İnternet Dağıtıcı Modem – Wifi Dağıtıcı

/ 23 Kasım 2020 / 5.761 views / yorumsuz
İnternet Dağıtıcı Modem – Wifi Dağıtıcı

İnternet dağıtıcı modem, wifi dağıtıcı; modemlerin veriyi istenen mesafeye kadar daha sağlıklı şekilde aktarabilmesi için gerek duyulan cihazdır. Wifi dağıtıcı hem evlerde hem ofislerde hem iş yerlerinde hem de dış mekanda kullanılabilmektedir.

İnternet dağıtıcı modemlerin çalışma prensiplerine bakıldığında; modemden zayıflamış veri sinyallerini almaktadırlar ve sonrasında kendi devre kartlarında bu sinyali işlemektedirler.

İletebildikleri son noktaya kadar bu sinyali ileterek hız veya sinyal kalitesi problemi olmadan ağa bağlananların internet deneyimi yaşamalarını sağlamaktadır. İnternet dağıtıcı modemlerin anten sayıları, destekledikleri maksimum bant genişliği gibi özellikler cihazların fiyatlarını etkilemektedir.

Wifi Dağıtıcı Neden Kullanılır

İnternet dağıtıcı modemin kullanım amacı; modemden uzaklaşıldığında sinyalin zayıflaması ile beraber internet hızının düşmesi ve bağlantının kesilmesi gibi problemlerin önüne geçebilmektir.

Özellikle ev ortamında farklı bir odaya geçildiğinde veya evin diğer ucuna gidiliğinde yaşanan bir durumdur. Wifi dağıtıcılar ise bu problemi çözmektedirler. Hem kablolu hem de kablosuz bağlantıları dağıtmak için kullanılan bir cihazdır ve birden fazla cihaz için sinyal güçlendirici özelliğini kullanabilmektedir.

Evlerinde kablo kirliliği yaşamak istemeyenlerin tercih ettikleri bir cihazdır. Kablolu interneti Wifi internete çevirebildiği gibi iç mekanların uç noktalarına repeater özelliği ile interneti ulaştırabilmektedir.

İnternet Dağıtıcı Modemlerin Özellikleri Nelerdir

Wifi dağıtıcıların niteliklerine bakıldığında; iç ve dış mekanlara göre farklı özelliklerde üretilmiş olan çeşitleri bulunmaktadır. Dış mekan için üretilmiş modemler kullanılıyor ise; kötü hava koşullarında da sinyal sürekliliğini sağlayabilecek özelliklere sahip cihazlar tasarlanmaktadır.

İç mekanda kullanılabilecek dağıtıcı modemlere göre dayanıklılığı daha fazla olmaktadır. Wifi dağıtıcı cihazlar ise markalarına göre farklı bant genişliğinde ve kalitede üretilmiştir.

Wifi Dağıtıcıların Avantajları Nelerdir

İnternet dağıtıcı modemlerin artıları göz önüne alındığında; ağ arayüzlerinin kullanımı ve kurulumu oldukça kolay olmaktadır. Dolayısı ile teknik bilgisi olan bir kişinin uğraşmadan kurulum yapabilmesi mümkün olmaktadır. Doğrudan elektrik prizine takılan cihazlardır.

Wifi dağıtıcı sayesinde kullanıcı adaptör ve kablo karmaşasından kurtularak internete bağlanabilmektedir. Birkaç kata birden internet dağıtacak kadar güçlü olmaları ile beraber, yüksek katlı binalar için de birbirlerine yakın binalar için de uygun çözüm olabilmektedir. Wifi dağıtıcıları ve internet dağıtıcı modem özellikleri genel olarak bu şekildedir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..
Google Fotoğraflar Güvenli Mi?
Google Fotoğraflar ile ilgili güvenlik durumu bir depolama alanı olması nedeniyle merak konusu haline gelmiştir. Google fotoğraflar güvenli mi sorusu ise sunmuş olduğu güvenlikli sistem ağı sayesinde piyasa içerisindeki en..
Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Kalıcı olarak silinen fotoğrafların geri getirilmesi bilgisayar cihazlarında çöp kutusu klasörü içerisinden yapmak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme işleminin mobil cihazlarda yapılması için ise farklı uygulamaların yüklenmesi..
Güvenilir Kripto Para Siteleri ve Uygulamaları
Güvenilir kripto para siteleri ya da uygulamaları sayesinde sanal madencilik alanında karlı işlemler yapılabilmektedir. Sistemin güvenilir olmaması durumunda ise maddi kayıpların oluşma riski bulunmaktadır. Güvenilir kripto para siteleri ve uygulamaları..
Snapchat’te Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Snapchatte silinen fotoğrafların geri getirilmesi için belirli programların kullanılması gerekmektedir. Verilerin geri getirilmesini sağlayan uygulamalar sayesinde Snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir. Snapchat uygulamasının kullanılma prensibine göre..
E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir
E-ticarette en çok satışı yapılan ürünler farklı kategoriler içerisinde yer almakta olup değişkenlik göstermektedir. Farklı siteler göz önünde bulundurulduğunda E-ticarette en çok satılan ürünler şu şekilde sıralanmaktadır: Kadın ve erkek..