iOS 14 Özellikler – iPhone iOS 14 Yeni Özellikler

/ 14 Ekim 2020 / 3.602 views / yorumsuz
iOS 14 Özellikler  – iPhone iOS 14 Yeni Özellikler

iOS 14 özellikler iPhone güncellemesi Apple kullanıcıları için, yeni teknoloji olarak gösteriliyor. iOS 14 yeni özellikleri aşağıdaki tabloda liste halinde verilmiştir. iPhone kullanıcılarına iOS 14 ile gelen yenilikler için kısa açıklamalar da tablo içinde yer almaktadır.

Yenilikler içinde ekran düzenleme, Safari’ye giriş yapıldığında virüsleri algılayıp kullanıcıya bildirmesi, bisiklet yolcuları için özel harita çıkarılması dikkatleri çekti. Bütün akıllı cihazlar gerçek konumu gösterirken, Apple, iPhone yeni özellikler içinde yakın konumu göstererek iOS 14 ile kişi gizliliğine önem verdiğini belirtti.

iPhone iOS 14 Yeni Özellikler

 

Widgetlar Hava durumu, haberler gibi uygulamaları ana ekrana yerleştirme.
App Library İstenilen uygulamaları bir klasörde tutma.
App Clips İlgili özellik ile banka kartı gibi ödeme yapılabiliyor.
Siri Öncekiler ekranı kaplarken yeni Siri ekranın alt kısmına geliyor.
Picture-in-Picture Hem video izleyip hem telefonda gezinme özelliği
Maps Bisiklet sürücülerine özel harita
Safari Telefondaki virüsleri gösteriyor, yabancı sitelerde çeviri yapabiliyor.
Spatial Audio 3 boyutlu ses özelliği ile videoları gerçekçi hale getiriyor.
Car Keys Aracınızın yanına geldiğinizde oto açıyor ve isterseniz aracı çalıştırıyor.
Messages İstediğiniz özel mesajları ekranın üst kısmına yapıştarabiliyorsunuz.
Translate Uygulama açıkken farklı dilde konuşan 2 kişinin konuşmalarını aynı anda çevirebiliyor.
Varsayılan Uygulamalar Mail ve İnternet gezintileri için tercih ettiğiniz uygulama varsayılan uygulama olur.
Memoji: Yüz Maskesi Yüz maskesi resmini yansıtan memoji simgesi
Gelişmiş Gizlilik Uygulamaların gerçek konumunuzu göstermesi yerine yaklaşık konumunuzu göstermenizi sağlar.
Arama Ekranı Önceki aramalar ekranı kaplarken IOS 14 de ekranın üst kısmında görünüyor.

 

iOS 14 Özellikleri İçin Açıklama

iOS 14 özellikler, Apple tarafından iPhone kategorisi için bu şekilde sunulmuştur. iOS 14 ile yeni gelen iPhone özelliklerindeki Car Keys özelliği de araç anahtarı taşımak istemeyenler için uygun görünüyor.

Arama ekranında da yenilik getiren Apple, tüm ekranı kaplayan çağrı ekranı, şimdi üst kısımda küçük boyutta görünecek.

App Clips iPhone için yeni gelen özellik ise kart ya da nakit taşımadan ödeme imkanı sağlamaktadır. iOS 14 özellikler kategorisinde bulunan ilgili yeni özellik için, uygulamayı açıp ekran yaklaştırıldığında tanımlı hesaptan ödeme yapılabilmektedir.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..