İnternet Dağıtıcı Modem – Wifi Dağıtıcı

/ 23 Kasım 2020 / 5.739 views / yorumsuz
İnternet Dağıtıcı Modem – Wifi Dağıtıcı

İnternet dağıtıcı modem, wifi dağıtıcı; modemlerin veriyi istenen mesafeye kadar daha sağlıklı şekilde aktarabilmesi için gerek duyulan cihazdır. Wifi dağıtıcı hem evlerde hem ofislerde hem iş yerlerinde hem de dış mekanda kullanılabilmektedir.

İnternet dağıtıcı modemlerin çalışma prensiplerine bakıldığında; modemden zayıflamış veri sinyallerini almaktadırlar ve sonrasında kendi devre kartlarında bu sinyali işlemektedirler.

İletebildikleri son noktaya kadar bu sinyali ileterek hız veya sinyal kalitesi problemi olmadan ağa bağlananların internet deneyimi yaşamalarını sağlamaktadır. İnternet dağıtıcı modemlerin anten sayıları, destekledikleri maksimum bant genişliği gibi özellikler cihazların fiyatlarını etkilemektedir.

Wifi Dağıtıcı Neden Kullanılır

İnternet dağıtıcı modemin kullanım amacı; modemden uzaklaşıldığında sinyalin zayıflaması ile beraber internet hızının düşmesi ve bağlantının kesilmesi gibi problemlerin önüne geçebilmektir.

Özellikle ev ortamında farklı bir odaya geçildiğinde veya evin diğer ucuna gidiliğinde yaşanan bir durumdur. Wifi dağıtıcılar ise bu problemi çözmektedirler. Hem kablolu hem de kablosuz bağlantıları dağıtmak için kullanılan bir cihazdır ve birden fazla cihaz için sinyal güçlendirici özelliğini kullanabilmektedir.

Evlerinde kablo kirliliği yaşamak istemeyenlerin tercih ettikleri bir cihazdır. Kablolu interneti Wifi internete çevirebildiği gibi iç mekanların uç noktalarına repeater özelliği ile interneti ulaştırabilmektedir.

İnternet Dağıtıcı Modemlerin Özellikleri Nelerdir

Wifi dağıtıcıların niteliklerine bakıldığında; iç ve dış mekanlara göre farklı özelliklerde üretilmiş olan çeşitleri bulunmaktadır. Dış mekan için üretilmiş modemler kullanılıyor ise; kötü hava koşullarında da sinyal sürekliliğini sağlayabilecek özelliklere sahip cihazlar tasarlanmaktadır.

İç mekanda kullanılabilecek dağıtıcı modemlere göre dayanıklılığı daha fazla olmaktadır. Wifi dağıtıcı cihazlar ise markalarına göre farklı bant genişliğinde ve kalitede üretilmiştir.

Wifi Dağıtıcıların Avantajları Nelerdir

İnternet dağıtıcı modemlerin artıları göz önüne alındığında; ağ arayüzlerinin kullanımı ve kurulumu oldukça kolay olmaktadır. Dolayısı ile teknik bilgisi olan bir kişinin uğraşmadan kurulum yapabilmesi mümkün olmaktadır. Doğrudan elektrik prizine takılan cihazlardır.

Wifi dağıtıcı sayesinde kullanıcı adaptör ve kablo karmaşasından kurtularak internete bağlanabilmektedir. Birkaç kata birden internet dağıtacak kadar güçlü olmaları ile beraber, yüksek katlı binalar için de birbirlerine yakın binalar için de uygun çözüm olabilmektedir. Wifi dağıtıcıları ve internet dağıtıcı modem özellikleri genel olarak bu şekildedir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefon Rehberi Yedekleme
Telefon rehberinin yedeklenmesi cihaz değişimi ya da format işlemi öncesinde yapılmalıdır. Özellikle birbirinden farklı işletim sistemine sahip cihazlara geçiş yapıldığında, telefon rehberi yedekleme yapılmamışsa SIM Kart hafızasının sınırlı olması sebebi..
Samsung Telefon Yedekleme
Samsung verilerinin yedeklenmesi işleme yönelik geliştirilen kullanışlı uygulamalar ile gerçekleştirilebilir. Cep telefonu değişimi veya format atma gibi gereksinimler öncesinde Samsung telefon yedekleme yöntemleri ile verilerinizi PC’ye aktarmanız ve sonrasında cihazınıza..
Xiaomi Rehber Aktarma
Xiaomi telefonun rehberini taşıma işlemi Sim karta ve Gmail hesabına yapılabileceği gibi hafıza kartı kullanılarak da gerçekleştirilebilir. Tüm Android işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi benzer süreçlerle tamamlanan Xiaomi rehber..
Youtube Arka Planda Çalma Telefondan Ücretsiz Programsız
Yotube arka planda çalma, işlemi ücretsiz ve programsız yapılmaktadır. İlgili basit işlemlerle telefondan Youtube üzerinden açılan videolar, şarkılar telefon gezintisine engel olmayacaktır. Bu işlemler yapıldıktan sonra ekran komple kapatılabilir, farklı..
Samsung Telefona Format Atma
Samsung cep telefonunu sıfırlamak soft ve hard format olarak ikiye ayrılır. Android işletim sistemi ile çalışan Samsung marka cep telefonlarında, zaman zaman gereksinim duyulan temizlik işlemleri Samsung telefona format atma..
İnternet Hızı Arttırma Nasıl Yapılır
İnternetin hızı arttırma donanım yetersizlikleri ya da davetsiz kullanıcılar sebebiyle ortaya çıkabilen ihtiyaçtır. Film izlerken, online oyun oynarken veya dosya transferi sırasında sahip olduğunuz internet performansında kayıplar gözlemlediğinizde, internet hızını arttırma..