Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

/ 12 Nisan 2021 / 15.872 views / yorumsuz
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi gerekmektedir.

Google Fotoğraflar uygulamasını kullanan akıllı cihaz sahipleri için uygulama içerisinde bulunan çöp kutusu simgesi üzerinden geri getirme işlemlerini yapmaları mümkün olmaktadır.

Geri yüklenen fotoğrafların hem Google Fotoğraflar albümlerine hem de akıllı cihazların galeri klasörlerinin içerisinde yeniden yüklenmesi sağlanabilmektedir. Bu nedenle oldukça basit bir uygulama olarak bilinmektedir.

Silinen Fotoğraflar Hangi Durumlarda Geri Yüklenemez?

Silinen fotoğrafların geri yüklenememe durumları arasında ilk olarak zaman gelmektedir. 60 günden daha fazla süredir çöp kutusunda bulunan fotoğraflar otomatik olarak kendini silecektir. Bu nedenle geri yükleme işlemlerinin 60 günden önce yapılması gerekmektedir.

Silinen fotoğrafların geri yüklenmesi için aynı zamanda bu fotoğrafların çöp kutusu klasörü içerisinde bulunması gerekmektedir. Çöp kutusunda bulunmayan fotoğrafların geri getirilmesi için alternatif uygulamalar yüklenerek eski bilgilere erişim sağlanması gerekmektedir.

Silinen Fotoğrafları Geri Getiren Uygulamalar

Silinen fotoğrafları geri getiren uygulamalar her işletimci için farklı olmasına rağmen hemen her cihazla uyumlu olan Diskdigger programı kullanılabilmektedir. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme konusunda oldukça başarılı bir uygulama olmakta fakat geri getirilen görselleri ancak küçük resim olarak getirmektedir.

Uygulama içerisinde çok az sayıda reklam bulunduğu ve alt yapısı bakımından daha güvenilir olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra isteyenler için ücretli olarak bilinen PRO sürümü de bulunmaktadır.

Bulut Uygulaması ile Silinen Fotoğrafların Geri Getirilmesi

Bulut uygulaması ile silinen fotoğrafların geri getirilmesi için daha önceden cihazın bulut yedekleme özelliğinin aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bulut yedekleme yapılmayan durumlarda geri getirme olanağı da bulunmamaktadır.

Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme için öncelikli olarak bulut uygulaması üzerinden oturum açılması gerekmektedir.

Oturum açıldıktan sonra bu hesap üzerinden kaydedilmiş olan fotoğrafların da güncel olarak aktif bir biçimde kullanılması sağlanmakta olup aktifliğin kapatılması durumunda ise fotoğraflar bulut hesabında kalmaktadır.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..