Kadınların En Çok Dikkat Ettiği Erkek Tipleri Kızlar Nereye Bakar?

/ 22 Şubat 2019 / 334 views / yorumsuz
Kadınların En Çok Dikkat Ettiği Erkek Tipleri Kızlar Nereye Bakar?

Kadınlar nasıl erkekleri beğenir sorusu, belki de günümüz dünyasında en çok sorulan sorular arasında. Çok güldüren erkek mi yoksa çok ağır erkek mi kadınların daha çok dikkatini çeker? Bu algıların nörolojik olduğunu belirtmek size şaşırtıcı gelmese gerek. Kadınlar gerçekten de çok mu duygusaldır?

Kadının duygusallığı nasıl ve ne zamandır?

Kadınlar, regl (adet) dönemi ve regl döneminden birkaç gün sonrasına kadar, biraz daha duygusaldır. Kadının adet döneminde doğurganlığı kısıtlı olduğu için, kadınsı duyguları da, bu dönem de normalin altında olur. Kadınlar regl (adet) dönemlerinde biraz daha olgun, anlayışlı, duygusal bir erkeği tercih edebilirler. Bunun sebebi kadınların o an çektiği acı durumlardan ötürü yaşadıkları duygu durumlardır. Adet döneminde her ne kadar duygusal bir erkek arayışı içerisine girilse de, dış görünüşü iyi olan erkek, yine de kadına çekici geliyor. Adet döneminde kadın için, duygusallık ve çekicilik yarışabilir. Yine de nörolojik araştırmalara göre, bu yarışı genelde, çekicilik kazanıyor.

Kadın erkeğin dış görünüşüne önem vermez mi?

Peki kadın, erkeğe her zaman duygusal açıdan mı bakar? Hayır. Diğer yazımızda, erkeklerin kadının dış görünüşüne ne kadar değer verdiğini açıklamıştık. Kadınlar da genel itibariyle, tıpkı erkeklerin değer verdiği kadar dış görünüşe değer veriyor. Nörolojik araştırmalara göre kadın, regl döneminden 10 gün öncesinde, erkeğin dış görünüşüne daha çok dikkat ediyor. Yani kadınlar regl döneminden 10 gün önce daha çok, erkeğin yüzüne, sakalına, vücut yapısına değer verir. Tüm bunların sebebi, bu günler kadının en doğurgan günlerinin olmasıdır. Bugünler, kadınlarda cinsel dürtünün en yoğun olduğu günlerdir. Bu arzuların, kadının elinde olmaksızın yönetildiğini de bilmek de fayda var.

Kadına göre erkek nasıl olmalıdır?

Bayanlara göre erkek nasıl olmalıdır? Bayanlar hangi erkeklerden hoşlanmaz hangi erkeklerden etkilenir? Erkek, öncelikle olgun olmalıdır. Kadınlar olgun, ağır, kendini taşıyabilen erkeklere, daha çok dikkat ediyor. Kadın, yerine göre hareket edemeyen erkeğe oranla, yerine göre hareket edebilen erkeği, daha çok tercih edebiliyor. Bunlarla beraber kadın için erkeğin, dış görünüşü de önemlidir. Yukarıda da açıkladığımız gibi, kadının bazı dönemleri var ve kadın, bu dönemlerde erkeğin dış görünüşüne özellikle dikkat ediyor. Erkek özgüvenli olduğunu karşı tarafa hissettirmelidir. Erkek dik duruşuyla, gözlerinin etraf da pek gezinmemesiyle ve emin adımlarıyla, kadının dikkatini çekiyor. Erkek arayışta olsa bile, arayışta olduğunu kadına hissettirmemeli. Erkek böyle yaparak, kadının bilinçaltındaki güven duygusunu uyaracaktır. Örneğin bir kafede gözü sürekli sağa sola dönen erkek, kadına güvensizlik duygusunu verir. Şöyle ki, kadın sürekli sağa sola bakınan erkeği beğense de, bu erkek, iyi hoş ama aşkla ya da duyguyla pek arası yok gibi. Baksana gözü sürekli başka bir yerde, diye söylenir, kadın.

