Başörtülü Bayanlar İçin Moda Olan Tesettür Giyim Tarzları

/ 25 Mayıs 2019 / 2.788 views / yorumsuz
Başörtülü Bayanlar İçin Moda Olan Tesettür Giyim Tarzları

Tesettür giyim, bir dine bağlı olan kişilerin giyim tarzı olarak ifade edilebilir. Bu giyim tarzı, Müslümanlıkta kullanılır. Tesettür giyim denilince akla, genelde bayanlar gelir. Ancak erkekler için de tesettür giyim modelleri mevcuttur. Tesettür giyimde, ince olmayan ve bedeni göstermeyen kıyafetler tercih edilmeli, kıyafetler bol ve uzun olmalı, baştan itibaren ayaklara kadar vücudun tüm parçaları örtülmelidir. Geçmişten günümüze kadar gelen tesettür giyim için de moda kuralları vardır. Kapalı bayanlar için en iyi tesettür giyim tarzları 2019 yılında görücüye çıkmıştır.

Kapalı Bayanlar İçin En İyi Tesettür Giyim Tarzları Nelerdir?

2019 yılına güzel bir başlangıç yapmak istiyorsanız, öncelikle kendinize yakışan modelleri tercih etmelisiniz. Her insanın ten rengi farklıdır ve modaya uygun giyinmek için ten renginize uyan kıyafetler tercih etmeniz gerekir. İşte modanın öncüleri tarafından hazırlanan 2019 en iyi tesettür giyim modelleri

Farklı Renkler İle Kombin Yapın;

Bazı renkleri birbirinden uyumsuz olarak düşünebilirsiniz. Ancak bu yaz renklerin uyumsuzluğu, uyumunuz olacak. Bunun için kırmızı ve mavi, mavi ile pembe, sarı ve pembe, mavi ve yeşil renkler ile kendinize kombin yapmalısınız. Örneğin eşarp ve ayakkabınızı mavi ve kıyafetinizi yeşil tonlarında seçebilirsiniz.

Pastel Renkler Tercih Edin;

2019 yazına cıvıl cıvıl giyimle merhaba demek isterseniz, pastel tonlarını tercih etmelisiniz. Ancak görüntünüzü şıklıkla tamamlamak için desenli parçalardan kombin yapmalısınız. Üst ve alt giyim için mutlaka desenli parçalar tercih edin ve bunların pastel renklerinde olmasına özen gösterin.

Elbise Tunikler;

Kapalı bir bayansanız ancak yaz aylarında dar kotlar giyinmeyi tercih ediyorsanız, üzerine mutlaka tunik elbise giymelisiniz. Tunik elbiseleriniz ne kadar bol olursa, o kadar şık ve alımlı görünürsünüz. Bu tarz kıyafetlerin altına mutlaka spor ayakkabı tercih etmelisiniz.

Slip Elbiseler;

2018 yazında mağazaları süsleyen slip elbiseler, 2019 yaz aylarının da modası oldu. En iyi tesettür giyim tarzları arasında ilk tercih olan slip elbiseleri, istediğiniz renk ve tonda seçebilirsiniz. Bu tarz elbiselerin içine yakalı ya da yakasız gömlekler tercih ederek, şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.


Genel Editör / İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde lisansını tamamladı. Milliyet Gazetesi'nde staj yaptı. 2019 Mayıs ayı itibari ile Piamet.com Genel Editör, unvanına imza attı.

Benzer Konular
Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları Erkek Kadın
Vücut tipine göre giyinme tüyoları eşliğinde güzel ve şık giyinmek için modayı takip etmek elbette önemlidir. Ancak yalnız başına yeterli değildir. Kendinize yakışan kıyafetleri giyinmek için öncelikle vücut tipinizi belirlemeniz..
Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek Kadın
Yüz şekline göre saç modelleri, erkek ve kadın bireyler dış görüşünüze önem veriyorsanız, saç şeklinizin yüzünüze göre olması gerektiğini bilmelisiniz. İyi bir saç kesimi beğenmediğiniz tarafları gölgelerken, beğendiğiniz tarafları da..
Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli Tesettür
Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tesettür konusunda en önemli detaylardan biri, vücutlarını tanıyıp fazlalıklarının olduğu bölgeyi zayıf gösterecek bir kombin yapmaları gerekmesidir. Tesettürlülerin zayıf görünmek için nasıl giyinmesi gerektiği tavsiyesi..
Genç Gösteren Tesettür Giyim Modelleri
Genç gösteren tesettür giyim modelleri tesettürlü kadının kendi tarzını yansıtması için önemlidir. Genç gösteren tesettür giyim modellerinin arasında seçim yapılırken hareket özgürlüğünün kısıtlanmamasına da dikkat edilmelidir. Gün boyunca kendilerini daha rahat..
Modern Tesettür Giyim Tarzları
Modern tesettür giyim tarzları ; kişinin yaşam tarzı hakkında bilgi edinilebilmesine fırsat vermektedir. Tesettürlü kadınların kendilerini ve yaşam tarzlarını tanımaları durumunda; alışverişlerinde ürün seçmeleri daha kolay olmaktadır. Modern tesettür giyim..
Eşleri Ünlü Olmayan Ünlüler Türk
Eşleri ünlü olmayan Türk ünlüler; oldukça fazla sayıdadır ve genellikle magazinde çok fazla yer almayı tercih etmeyen kişilerdir. Eşleri ünlü olmayan ünlüler içerisinde olanların bazıları; Tarkan gibi hayranları ile evlilik kararı..