Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

/ 12 Nisan 2021 / 15.789 views / yorumsuz
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi gerekmektedir.

Google Fotoğraflar uygulamasını kullanan akıllı cihaz sahipleri için uygulama içerisinde bulunan çöp kutusu simgesi üzerinden geri getirme işlemlerini yapmaları mümkün olmaktadır.

Geri yüklenen fotoğrafların hem Google Fotoğraflar albümlerine hem de akıllı cihazların galeri klasörlerinin içerisinde yeniden yüklenmesi sağlanabilmektedir. Bu nedenle oldukça basit bir uygulama olarak bilinmektedir.

Silinen Fotoğraflar Hangi Durumlarda Geri Yüklenemez?

Silinen fotoğrafların geri yüklenememe durumları arasında ilk olarak zaman gelmektedir. 60 günden daha fazla süredir çöp kutusunda bulunan fotoğraflar otomatik olarak kendini silecektir. Bu nedenle geri yükleme işlemlerinin 60 günden önce yapılması gerekmektedir.

Silinen fotoğrafların geri yüklenmesi için aynı zamanda bu fotoğrafların çöp kutusu klasörü içerisinde bulunması gerekmektedir. Çöp kutusunda bulunmayan fotoğrafların geri getirilmesi için alternatif uygulamalar yüklenerek eski bilgilere erişim sağlanması gerekmektedir.

Silinen Fotoğrafları Geri Getiren Uygulamalar

Silinen fotoğrafları geri getiren uygulamalar her işletimci için farklı olmasına rağmen hemen her cihazla uyumlu olan Diskdigger programı kullanılabilmektedir. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme konusunda oldukça başarılı bir uygulama olmakta fakat geri getirilen görselleri ancak küçük resim olarak getirmektedir.

Uygulama içerisinde çok az sayıda reklam bulunduğu ve alt yapısı bakımından daha güvenilir olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra isteyenler için ücretli olarak bilinen PRO sürümü de bulunmaktadır.

Bulut Uygulaması ile Silinen Fotoğrafların Geri Getirilmesi

Bulut uygulaması ile silinen fotoğrafların geri getirilmesi için daha önceden cihazın bulut yedekleme özelliğinin aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bulut yedekleme yapılmayan durumlarda geri getirme olanağı da bulunmamaktadır.

Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme için öncelikli olarak bulut uygulaması üzerinden oturum açılması gerekmektedir.

Oturum açıldıktan sonra bu hesap üzerinden kaydedilmiş olan fotoğrafların da güncel olarak aktif bir biçimde kullanılması sağlanmakta olup aktifliğin kapatılması durumunda ise fotoğraflar bulut hesabında kalmaktadır.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..
Snapchat’te Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Snapchatte silinen fotoğrafların geri getirilmesi için belirli programların kullanılması gerekmektedir. Verilerin geri getirilmesini sağlayan uygulamalar sayesinde Snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir. Snapchat uygulamasının kullanılma prensibine göre..