönlendirme talebinin kim tarafından verildiği öğrenilebilmektedir.

Ancak kargo takip sayfasında müşteri talebi ile mi yoksa varış merkezi hatalı olduğu için mi yanlış şubeye vardığı belirtilmektedir. Kargo takip sayfasında kargoların varış merkezi önceden görülebilmektedir. Bir yanlışlık olduğu düşünülür ise; kargo şubesi ile iletişime geçilmelidir.

Kargo Yönlendirme Sürecinde Ne Anlama Gelir

Kargo yönlendirme sürecinin anlamı; bir şubeye gelmiş olan kargonun çeşitli sebeplerden dolayı başka bir şubeye aktarılmasıdır. Bu nedenler varış merkezinin hatalı olması ve müşteri isteği gibi nedenlerdir.

Yönlendirme sürecinde olan kargo için geri gidecek endişesi yaşamak yersizdir. Aksine kargonun alıcıya ulaştırılabilmesi için ortadaki problemi düzeltmeye yönelik yapılan bir işlemdir.

Hangi Durumlarda Kargo Yönlendirme Talep Edilebilir

Kargo yönlendirme yapılan durumlar; kargonun yanlış şubeye gittiği durumlardır. Bazen kargo şirketlerinin belirtilen adresin bulunduğu yerde birden fazla kargo şubesi olabilmektedir. Böyle durumlarda kargo eğer en yakın şubeye gitmemiş ise; gittiği şubeden teslimata çıkartılmamaktadır.

Mevcut şubeden en yakın kargo şubesine yönlendirilmektedir. Kargo takibi bu süreçte yapıldığında, kargo yönlendirme sürecinde ne demek sorusu sorulabilmektedir. Ancak endişe edilecek bir durum yoktur. Kargo yönlendirilmesi yapıldıktan sonraki ilk dağıtıma çıkış saatinde kargo dağıtıma çıkartılmaktadır.

Kargo Yönlendirmesi Nasıl Yapılır

Kargo yönlendirmesi yapmak için kargonun göndericinin veya alıcısının kargo şubesi ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Kargo yanlış şubeye gittiğinde kargo şubesindeki çalışanlar bu yanlışlığı düzeltmek amacı ile otomatik olarak kargoyu doğru şubeye yönlendirmektedirler.

Ancak bazen bulunulan adresin kısa süre içerisinde değişmiş olmasından veya başka sebeplerden dolayı alıcı kargoyu başka bir adresten teslim almak isteyebilmektedir.

Böyle durumlarda kargo yönlendirmesi yapılmaktadır. Kargo yönlendirme sürecinde ne demek sorusuna cevap vermek gerekir ise; alıcının talebi üzerine kargosunun belirttiği adrese en yakın şubesine gelmesi için yapılan işlemdir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL