iOS 14 Özellikler – iPhone iOS 14 Yeni Özellikler

/ 14 Ekim 2020 / 3.594 views / yorumsuz
iOS 14 Özellikler  – iPhone iOS 14 Yeni Özellikler

iOS 14 özellikler iPhone güncellemesi Apple kullanıcıları için, yeni teknoloji olarak gösteriliyor. iOS 14 yeni özellikleri aşağıdaki tabloda liste halinde verilmiştir. iPhone kullanıcılarına iOS 14 ile gelen yenilikler için kısa açıklamalar da tablo içinde yer almaktadır.

Yenilikler içinde ekran düzenleme, Safari’ye giriş yapıldığında virüsleri algılayıp kullanıcıya bildirmesi, bisiklet yolcuları için özel harita çıkarılması dikkatleri çekti. Bütün akıllı cihazlar gerçek konumu gösterirken, Apple, iPhone yeni özellikler içinde yakın konumu göstererek iOS 14 ile kişi gizliliğine önem verdiğini belirtti.

iPhone iOS 14 Yeni Özellikler

 

Widgetlar Hava durumu, haberler gibi uygulamaları ana ekrana yerleştirme.
App Library İstenilen uygulamaları bir klasörde tutma.
App Clips İlgili özellik ile banka kartı gibi ödeme yapılabiliyor.
Siri Öncekiler ekranı kaplarken yeni Siri ekranın alt kısmına geliyor.
Picture-in-Picture Hem video izleyip hem telefonda gezinme özelliği
Maps Bisiklet sürücülerine özel harita
Safari Telefondaki virüsleri gösteriyor, yabancı sitelerde çeviri yapabiliyor.
Spatial Audio 3 boyutlu ses özelliği ile videoları gerçekçi hale getiriyor.
Car Keys Aracınızın yanına geldiğinizde oto açıyor ve isterseniz aracı çalıştırıyor.
Messages İstediğiniz özel mesajları ekranın üst kısmına yapıştarabiliyorsunuz.
Translate Uygulama açıkken farklı dilde konuşan 2 kişinin konuşmalarını aynı anda çevirebiliyor.
Varsayılan Uygulamalar Mail ve İnternet gezintileri için tercih ettiğiniz uygulama varsayılan uygulama olur.
Memoji: Yüz Maskesi Yüz maskesi resmini yansıtan memoji simgesi
Gelişmiş Gizlilik Uygulamaların gerçek konumunuzu göstermesi yerine yaklaşık konumunuzu göstermenizi sağlar.
Arama Ekranı Önceki aramalar ekranı kaplarken IOS 14 de ekranın üst kısmında görünüyor.

 

iOS 14 Özellikleri İçin Açıklama

iOS 14 özellikler, Apple tarafından iPhone kategorisi için bu şekilde sunulmuştur. iOS 14 ile yeni gelen iPhone özelliklerindeki Car Keys özelliği de araç anahtarı taşımak istemeyenler için uygun görünüyor.

Arama ekranında da yenilik getiren Apple, tüm ekranı kaplayan çağrı ekranı, şimdi üst kısımda küçük boyutta görünecek.

App Clips iPhone için yeni gelen özellik ise kart ya da nakit taşımadan ödeme imkanı sağlamaktadır. iOS 14 özellikler kategorisinde bulunan ilgili yeni özellik için, uygulamayı açıp ekran yaklaştırıldığında tanımlı hesaptan ödeme yapılabilmektedir.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Telefon Rehberi Yedekleme
Telefon rehberinin yedeklenmesi cihaz değişimi ya da format işlemi öncesinde yapılmalıdır. Özellikle birbirinden farklı işletim sistemine sahip cihazlara geçiş yapıldığında, telefon rehberi yedekleme yapılmamışsa SIM Kart hafızasının sınırlı olması sebebi..
Samsung Telefon Yedekleme
Samsung verilerinin yedeklenmesi işleme yönelik geliştirilen kullanışlı uygulamalar ile gerçekleştirilebilir. Cep telefonu değişimi veya format atma gibi gereksinimler öncesinde Samsung telefon yedekleme yöntemleri ile verilerinizi PC’ye aktarmanız ve sonrasında cihazınıza..
Xiaomi Rehber Aktarma
Xiaomi telefonun rehberini taşıma işlemi Sim karta ve Gmail hesabına yapılabileceği gibi hafıza kartı kullanılarak da gerçekleştirilebilir. Tüm Android işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi benzer süreçlerle tamamlanan Xiaomi rehber..
Youtube Arka Planda Çalma Telefondan Ücretsiz Programsız
Yotube arka planda çalma, işlemi ücretsiz ve programsız yapılmaktadır. İlgili basit işlemlerle telefondan Youtube üzerinden açılan videolar, şarkılar telefon gezintisine engel olmayacaktır. Bu işlemler yapıldıktan sonra ekran komple kapatılabilir, farklı..
Samsung Telefona Format Atma
Samsung cep telefonunu sıfırlamak soft ve hard format olarak ikiye ayrılır. Android işletim sistemi ile çalışan Samsung marka cep telefonlarında, zaman zaman gereksinim duyulan temizlik işlemleri Samsung telefona format atma..
İnternet Hızı Arttırma Nasıl Yapılır
İnternetin hızı arttırma donanım yetersizlikleri ya da davetsiz kullanıcılar sebebiyle ortaya çıkabilen ihtiyaçtır. Film izlerken, online oyun oynarken veya dosya transferi sırasında sahip olduğunuz internet performansında kayıplar gözlemlediğinizde, internet hızını arttırma..