Ekonomi

İnternetten Borsa Oynamak – Borsadan Büyük Para Kazanmak

İnternetten Borsa Oynamak – Borsadan Büyük Para Kazanmak

İnternetten borsa oynamak, günümüzde eski ile kıyaslandığında çok daha kolay şartlara sahip olmaktadır.

İnternetten borsa oynamak için öncelikle borsanın tanınması gerekmektedir. Bunun için aracı kurumların ücretsiz eğitimlerine katılarak veya demo hesaplarda sanal para ile işlem yaparak tecrübe edinilebilmektedir.

İnternetten Borsa Yatırımı Nasıl Yapılır

İnternetten borsaya giriş yapmak için en kolay yolu tercih etmek isteyenler, bir borsacı ile anlaşabilmektedirler. Bu sayede borsaya çok hakim olmasalar dahi işi iyi bilen biri yatırımlarını yöneteceği için borsadaki işlemlerinden kar elde edebilmektedirler.

Ayrıca borsacı ile çalışmak istemeyenler, hisse senedi fiyatlarını takip edebilecekleri bir platform da bulabilmektedirler. Bu sitelerde hem güncel fiyatlar gösterilmektedir hem de borsa eğitimleri verilmektedir.

İnternetten borsa oynarken hisse senetleri için serbest emir verilerek alım satım işlemleri yapılabilmektedir. Yatırımcılar serbest emir verdiklerinde, o anki en uygun fiyat ile hisse senetleri işlem görmüş olmaktadır. Ancak satış işleminin zaman alması sonucunda, satış işlemi gerçekleşene kadar fiyat değişimi görülebilmektedir.

Ayrıca limitli emir kullanılarak da alım satım işlemleri yapılabilmektedir. Alış ve satış limiti konduğunda, düşük fiyattan alım yapıp yüksek fiyattan satış yapılabilmektedir. Ayrıca işlem yapılmayan dönemlerde para saklı tutularak faiz geliri elde edilebilmektedir.

İnternetten Borsa Oynarken Kazanmak İçin Ne Yapılmalıdır

Borsadan kazanç sağlamak için bilinmesi gereken detaylar şu şekildedir:

  • Hesapta yeterli tutarda para bulundurulduğundan emin olunmalıdır ve minimum teminat tutarının hesapta bulunup bulunmadığının kontrolü sağlanmalıdır.
  • Borsada piyasa oldukça hızlı değişim gösterdiği için yatırımcıların anlık fiyatları kontrol ettiklerinden emin olmaları gerekmektedir.
  • Hisse senedi fiyatlarının grafikler üzerinden takip edilerek yorumlanması ve buna göre ilerleyen zaman için tahminlerde bulunulması gerekmektedir.

 

  • Borsada ne zaman alım ve ne zaman satış yapılacağının iyi tahmin edilmesi gerekmektedir. Düşük seviyelerden alınan hisse senetleri yüksek seviyelere ulaşıldığında satılmalıdır.
  • Alım satım fiyatları ile ilgili makul bir beklenti içinde olunmalıdır.
  • Borsada yeni işlem yapmaya başlayacak olanlar, çok iyi performans gösteren firmaların hisse senetleri ile başlangıç yapabilmektedirler. Bu hisselere blue chip ismi verilmektedir.
  • İnternetten borsa oynamak için sağlam bir psikolojiye sahip olunması gerekmektedir. Alım ve satım işlemlerinin kararlılıkla yapılması ve ani fiyat değişimlerinde aceleci davranılmaması gerekmektedir.

Borsa Piyasası Nasıl Öğrenilir

Borsayı öğrenmek için öncelikle ön araştırma yapılmalıdır. Gerçekten yatırım yapmadan önce sahte para ile işlem pratiği yapılabilmektedir.

Güvenilir kaynaklardan yatırım bilgisi aldıktan sonra firmaların yıllık raporları okunmalıdır. Piyasa ancak izleyerek ve tecrübe edilerek öğrenilebileceği için yatırımcının kendisine zaman tanıması gerekmektedir.

Borsa Yatırım Hesabı Nasıl Açılır

Borsa yatırım hesabı açma işleminin aracı bir kurum üzerinden veya bankadan yapılması gerekmektedir. İnternetten borsa oynamak isteyenler; aracı kurumlar ve bankalar üzerinden online olarak hesaplarının takibini yaparak hesaplarına para yatırabilmektedirler.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL