iPhone Batarya Sorunu Nasıl Düzelir? Düzelecek mi?

/ 3 Nisan 2019 / 85 views / yorumsuz
iPhone Batarya Sorunu Nasıl Düzelir? Düzelecek mi?

 iPhone telefonun son güncellemesi olan iOS 11 hakkında çok da olumlu düşünceler bulunmuyor. Bu konuda kullanıcıların çoğu bu uygulamadan sonra  iPhone pil ömründe sıkıntı oluştuğunu belirtiyor. Bir önceki uygulama olan iOS 10 uygulamasında batarya ömrünün çok daha iyi olduğu görüşünde olanlar var. iPhone batarya sorunu nasıl düzelir konusunda bazı önerilerde bulunmakta var. Böylece pil sorunu biraz da olsa aşılmış olacaktır.

 iPhone batarya sorunu nasıl düzelir konusunda ilk olarak yapılması gerekenler

iPhone telefonlarda batarya sorunu birçok kullanıcı tarafından ifade edilmektedir. Bu konuda Apple’ın yapmış olduğu açıklamalarda bataryanın yapımında kullanılan Lityum iyon piller hakkında bilgi verilmektedir. Bu pillerin belli bir ömrünün bulunduğu ve bu ömrü tamamladıklarında değiştirilmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Bataryanın kimyasal yaşının ilerlemiş olması gibi sebeplerle telefonda performans düşüklüğü ve kapanmalar söz konusu olabiliyor. iPhone batarya sorunu nasıl düzelir konusunda öncelikli olarak telefonun batarya yaşı ve batarya değişimi gerekip gerekmediğine bakılmalıdır.

apple batarya sorunu

 iPhone batarya sorunu nasıl düzelir konusunda tavsiyeler

iPhone telefonunuzda kullanım sırasında performans düşüklüğü veya ani kapanmalar söz konusuysa bununla ilgili olarak iPhone batarya sorunu nasıl düzelir tavsiyelerini siz de dikkate almalısınız. Bu tavsiyelerden birkaçı şu şekilde sıralanabilir:

  • İlk olarak en çok şarj tüketen uygulamayı bulun ve bu uygulama çok gerekli değilse kapatın
  • Düşük güç modunu aktif hale getiriniz
  • Otomatik ekran kilidi süresini en aza indiriniz
  • Konum servisleri çok fazla enerji tükettiği için bu servisleri gerekli olduğunda açın diğer zamanlarda devre dışı bırakın
  • E-posta hesaplarınız için Fetch yöntemini kullanarak 15 dakikada bir mail kontrolü yaparak daha az batarya harcayabilirsiniz
  • Otomatik parlaklık ayarını aktif hale getiriniz. Ortamın ışığına göre bu uygulama kendini ayarlayacaktır. Böylece telefonun enerjisine ihtiyaç olmayacaktır.
  • Wi-Fİ ve Hücresel veri kullanımı uygulamalarını kapatınız. Bu uygulamalar çok fazla batarya harcamaktadır.
  • Otomatik yenilemeyi kapatarak sürekli yenilenme ve güncellemeye engel olabilirsiniz
  • Telefonunuzun çekmediği yerlerde bataryanın azalmasını önlemek için telefonu uçak moduna getirerek bataryanın ömrünü uzatabilirsiniz.

HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..