Bayanların hoşlanıp hoşlanmadığı çok tartışılan önemli bir erkek tipi bulunuyor. Belki de en çok merak edilenler arasında, çok esprili, sürekli güldüren erkekler neden o kadınlarla sevgili olamıyor? Bayanları güldürmek etkilemek de önemli olur mu? Çok güldüren erkek, kadının beyninde kendisini büyük oranla tanıtmış gibi görünüyor. Erkek, bu sebeple kadın beyninde güven duygusunu fazlasıyla oluşturuyor ancak dost duygusunu da beraberinde getiriyor. Kendisini hızla tanıtan erkeğe güven hissettiği için kadın da kendisini erkeğe karşı ifşa etmek istiyor. Öyle ki kadın, kendisi hakkında ön bilgi sahibi olan erkekle, ilişki yaşamaktan kaçınıyor.

Peki bayanlar hangi erkek tipinden daha çok hoşlanır, ne tip erkeklerden hoşlanmaz? Erkek bir kadını en çok nasıl etkiler ve nasıl kendisine bağlar?İlginçtir ki kadınların, sürükleyici erkeklere daha çok bağlılık hissettiği görülmüştür. Kadının her dediğini yapan erkeğe oranla, kadının bazı dediklerine karşı çıkan ve zaman zaman yokluğunu hissettirebilen erkekler, kadınlarda ilginç bir bağlılık yapmıştır. Bu dengeyi ayarlamak her ne kadar zor olsa da, dengenin sağlanmasıyla beraber kadının erkeğe olan bağlılığında da artış görülür. Bu dengeyi sağlamak için erkek, kadını bazen çok rahatsız etmeden sarsmalıdır. Ben seninleyim ama, uygsunsuz bir hareketinde de gidebilirim, algısını kadının beynine yerleştirebilmelidir. Erkek, seni seviyorum ve buna benzer sözcükleri çok sık kullanmamalıdır. Erkek, bu sözleri bazen kadının özlemesini sağlamalıdır ki seni seviyorum deyince  kadın da coşku artışı olsun. Erkek böyle yaparak, mutluluk hormonu olarak da bilinen coşku-dopamin hormonunu kadına verebilir. Kadın, sürekli seni seviyorum,  sen benim her şeyimsin, sen ne istersen yaparım gibi sözleri kullanan erkeklere karşı, kalıcılık duygusunu yitirebiliyor.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Uşakta Dehşet Anları! Kocasını Defalarca Bıçaklayarak Öldürdü
Geçtiğimiz gülerde Uşak’ta bir erkek cinayeti daha yaşandı. Uşak’ın merkez ilçelerinden birinde meydana gelen olayda kadın eşini bıçaklayarak öldürdü. Kadın hemen tutuklandı ve ceza evine gönderildi. Eşini bıçaklayarak öldüren kadın..
Kocasını Keserle Öldürdü Acımasız Kadın Gözüm Kararmış Dedi
Şiddetten öldürülen erkekler bir cinayet daha, geçtiğimiz günlerde Konya’da bir erkek cinayeti ile meydana geldi. Bir kadının 28 yıllık eşini, başına keserle vurarak öldürdüğü ortaya çıktı. Eşini öldüren kadın, kasten..
Kocasını Öldürdü, Kanını İçti Sonra İlişkiye Girdi İğrenç!
Geçtiğimiz günlerde şiddetten ölen erkekler ve erkek cinayeti haberinde, Rusya’da Rep şarkıcısı olan Alexander’in ölümüyle çalkalandı. 36 yaşındaki Marina Kokhal, eşini kıskançlık krinize girerek öldürdü. Cani kadın kocasını öldürdü, sonra..
Adana’da Erkek Cinayeti! Kocasını Tüfekle Öldürdü, Kazaydı Dedi
Erkek cinayeti bitmiyor. Şiddetten öldürülen erkekler sırasında, geçtiğimiz günlerde Adana’da polis ekiplerine ölüm olayı ihbarı geldi. İhbarı alan ekipler hemen olay yerine geldi. Yapılan soruşturmanın ardından kocasını öldüren kadın göz..
Yusuf Turhan – Yusuf Turhan Kimdir ve Hakkında Bilgi
Yusuf Turhan, 01.03.1981 yılı, Bingöl ili Karlıova ilçesi doğumludur. Ova Aşireti lideri Turhan, genç yaşta aile dostlarının bulunduğu Kocaeli bölgesi Dilovası ilçesine yerleşmiştir. Dilovası’nda yaşamını sürdürmeye gelen Turhan bir dönem..
Bir Arama Yüzünden Kocasını Acımadan Bıçaklayarak Öldürdü
Şiddetten ölen erkekler haberindeki Feci olay, İstanbul’da meydana geldi. 3 çocuk annesi olan Gülşen Bilgi ve eşi Vedat Bilgi ayrılmıştı. 3 sene sonra tekrar barışan karı koca, kahvaltı yaparken Vedat..