iOS 14 Özellikler – iPhone iOS 14 Yeni Özellikler

/ 14 Ekim 2020 / 3.601 views / yorumsuz
iOS 14 Özellikler  – iPhone iOS 14 Yeni Özellikler

iOS 14 özellikler iPhone güncellemesi Apple kullanıcıları için, yeni teknoloji olarak gösteriliyor. iOS 14 yeni özellikleri aşağıdaki tabloda liste halinde verilmiştir. iPhone kullanıcılarına iOS 14 ile gelen yenilikler için kısa açıklamalar da tablo içinde yer almaktadır.

Yenilikler içinde ekran düzenleme, Safari’ye giriş yapıldığında virüsleri algılayıp kullanıcıya bildirmesi, bisiklet yolcuları için özel harita çıkarılması dikkatleri çekti. Bütün akıllı cihazlar gerçek konumu gösterirken, Apple, iPhone yeni özellikler içinde yakın konumu göstererek iOS 14 ile kişi gizliliğine önem verdiğini belirtti.

iPhone iOS 14 Yeni Özellikler

 

Widgetlar Hava durumu, haberler gibi uygulamaları ana ekrana yerleştirme.
App Library İstenilen uygulamaları bir klasörde tutma.
App Clips İlgili özellik ile banka kartı gibi ödeme yapılabiliyor.
Siri Öncekiler ekranı kaplarken yeni Siri ekranın alt kısmına geliyor.
Picture-in-Picture Hem video izleyip hem telefonda gezinme özelliği
Maps Bisiklet sürücülerine özel harita
Safari Telefondaki virüsleri gösteriyor, yabancı sitelerde çeviri yapabiliyor.
Spatial Audio 3 boyutlu ses özelliği ile videoları gerçekçi hale getiriyor.
Car Keys Aracınızın yanına geldiğinizde oto açıyor ve isterseniz aracı çalıştırıyor.
Messages İstediğiniz özel mesajları ekranın üst kısmına yapıştarabiliyorsunuz.
Translate Uygulama açıkken farklı dilde konuşan 2 kişinin konuşmalarını aynı anda çevirebiliyor.
Varsayılan Uygulamalar Mail ve İnternet gezintileri için tercih ettiğiniz uygulama varsayılan uygulama olur.
Memoji: Yüz Maskesi Yüz maskesi resmini yansıtan memoji simgesi
Gelişmiş Gizlilik Uygulamaların gerçek konumunuzu göstermesi yerine yaklaşık konumunuzu göstermenizi sağlar.
Arama Ekranı Önceki aramalar ekranı kaplarken IOS 14 de ekranın üst kısmında görünüyor.

 

iOS 14 Özellikleri İçin Açıklama

iOS 14 özellikler, Apple tarafından iPhone kategorisi için bu şekilde sunulmuştur. iOS 14 ile yeni gelen iPhone özelliklerindeki Car Keys özelliği de araç anahtarı taşımak istemeyenler için uygun görünüyor.

Arama ekranında da yenilik getiren Apple, tüm ekranı kaplayan çağrı ekranı, şimdi üst kısımda küçük boyutta görünecek.

App Clips iPhone için yeni gelen özellik ise kart ya da nakit taşımadan ödeme imkanı sağlamaktadır. iOS 14 özellikler kategorisinde bulunan ilgili yeni özellik için, uygulamayı açıp ekran yaklaştırıldığında tanımlı hesaptan ödeme yapılabilmektedir.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..
Snapchat’te Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Snapchatte silinen fotoğrafların geri getirilmesi için belirli programların kullanılması gerekmektedir. Verilerin geri getirilmesini sağlayan uygulamalar sayesinde Snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir. Snapchat uygulamasının kullanılma prensibine göre..
E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir
E-ticarette en çok satışı yapılan ürünler farklı kategoriler içerisinde yer almakta olup değişkenlik göstermektedir. Farklı siteler göz önünde bulundurulduğunda E-ticarette en çok satılan ürünler şu şekilde sıralanmaktadır: Kadın ve erkek..