İPhone 7 Plus Bilinmeyen İlginç Özellikleri!

/ 14 Kasım 2019 / 63 views / yorumsuz
İPhone 7 Plus Bilinmeyen İlginç Özellikleri!

iPhone 7 plus farklı özellikleri, öncelikle telefon ekran boyutunda ortaya çıkmaktadır. İPhone Plus grubundaki telefonlar klasik iPhone modellerine kıyasla çok daha büyük boyutlarda piyasaya sürülmektedir.

iPhone 7 model telefonlar 750×1334 ekran çözünürlüğüne sahipken, iPhone 7 Plus modelinde ekran çözünürlüğü 1080×1920 Full HD olarak tasarlanmıştır.

iPhone 7 Plus modelinin iPhone 7’ye göre daha ağır bir telefon olması da yüksek oranda ekran büyüklüğünden kaynaklanmaktadır.

Ayrıca farklı bellek kapasitesi ve ileri ekran teknolojisi gibi tanıtımda öne çıkan bazı farklar bulunmaktadır. Bununla birlikte bu farklılıklar ilk incelemede ortaya çıkabilecek ve piyasaya sürülerken öne çıkarılan farklılıklardır.

iPhone 7 Plus modelinde bu özelliklerin haricinde birçok gizli özellik daha bulunmaktadır. iPhone 7 Plus özelliklerinin bazıları şunlardır:

 • Çift kamera
 • Suya dayanıklılık
 • Hızlı mesaj silme
 • Flaş bildirimi
 • Siri ile yazışma

iPhone 7 Plus Çift Kamera

iphone 7 plus kamera özellikleri

iPhone 7 Plus kamera özellikleri arasında diğer modeller arasında öne çıkan özellik çift kamera özelliğidir. Her iki kamerada 12 MP özelliğinde sunulmaktadır. Cihazda bulunan ikinci kamera telefoto kamera olarak adlandırılmaktadır.

İkinci kameranın en temel işlevlerinden birisi yakınlaştırma yaparken görüntünün bozulmasını engellemektir. Bilindiği gibi telefon kamerasıyla yapılan çekimlerde yakınlaştırma yapıldığında kamera ne kadar iyi olursa olsun bozulmalar meydana gelmektedir.

Telefoto kamera diğer kamerayla senkronize bir şekilde çalışarak bu bozulmaları en aza indirgemektedir. Bu kameranın bir diğer işlevi ise derinliğin ölçmesine yardımcı olmaktır.  

iPhone 7 Plus Su Altında Çalışma Özelliği

iphone 7 plus su geçirmez özelliği

iPhone 7 Plus suya dayanıklılık özelliği ile piyasaya sürülmüştür. Yani su altında da cihazınız çalışabilmektedir. Bununla birlikte iPhone 7 Plus üretimi, iPhone 6 ile aynı materyaller kullanılarak yapılmıştır. iPhone 6 cihazında yapılan testler ise cihazın çok dayanıklı olmadığını göstermektedir.

Yani telefonunuzda bükülme olması gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Bu durumda da telefonunuzun suya dayanıklılık özelliği işlevini yitirmektedir. Elbette koruyucu kılıflar kullanarak bu özelliği daha uzun süre kullanabilirsiniz.

iPhone 7 Plus Hızlı Mesaj Silme Özelliği

iphone 7 plus inceleme

iPhone 7 Plus mesaj silme fonksiyonu, telefonda öne çıkan bir diğer özelliktir. Mesaj yazma kutusu açıkken mesajı silmek istediğinizde tek yapmanız gereken telefonunuzu sallamaktır. Bu sayede mesajınız kolaylıkla silinebilmektedir.

iPhone 7 Plus Flaş Özelliği

iphone 7 plus flaş özelliği

iPhone 7 Plus flaşlı bildirim özelliği telefondaki ilginç özelliklerden birisidir. Bilindiği gibi Samsung gibi Android markalarda uzun yıllardır bildirim ışığı özelliği bulunmaktadır. Bu özellik iPhone’da bulunmamaktadır.

Ancak iPhone 7 Plus modelinde bu özellikle aynı işlevi sağlayacak flaşlı bildirim özelliği bulunmaktadır. Bu özellik ile bildirim geldiğinde flaşınız yanıp sönmektedir. Özelliği cihazınızda aktifleştirmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Ayarlar menüsüne girmeniz gerekmektedir.
 • Bu menüden önce “Genel” ardından “Erişebilirlik” seçeneklerine tıklamalısınız.
 • Karşınıza çıkan ekranda “Uyarılar için LED Flaş” seçeneği bulunmaktadır.
 • Bu seçeneği aktifleştirerek özelliği kullanabilirsiniz.

iPhone 7 Plus Siri ile Yazışma Özelliği

iphone 7 plus siri nerde

iPhone 7 Plus Siri’ye yazarak komut verme özelliği telefonun ilginç özelliklerinden bir diğeridir. iPhone’un yapay zekası Siri önceden yalnızca sesli komut ile çalışmaktaydı. Fakat yeni getirilen özellikle yazarak da komut verme imkanı getirilmiştir. iPhone 7 Plus Siri’ye yazarak komut verme özelliğini kullanmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle Ayarlar menüsüne gitmeniz gerekmektedir.
 • Bu menüden önce “Genel” ardından “Erişebilirlik” seçeneklerin tıklamalısınız.
 • Bu kısımda “Siri” bölümü bulunmaktadır.
 • Siri ayarları bölümünden “Siri’ye Yaz” seçeneğini aktifleştirerek kullanıma başlayabilirsiniz.

HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..