Kadınların Hoşlanma Belirtileri Beden Dili – Hoşlanan Kadın

/ 26 Temmuz 2020 / 808 views / yorumsuz
Kadınların Hoşlanma Belirtileri Beden Dili – Hoşlanan Kadın

Kadınların hoşlanma belirtileri beden dili, karşısındaki kişiden hoşlanıp hoşlanmadığını ele vermektedir. Bir kadının karşısındaki erkekten hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için normal anlardaki beden dili hareketleri takip edilebilir.

Kadınların düşüncelerini %90’a kadar belli eden beden dili, kadınların düşüncelerini merak eden erkekler için ip ucu niteliğindedir. Kadınların hoşlanma belirtileri arasında yer alan beden dili hareketlerini, sizler için maddeler halinde ele alıyoruz.

Sürekli Karşısındakine Dokunmak

kadınların beden dili 1

Dokunma isteği, karşısındaki kişiden hoşlanan bir kadının en fazla gerçekleştirdiği beden dili hareketleri arasındadır. Konuşma esnasında karşısındaki kişiye dokunan ya da her bahaneyle dokunmaya çalışan bir kadın, karşısındaki erkekten hoşlanıyor olabilir.

Karşısındaki Taklit Eden Hareketler

kadınların beden dili 2

Hareketlerin taklit edilmesi, kadınların karşısındaki kişiden hoşlandığını gösteren hareketlerin başında gelmektedir. Karşısındaki gibi davranan, onun sevdiği şeylere ilgi duyan ya da onun hareketlerine uyum sağlamaya çalışan kadınlar, karşısındaki erkeğe ilgi duyabilir.

Jest ve Mimiklerdeki Farklılıklar

kadınların hoşlanma belirtileri 1

Kadınların mimikleri, hoşlandıkları erkekle karşılaştığında değişmektedir. Daha fazla gülümsemek, heyecanlanmak, sürekli göz kırpmak, sürekli etrafa bakmak, el hareketlerini kontrol edememek ya da istemsiz şekilde titremek, kadınların hoşlanma belirtileri arasında sayılmaktadır.

Konuşurken başını sağ ve sola yatırma, sürekli karşısındakini izleme ve her hareketine karşı duyarlı olma, kadınların hoşlanma belirtilerindendir. Bir kadının kendisinden hoşlanıp hoşlanmadığını merak eden erkekler, kadınların jest ve mimiklerini takip etmelidirler.

Sürekli Saçıyla Oynamak

kadınların hoşlanma belirtileri 4

Kadınların saçıyla oynaması, karşısındaki kişiden hoşlandığını gösteren en temel hareketler arasında sayılmaktadır. Hoşlandığı erkekle karşı karşıya gelen kadınlar, istemsiz olarak saçlarıyla oynamaya başlamaktadır. Saçla oynamak, karşısındaki kişinin dikkatle dinlendiğinin ve kendini çekici göstermeye çalıştığının temsilidir.

Gözler ve Bakışlardaki Değişiklikler

kadınların beden dili 5

Gözlerin kısılması, kadınların hoşlanma belirtileri arasında yer almaktadır. Karşısındaki kişiden hoşlanan bir kadın, konuşma esnasında gözlerini kısmakta ve dikkatlice o kişiyi izlemektedir. Gözlerdeki farklılığı anlamak için kadınların göz bebeğine bakılması gerekir.

Göz bebeği incelendiğinde, gözlerin normalden daha kısık olduğu anlaşılabilir. Kadınların göz temasından kaçınması ve karşısındaki erkeği gizlice izlemesi, hoşlanma belirtilerinin başında yer almaktadır.

Mesafeli Davranma ve Uzak Durmaya Çalışma – Kadınların Hoşlanma Belirtileri

kadınların beden dili 5

Hoşlanan kadınların hareketlerinden bir tanesi de hoşlandığı erkekten uzak durmaya çalışmaktır. Herkese iyi davranan ama bir kişiden uzak durmaya çalışan kadınlar, o kişiden hoşlanıyor olabilir. Mesafeli davranmaya çalışan kadınlar, uzaktan uzağa erkekleri izler ve her hareketini takip eder.

Uzak durmaya çalışmasının yanında, göz temasından da kaçınılmaktadır. Bu davranış, kadınların hoşlanma belirtileri, için önemli bir ayrıntıdır. Hoşlandığı erkekle arasına mesafe koymaya çalışan kadınlar, o kişiyle karşılaştıklarında paniklemekte ve hareketlerini kontrol edememektedir.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır
Sevgiliyle kavga ettikten sonra nasıl barışılır, eşler ya da çiftler arasında kavga etmek bazen kaçınılmaz olabilir. Öyle ki aynı evde uzun süre hiç tanımadığınız biriyle yaşamak ya da uzun süre..
Erkekleri Etkileyen Kadın Davranışları
Erkekleri etkileyen kadın davranışları; karşıdaki erkeğe göre değişiklik göstermektedir. Erkekleri tahrik eden kadın davranışları, hareketleri birçok şekilde ele alınabilir. Bazı erkekler kadınların inatlaşmalarını çekici bulurken bazı erkekler bu durumdan hoşlanmamaktadırlar...
Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri – Erkeklerde Hoşlanma
Erkeklerin hoşlanma belirtileri, bazı erkekler çok özgüvenli olurlar ve sizden hoşlandıklarını açıkça belli ederler. Ancak bazıları da içine kapanık olabilir ve sizden hoşla-nsa bile bunu açık bir şekilde ifade edemez...
Karşılıklı Hoşlanma Belirtileri – Hoşlandığını Nasıl Anlarsın
Karşılıklı hoşlanma belirtileri ya da hoşlandığını nasıl anlarsın için bazı ip uçlarını takip etmek yeterli olacaktır. Karşıdakinin kendinden hoşlandığını anlayabilmek için vücut dili etkili bir çözüm aracı olacaktır. Birinden hoşlanan..
Sevgiliyle Sürekli Kavga Etmek – Evlilikte Kavga Etmek
Sevgiliyle sürekli kavga etmek, sebepleri; bazen önemli nedenlerden tartışırken bazen de ota boka diye tabir edilen sebeplerden olabilir. Bu kavga sebepleri benzer olarak, evlilikte sürekli kavga etmek, sebeplerinde de yer..
Erkekleri Etkileyen Kadın Parfümleri – Tahrik Eden
Erkekleri etkileyen kadın parfümleri; erkeğinizin masum mu yoksa şehvetli mi olmasını isterseniz? Erkeğinizi baştan çıkarmak ya da sadece size odaklanmasını sağlamak için etkileyici kadın parfümlerini kullanabilirsiniz. Erkekleri tahrik eden kadın..