Teknoloji

İnternetten Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

İnternetten Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

İnternetten telefon alırken nelere dikkat edilmeli, önemli bir konu olarak görülüyor. Cep telefonları hayatımızın vazgeçilmez parçası olduğu için telefon özellikleri ve telefon alırken dikkat edilmesi gerekenleri bilmek önemlidir.

Boş vakitlerimizi değerlendirdiğimiz, iş akşını yönettiğimiz, dizi ya da film izlediğimiz, konuşma, mesajlaşma gibi işlevler için kullandığımız cep telefonları her geçen gün farklı özellikler ve farklı donanımlar ile karşımıza çıkıyor.

Cep telefonu almadan önce bütçenizi ve hangi özellikte telefon almak istediğinizi çok iyi değerlendirmeniz gerekir. İnternetten telefon alırken nelere dikkat edilmeli merak ediyorsanız işte cevaplar…

Cep telefonu alırken hangi özelliklere dikkat edilmeli?

internetten telefon almak

Cep telefonlarının birbirinden farklı özellikleri bulunur. Bu özelikleri kullanım amacına göre belirlemeniz gerekir.

İnternetten telefon alırken nelere dikkat edilmeli, konusunda bazı telefonların ekran çözünürlükleri çok iyi olurken, bazılarının hafıza depolama sistemleri daha gelişmiştir. Cep telefonu alırken hangi özelliklere dikkat edilmeli açıklayalım;

Telefon alırken nelere dikkat edilmeli – Kullanım amacınızı belirleyin;

İnternetten Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Yapılan araştırmalara bakıldığında, akıllı cep telefonlarında en çok kullanılan uygulamaların eğlence kategorisinde yer aldığı görülüyor. Fotoğraf kalitesi yüksek olan, sosyal medya ağlarını sorunsuz ve hızlı şekilde kullanabilen ve oyunları sorunsuz şekilde kullanabileceğiniz bir telefon istiyorsanız, orta segmentte yer alan akıllı telefonları tercih edebilirsiniz.

Bütçenize biraz daha uygun olacak bu telefonları uzun süre kullanabilirsiniz. Bu durumda Samsung, Xiaomi ve Oppo gibi markaları tercih edebilirsiniz.

İnternetten telefon alırken nelere dikkat edilmeli – İşletim sistemi tercihinizi belirleyin;

İnternetten Telefon Almak

Akıllı telefon almadan önce bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı belirlerken, aynı zamanda hangi işletim sistemini kullanacağınızı da belirlemeniz önemlidir. Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi Adroid’dir.

Pek çok telefonda bulunan bu işletim sisteminin hem kullanımı kolaydır hem de destek bakımından oldukça iyidir. Bir başka işletim sistemi ise İOS’tur. Apple tarafından geliştirilen bu sistem ise uzun güncelleme desteği ve yüksek güvenlik sağlar.

Telefon ekran boyutu ve çözünürlüğü ne olmalı?

İnternetten Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Son zamanlarda piyasaya çıkan cep telefonlarının ekran boyutları, çözünürlükleri ve işlevsellikleri oldukça farklıdır. Birbiriyle yarışan markalar, farklı boyutlarda ve farklı tasarımlarda ekranları ile göz kamaştırıyor. Bu aşamada ekranın büyüklüğüne ve kaç inç olduğuna karar vermeniz gerekir.

Bir telefonun ortalama ekran boyutları 5.5 inç ile 6.2 inç arasında değişir. Ekran çözünürlükleri ise genellikle HD ya da Full HD olarak tasarlanıyor. Eğer telefonunuzu iş ve film izlemek için kullanmak istiyorsanız, Full HD çözünürlüğü olanları tercih etmelisiniz.

Telefon kamera kalitesi nasıl olmalı?

internetten telefon alırken dikkat edilmesi gereken özellikler

Sıfır telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda en önemlisi kamera kalitesidir. Çünkü hemen herkes telefonlarını fotoğraf ya da video çekmek için kullanır. Kamera kalitesi yüksek olan akıllı telefonlar, fotoğraf makinesi kullanımı oldukça azaltmıştır.

Siz de telefonunuzu bu amaçlar ile kullanacaksanız hem ön hem de arka kamerasının kalitesinin yüksek olmasına önem vermelisiniz. Bu durumda bütçenizi biraz arttırmanız gerekebilir.

İnternetten telefon alırken nelere dikkat edilmeli – Telefon hafızası da önemli;

İnternetten Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli 2

2.el ya da sıfır, internetten telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler, içinde hafızanın önemli bir özellik olduğunu bilmek gerekir. Piyasada bulunan telefonların çok büyük bir kısmının hafızası 32 GB’tır. Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda ise, cep telefon hafıza GB’tını arttırmak mümkündür.

Apple tarafından sunulan iPhone akıllı telefon modellerinde ise mikroSD kart özelliği olmadığı için hafızayı artırmak mümkün değildir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL