iPhone Batarya Sorunu Nasıl Düzelir? Düzelecek mi?

/ 3 Nisan 2019 / 78 views / yorumsuz
iPhone Batarya Sorunu Nasıl Düzelir? Düzelecek mi?

 iPhone telefonun son güncellemesi olan iOS 11 hakkında çok da olumlu düşünceler bulunmuyor. Bu konuda kullanıcıların çoğu bu uygulamadan sonra  iPhone pil ömründe sıkıntı oluştuğunu belirtiyor. Bir önceki uygulama olan iOS 10 uygulamasında batarya ömrünün çok daha iyi olduğu görüşünde olanlar var. iPhone batarya sorunu nasıl düzelir konusunda bazı önerilerde bulunmakta var. Böylece pil sorunu biraz da olsa aşılmış olacaktır.

 iPhone batarya sorunu nasıl düzelir konusunda ilk olarak yapılması gerekenler

iPhone telefonlarda batarya sorunu birçok kullanıcı tarafından ifade edilmektedir. Bu konuda Apple’ın yapmış olduğu açıklamalarda bataryanın yapımında kullanılan Lityum iyon piller hakkında bilgi verilmektedir. Bu pillerin belli bir ömrünün bulunduğu ve bu ömrü tamamladıklarında değiştirilmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Bataryanın kimyasal yaşının ilerlemiş olması gibi sebeplerle telefonda performans düşüklüğü ve kapanmalar söz konusu olabiliyor. iPhone batarya sorunu nasıl düzelir konusunda öncelikli olarak telefonun batarya yaşı ve batarya değişimi gerekip gerekmediğine bakılmalıdır.

apple batarya sorunu

 iPhone batarya sorunu nasıl düzelir konusunda tavsiyeler

iPhone telefonunuzda kullanım sırasında performans düşüklüğü veya ani kapanmalar söz konusuysa bununla ilgili olarak iPhone batarya sorunu nasıl düzelir tavsiyelerini siz de dikkate almalısınız. Bu tavsiyelerden birkaçı şu şekilde sıralanabilir:

  • İlk olarak en çok şarj tüketen uygulamayı bulun ve bu uygulama çok gerekli değilse kapatın
  • Düşük güç modunu aktif hale getiriniz
  • Otomatik ekran kilidi süresini en aza indiriniz
  • Konum servisleri çok fazla enerji tükettiği için bu servisleri gerekli olduğunda açın diğer zamanlarda devre dışı bırakın
  • E-posta hesaplarınız için Fetch yöntemini kullanarak 15 dakikada bir mail kontrolü yaparak daha az batarya harcayabilirsiniz
  • Otomatik parlaklık ayarını aktif hale getiriniz. Ortamın ışığına göre bu uygulama kendini ayarlayacaktır. Böylece telefonun enerjisine ihtiyaç olmayacaktır.
  • Wi-Fİ ve Hücresel veri kullanımı uygulamalarını kapatınız. Bu uygulamalar çok fazla batarya harcamaktadır.
  • Otomatik yenilemeyi kapatarak sürekli yenilenme ve güncellemeye engel olabilirsiniz
  • Telefonunuzun çekmediği yerlerde bataryanın azalmasını önlemek için telefonu uçak moduna getirerek bataryanın ömrünü uzatabilirsiniz.

HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android
iOS ve Android telefonlarda olması gereken uygulamalar arasında; Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify gibi uygulamalar ilk sıralarda gelmektedir. Ancak telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için insanların hayatlarındaki önceliklerine..
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..