Kadınlar Neden Cinsel İlişkiye Girmek İstemez?

/ 19 Eylül 2019 / 501 views / yorumsuz
Kadınlar Neden Cinsel İlişkiye Girmek İstemez?

Yapılan araştırmalar, kadınların %50’lik bir kısmının cinsel ilişkiye girmek istemediğini ortaya koyuyor. Kadınlar neden cinsel ilişkiye girmek istemez sorusu, erkekler tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Kadınların cinsel isteksizlik yaşamasının pek çok nedeni olabilir.

Bunların başında erkelerin ilgisiz olması yer alır. Kısacası erkeklerin, kadınları cinsel ilişkiye girmedikleri için suçlamak yerine onların neden isteksizlik yaşadığını sorgulaması, suçu biraz da kendinde araması gerekir. İşte kızlarda yaşanan cinsel isteksizliğin nedenleri…

Kadınlar neden isteksiz olur?

Kadınlar Neden Cinsel İlişkiye Girmek İstemez?

Kadınların cinsel isteksizlik yaşamasının fiziksel ya da psikolojik açıdan birden fazla nedeni vardır. Cinsel isteksizlik kadınların kendiliğinden ilişki istememesi ya da partnerinden gelen isteğe ruhsal olarak cevap vermemesi durumu olarak tanımlanabilir.

Geçmişte yaşanan cinsel olumsuzluklar

acı çeken kadın

Genç kızların ya da kadınların büyük bir kısmının cinsel isteksizlik yaşamasının nedeni, psikolojik baskıdan ya da geçmişte yaşanan kötü deneyimlerden kaynaklanır. Bu kötü deneyimler cinsel birleşme sırasında kötü hisler uyandırır ve isteksizlik meydana getirir.

Beğenilmeme duygusu

kadını ağlatan erkek

Kadınlar neden isteksiz olur diye düşünüyorsanız, ona çok fazla önem vermediğinizi göz ardı etmemelisiniz. Partneri onunla yalnızca sevişmek mi istiyor yoksa onu gerçekten arzuluyor mu? Kadınlar bu sorunun cevabını net olarak bilmeden ya da beğenildiğini erkeğinden duymadan, sevişmek istemez.

Erkeğin bakımsız olması

Kadınlar Neden Cinsel İlişkiye Girmek İstemez?

Bir kadın kocasıyla yatmıyorsa, erkeğin sorumluluklarını biraz üstlenmesi gerekir. Erkeğin bakımlı olmaması, dişlerini fırçalamaması, alkol ve sigara gibi kötü kokuların olması, kadınları cinsellikten soğutan etmenlerdir.

Cinsel ilişki sırasında ağrı yaşanması

cinsellik

Bir kadınının doğal yollardan sevişebilmesi için vajinasının kayganlaşması gerekir. Bu kayganlaşma ise ön sevişme ile olur. Kayganlaşma olmaması da cinsel ilişki sırasında ağrı yaşanmasına neden olur.

Bu ağrı, her birliktelikten sonra kadınların isteksizliğinin biraz daha artması ve cinsel hayatın ölmesi ile sonuçlanabilir.

Klitorisin uyarılmamış olması

seks

Klitoris, kadınların zevk noktası olarak bilinir. Klitorisi uyarılan kadınlar daha istekli olurlar ve yatakta erkeklerini daha fazla mutlu ederler. Kadın kocasından neden kaçar, sorusunun cevabı kocasının, onun yeteri kadar uyarılmasına imkan vermemesi ve sadece kendi zevklerine önem vermesidir.

Kadınların cinsel ilişkiden zevk almasını ve sizi daha çok mutlu etmesini istiyorsanız, yumuşak dokunuşlar ile onu hareketlendirmeli, onun da zevk almasına önem vermelisiniz.

 


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Sevgiliyle Kavga Ettikten Sonra Nasıl Barışılır
Sevgiliyle kavga ettikten sonra nasıl barışılır, eşler ya da çiftler arasında kavga etmek bazen kaçınılmaz olabilir. Öyle ki aynı evde uzun süre hiç tanımadığınız biriyle yaşamak ya da uzun süre..
Erkekleri Etkileyen Kadın Davranışları
Erkekleri etkileyen kadın davranışları; karşıdaki erkeğe göre değişiklik göstermektedir. Erkekleri tahrik eden kadın davranışları, hareketleri birçok şekilde ele alınabilir. Bazı erkekler kadınların inatlaşmalarını çekici bulurken bazı erkekler bu durumdan hoşlanmamaktadırlar...
Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri – Erkeklerde Hoşlanma
Erkeklerin hoşlanma belirtileri, bazı erkekler çok özgüvenli olurlar ve sizden hoşlandıklarını açıkça belli ederler. Ancak bazıları da içine kapanık olabilir ve sizden hoşla-nsa bile bunu açık bir şekilde ifade edemez...
Karşılıklı Hoşlanma Belirtileri – Hoşlandığını Nasıl Anlarsın
Karşılıklı hoşlanma belirtileri ya da hoşlandığını nasıl anlarsın için bazı ip uçlarını takip etmek yeterli olacaktır. Karşıdakinin kendinden hoşlandığını anlayabilmek için vücut dili etkili bir çözüm aracı olacaktır. Birinden hoşlanan..
Kadınların Hoşlanma Belirtileri Beden Dili – Hoşlanan Kadın
Kadınların hoşlanma belirtileri beden dili, karşısındaki kişiden hoşlanıp hoşlanmadığını ele vermektedir. Bir kadının karşısındaki erkekten hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için normal anlardaki beden dili hareketleri takip edilebilir. Kadınların düşüncelerini %90’a kadar..
Sevgiliyle Sürekli Kavga Etmek – Evlilikte Kavga Etmek
Sevgiliyle sürekli kavga etmek, sebepleri; bazen önemli nedenlerden tartışırken bazen de ota boka diye tabir edilen sebeplerden olabilir. Bu kavga sebepleri benzer olarak, evlilikte sürekli kavga etmek, sebeplerinde de yer..