Gündem Moda

Kadınsı Giyim Tarzı – Kadın Giyim Tarzları İsimleri

Kadınsı Giyim Tarzı – Kadın Giyim Tarzları İsimleri

Kadınsı giyim tarzı, çekici kadın olmak da önemli bir yere sahiptir. Hayatın her alanında kadınların ve erkeklerin bir giyim tarzı vardır. İşe giderken biraz daha resmi ancak şık, sokakta ise biraz daha rahat kıyafetleri tercih ederiz. Kadınların giyim tercihleri genellikle belirli bir tarzı yansıtır.

Kadın giyim tarzları isimleri, bazıları için giyim tarzı çok önemlidir; bazıları içinse yalnızca televizyonlardan öğrendikleri ile ibarettir. Aslında her kadının gardırobunda kendine ait bir tarzının olduğunu görebilirsiniz. İşte geçmişten günümüze kadar gelen kadınsı giyim tarzı çeşitleri…

Kadınsı giyim tarzları isimleri nelerdir?

Kadın giyim tarzları isimleri, kendi zamanında ve sosyal olaylardan etkilenmiştir. Bu isimlerin pek çok çoğu günlük moda tasarımcıları tarafından oluşturulmuştur. Kadınsı giyim denilince akla ilk olarak feminen giyim gelse de çok sayıda moda akımı olduğunu bilmelisiniz. Belli başlı olan kadınsı giyim tarzı isimleri ise şöyle…

Kadın giyim tarzları isimleri – Elegant giyim tarzı;

kadın giyim tarzları isimleri 1

Elegant giyim, 1950’li yıllardan gelen şıklığı ve zarafeti yansıtan kadınsı giyim tarzıdır. Bu moda akımı zarafet ve incelik temelleri üzerine kurulmuştur. Elegant, kibarlık ve zarafet anlamını taşıdığı için bu moda akımında kullanılan kıyafetler de başlı başına zarafet içerir.

Saten, ipek, kaşmir gibi pahalı ve çok kaliteli kumaşlardan yapılmış olan kıyafetler, elegant giyim tarzı temel taşlarıdır. Ayrıca bu giyim tarzında sade ancak şık seçimler yapılmalı, fazla aksesuar kullanılmamalıdır.

Kadınsı giyim tarzı – Retro giyim tarzı;

kadınsı giyim 1

Vintage tarz ile sık sık karıştırılan Retro akımı, aslında yakın geçmişten günümüze moda akımının taşınması olarak tanımlanır. Yani 80’li ve 90’lı yılların moda parçalarının günümüze uyarlanmasıdır.

Günlük hayatta çok daha sık kullanılan Retro giyim tarzı için puantiyeli ve fırfırlı kıyafetler, İspanyol ya da bol paça pantolonlar, yüksek bel pantolonlar, çan ve pileli etekler, kaküllü olan ve kabarık saç modelleri, renkli fularlar kullanılır. Retro giysiler de kadınsı giyim tarzına uygun kıyafetlerdir.

Kadın giyim tarzları isimleri – Monokrom giyim tarzı;

kadınsı giyim tarzı 2

Monokrom kelime anlamı olarak tek renk anlamına gelir ve Yunanca kökenlidir. Sanatçıların, tek renk kullanarak oluşturduğu sanat eserlerine verilen isimdir.

Ancak modaya yansıtıldığında, tek renkten oluşan kıyafetler, iki zıt renkten oluşan kıyafetler ya da iki zırt renkten oluşan şekilleri içinde barındıran kıyafetler olarak karşımıza çıkar. Monokrom giyim tarzı, özel gecelerde ve şık davetlerde tercih edilir.

Kadınsı giyim tarzı – Avangart giyim tarzı;

kadınsı giyim tarzları3

Avangart giyim denince akla rahat ve günlük kıyafetler gelir. Bu giyim tarzında kıyafetlerinizi kendiniz oluşturmalısınız. Günlük ve giyilebilir olmayan kıyafetlerin kombinlemesi ile yaratıcı kıyafetlerin oluşturulması amaçlanan Avangart giyim tarzı, son dönemlerin en ilgi çekici kadın giyim tarzları isimleri moda akımlarındandır.

Kadın giyim tarzları isimleri – Eklektik giyim tarzı;

dikkat çeken kadın giyim

Eklektik giyim zıt renk ve desenlerin bir arada kullanıldığı moda akımıdır. Bu stili uygulayabilmek oldukça zordur çünkü farklı renkler ve desenlerin birlikte kullanılması gerekir.

Eklektik giyim tarzı çok eğlenceli bir tarzdır ancak kullanılacak olan desenlerin birbiriyle uyumlu olmasına önem verilmelidir.

Kadınsı giyim tarzı – Vintage giyim tarzı;

kadınsı giyim tarzı5

Kadın giyim tarzı isimlerinden olan, Vintage giyim tarzı, uzak geçmişten gelen ve moda anlamında akıllarda kalmış parçalarının günümüze uyarlanması olarak açıklanabilir. Vintage giyim tarzı, 19 yüzyılda ortaya çıkmış olan bir akımdır.

Belirli bir dönemi yansıtan moda parçalarının kullanılması ile oluşturulur. Bu parçaların moda tasarımcılarına ait olması, belirli bir dönemi ve ruhu yansıtması gerekir. Ayrıca ilgili kadınsı giyim tarzı için kullanılacak olan malzemelerin kalitesi de yüksek olmalıdır.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL