Moda

Başörtülü Bayanlar İçin Moda Olan Tesettür Giyim Tarzları

Başörtülü Bayanlar İçin Moda Olan Tesettür Giyim Tarzları

Tesettür giyim, bir dine bağlı olan kişilerin giyim tarzı olarak ifade edilebilir. Bu giyim tarzı, Müslümanlıkta kullanılır. Tesettür giyim denilince akla, genelde bayanlar gelir. Ancak erkekler için de tesettür giyim modelleri mevcuttur. Tesettür giyimde, ince olmayan ve bedeni göstermeyen kıyafetler tercih edilmeli, kıyafetler bol ve uzun olmalı, baştan itibaren ayaklara kadar vücudun tüm parçaları örtülmelidir. Geçmişten günümüze kadar gelen tesettür giyim için de moda kuralları vardır. Kapalı bayanlar için en iyi tesettür giyim tarzları 2019 yılında görücüye çıkmıştır.

Kapalı Bayanlar İçin En İyi Tesettür Giyim Tarzları Nelerdir?

2019 yılına güzel bir başlangıç yapmak istiyorsanız, öncelikle kendinize yakışan modelleri tercih etmelisiniz. Her insanın ten rengi farklıdır ve modaya uygun giyinmek için ten renginize uyan kıyafetler tercih etmeniz gerekir. İşte modanın öncüleri tarafından hazırlanan 2019 en iyi tesettür giyim modelleri

Farklı Renkler İle Kombin Yapın;

Bazı renkleri birbirinden uyumsuz olarak düşünebilirsiniz. Ancak bu yaz renklerin uyumsuzluğu, uyumunuz olacak. Bunun için kırmızı ve mavi, mavi ile pembe, sarı ve pembe, mavi ve yeşil renkler ile kendinize kombin yapmalısınız. Örneğin eşarp ve ayakkabınızı mavi ve kıyafetinizi yeşil tonlarında seçebilirsiniz.

Pastel Renkler Tercih Edin;

2019 yazına cıvıl cıvıl giyimle merhaba demek isterseniz, pastel tonlarını tercih etmelisiniz. Ancak görüntünüzü şıklıkla tamamlamak için desenli parçalardan kombin yapmalısınız. Üst ve alt giyim için mutlaka desenli parçalar tercih edin ve bunların pastel renklerinde olmasına özen gösterin.

Elbise Tunikler;

Kapalı bir bayansanız ancak yaz aylarında dar kotlar giyinmeyi tercih ediyorsanız, üzerine mutlaka tunik elbise giymelisiniz. Tunik elbiseleriniz ne kadar bol olursa, o kadar şık ve alımlı görünürsünüz. Bu tarz kıyafetlerin altına mutlaka spor ayakkabı tercih etmelisiniz.

Slip Elbiseler;

2018 yazında mağazaları süsleyen slip elbiseler, 2019 yaz aylarının da modası oldu. En iyi tesettür giyim tarzları arasında ilk tercih olan slip elbiseleri, istediğiniz renk ve tonda seçebilirsiniz. Bu tarz elbiselerin içine yakalı ya da yakasız gömlekler tercih ederek, şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL