İnternet Dağıtıcı Modem – Wifi Dağıtıcı

/ 23 Kasım 2020 / 5.769 views / yorumsuz
İnternet Dağıtıcı Modem – Wifi Dağıtıcı

İnternet dağıtıcı modem, wifi dağıtıcı; modemlerin veriyi istenen mesafeye kadar daha sağlıklı şekilde aktarabilmesi için gerek duyulan cihazdır. Wifi dağıtıcı hem evlerde hem ofislerde hem iş yerlerinde hem de dış mekanda kullanılabilmektedir.

İnternet dağıtıcı modemlerin çalışma prensiplerine bakıldığında; modemden zayıflamış veri sinyallerini almaktadırlar ve sonrasında kendi devre kartlarında bu sinyali işlemektedirler.

İletebildikleri son noktaya kadar bu sinyali ileterek hız veya sinyal kalitesi problemi olmadan ağa bağlananların internet deneyimi yaşamalarını sağlamaktadır. İnternet dağıtıcı modemlerin anten sayıları, destekledikleri maksimum bant genişliği gibi özellikler cihazların fiyatlarını etkilemektedir.

Wifi Dağıtıcı Neden Kullanılır

İnternet dağıtıcı modemin kullanım amacı; modemden uzaklaşıldığında sinyalin zayıflaması ile beraber internet hızının düşmesi ve bağlantının kesilmesi gibi problemlerin önüne geçebilmektir.

Özellikle ev ortamında farklı bir odaya geçildiğinde veya evin diğer ucuna gidiliğinde yaşanan bir durumdur. Wifi dağıtıcılar ise bu problemi çözmektedirler. Hem kablolu hem de kablosuz bağlantıları dağıtmak için kullanılan bir cihazdır ve birden fazla cihaz için sinyal güçlendirici özelliğini kullanabilmektedir.

Evlerinde kablo kirliliği yaşamak istemeyenlerin tercih ettikleri bir cihazdır. Kablolu interneti Wifi internete çevirebildiği gibi iç mekanların uç noktalarına repeater özelliği ile interneti ulaştırabilmektedir.

İnternet Dağıtıcı Modemlerin Özellikleri Nelerdir

Wifi dağıtıcıların niteliklerine bakıldığında; iç ve dış mekanlara göre farklı özelliklerde üretilmiş olan çeşitleri bulunmaktadır. Dış mekan için üretilmiş modemler kullanılıyor ise; kötü hava koşullarında da sinyal sürekliliğini sağlayabilecek özelliklere sahip cihazlar tasarlanmaktadır.

İç mekanda kullanılabilecek dağıtıcı modemlere göre dayanıklılığı daha fazla olmaktadır. Wifi dağıtıcı cihazlar ise markalarına göre farklı bant genişliğinde ve kalitede üretilmiştir.

Wifi Dağıtıcıların Avantajları Nelerdir

İnternet dağıtıcı modemlerin artıları göz önüne alındığında; ağ arayüzlerinin kullanımı ve kurulumu oldukça kolay olmaktadır. Dolayısı ile teknik bilgisi olan bir kişinin uğraşmadan kurulum yapabilmesi mümkün olmaktadır. Doğrudan elektrik prizine takılan cihazlardır.

Wifi dağıtıcı sayesinde kullanıcı adaptör ve kablo karmaşasından kurtularak internete bağlanabilmektedir. Birkaç kata birden internet dağıtacak kadar güçlü olmaları ile beraber, yüksek katlı binalar için de birbirlerine yakın binalar için de uygun çözüm olabilmektedir. Wifi dağıtıcıları ve internet dağıtıcı modem özellikleri genel olarak bu şekildedir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..