Aşk

Kadınlar Neden Cinsel İlişkiye Girmek İstemez?

Kadınlar Neden Cinsel İlişkiye Girmek İstemez?

Yapılan araştırmalar, kadınların %50’lik bir kısmının cinsel ilişkiye girmek istemediğini ortaya koyuyor. Kadınlar neden cinsel ilişkiye girmek istemez sorusu, erkekler tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Kadınların cinsel isteksizlik yaşamasının pek çok nedeni olabilir.

Bunların başında erkelerin ilgisiz olması yer alır. Kısacası erkeklerin, kadınları cinsel ilişkiye girmedikleri için suçlamak yerine onların neden isteksizlik yaşadığını sorgulaması, suçu biraz da kendinde araması gerekir. İşte kızlarda yaşanan cinsel isteksizliğin nedenleri…

Kadınlar neden isteksiz olur?

Kadınlar Neden Cinsel İlişkiye Girmek İstemez?

Kadınların cinsel isteksizlik yaşamasının fiziksel ya da psikolojik açıdan birden fazla nedeni vardır. Cinsel isteksizlik kadınların kendiliğinden ilişki istememesi ya da partnerinden gelen isteğe ruhsal olarak cevap vermemesi durumu olarak tanımlanabilir.

Geçmişte yaşanan cinsel olumsuzluklar

acı çeken kadın

Genç kızların ya da kadınların büyük bir kısmının cinsel isteksizlik yaşamasının nedeni, psikolojik baskıdan ya da geçmişte yaşanan kötü deneyimlerden kaynaklanır. Bu kötü deneyimler cinsel birleşme sırasında kötü hisler uyandırır ve isteksizlik meydana getirir.

Beğenilmeme duygusu

kadını ağlatan erkek

Kadınlar neden isteksiz olur diye düşünüyorsanız, ona çok fazla önem vermediğinizi göz ardı etmemelisiniz. Partneri onunla yalnızca sevişmek mi istiyor yoksa onu gerçekten arzuluyor mu? Kadınlar bu sorunun cevabını net olarak bilmeden ya da beğenildiğini erkeğinden duymadan, sevişmek istemez.

Erkeğin bakımsız olması

Kadınlar Neden Cinsel İlişkiye Girmek İstemez?

Bir kadın kocasıyla yatmıyorsa, erkeğin sorumluluklarını biraz üstlenmesi gerekir. Erkeğin bakımlı olmaması, dişlerini fırçalamaması, alkol ve sigara gibi kötü kokuların olması, kadınları cinsellikten soğutan etmenlerdir.

Cinsel ilişki sırasında ağrı yaşanması

cinsellik

Bir kadınının doğal yollardan sevişebilmesi için vajinasının kayganlaşması gerekir. Bu kayganlaşma ise ön sevişme ile olur. Kayganlaşma olmaması da cinsel ilişki sırasında ağrı yaşanmasına neden olur.

Bu ağrı, her birliktelikten sonra kadınların isteksizliğinin biraz daha artması ve cinsel hayatın ölmesi ile sonuçlanabilir.

Klitorisin uyarılmamış olması

seks

Klitoris, kadınların zevk noktası olarak bilinir. Klitorisi uyarılan kadınlar daha istekli olurlar ve yatakta erkeklerini daha fazla mutlu ederler. Kadın kocasından neden kaçar, sorusunun cevabı kocasının, onun yeteri kadar uyarılmasına imkan vermemesi ve sadece kendi zevklerine önem vermesidir.

Kadınların cinsel ilişkiden zevk almasını ve sizi daha çok mutlu etmesini istiyorsanız, yumuşak dokunuşlar ile onu hareketlendirmeli, onun da zevk almasına önem vermelisiniz.

 


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL