Instagram’dan Video Fotoğraf İndirme

/ 17 Kasım 2019 / 82 views / yorumsuz
Instagram’dan Video Fotoğraf İndirme

Instagram gönderi içeriği indirme, Instagram tarafından sunulan bir seçenek değildir. Yani sosyal medya platformu kendi bünyesinde bir kaydetme butonu barındırmamaktadır. Bununla birlikte elbette Instagramdan indirme işlemi yapmak imkansız değildir. Platform üzerinden telefonunuza video ve fotoğraf kaydetmenize yardımcı olacak bazı yöntemler bulunmaktadır.

Bu işlemi yapmanıza yardımcı olacak bazı programlar vardır. Programların bir kısmını kullanabilmek için öncelikle indirmeniz gerekmektedir.

Ancak indirmeden de online olarak kullanabileceğiniz program seçenekleri bulunmaktadır. Yani Instagram platformundan video veya fotoğraf indirmek istiyorsanız muhakkak bir program kullanmanız gerekmektedir.

Instagram Fotoğraf İndirme Programı

instagram fotoğraf indirme

Instagram gönderi kaydetme hizmeti sunan birçok platform bulunmaktadır. Bu konuda en sık tercih edilen web sitelerinden birisi “Instaview.me” sitesidir. Bu site üzerinden fotoğraf indirme işlemi yaklaşık 10 saniye içerisinde tamamlanmaktadır. Sitenin

Türkçe hizmet vermesi de kullanıcılardan tam puan almaktadır. Instagramdan indirme işlemi yapabilmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle Instagram’dan indirmek istediğiniz gönderinin URL’sini kaydetmeniz gerekmektedir.
 • Ardından https://instaview.me/tr linkine tıklayarak siteyi ziyaret etmelisiniz.
 • Siteye URL’yi yapıştırarak “Şimdi İndirin” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
 • Kısa süre içerisinde indirme işlemi sağlanmaktadır.

Instagram Video İndirme Programı

instagram video indirme

Instagram video kaydetme programı arayan kişiler için “DownloadGram” uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulama video indirme programı seçenekleri arasında kullanımı en kolay seçeneklerden bir tanesidir.

Uygulama indirmeksizin site üzerinden birkaç dakika içerisinde hizmet sunma imkanı da tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Bu uygulamayı kullanarak video veya fotoğraf indirebilmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • https://downloadgram.com/ linkine tıklayarak siteyi ziyaret etmeniz gerekmektedir.
 • İndirmek istediğiniz gönderinin linkini yapıştırmalısınız.
 • Ardından tek yapmanız gereken “Download” butonuna tıklamaktır.
 • Bu adımdan sonra tarafınıza video olarak mı yoksa fotoğraf olarak mı indirmek istediğiniz sorulacaktır.
 • Video olarak indirmek için “Download video” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Fotoğraf indirmek için ise “Dowlnload photo” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
 • Kısa süre içerisinde video cihazınıza indirilmektedir.

Instagram Hikaye İndirme Programı

instagram hikaye indirme

Instagram günlük hikayeleri indirme işlemi yukarıda bahsetmiş olduğumuz “Instaview.me” sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Ancak bildiğiniz gibi fotoğraf ve videoların aksine hikayelerde bağlantı adresi kopyalama bulunmamaktadır.

Bu sebeple hikaye indirme işlemi için  https://instaview.me/tr linkine tıklayarak siteye gitmeniz ve hikayesini indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazdıktan sonra “Şimdi İndirin” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Instagram Fotoğraf Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

instagram fotoğrafları nasıl silinir

Instagram fotoğraf kaldırma işlemi için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Instagram bilgisayar üzerinden girişlerde fotoğraf silme seçeneği bulunmamaktadır. Bu sebeple öncelikle akıllı cihazınızdan uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Ardından profilinize girerek kaldırmak istediğiniz paylaşıma gelmeniz gerekmektedir.
 • Bu paylaşımın sağ üst köşesinde üç nokta şeklinde bir simge bulunmaktadır.
 • Simgeye tıkladıktan sonra karşınıza çıkan “Sil” butonuna basarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Kaydedilenleri Toplu Silme

instagram kaydelilenler nerede

Instagram kaydedilenler koleksiyonunu silme işlemi için öncelikle mobil uygulama üzerinden platforma giriş yapmış olmanız gerekmektedir. Instagram sosyal medya platformunda bilgisayar üzerinden yapılan girişlerde kaydedilenler silinememektedir. Ardından izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle profilinize gitmeniz gerekmektedir.
 • Profilinizin sağ üst köşesinde bulunan menüden “Kaydedilenler” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • Bu sekmede kaydedilenleriniz görüntülenmektedir.
 • Silmek istediğiniz koleksiyona tıkladıktan sonra sağ üst köşede bulunan seçenekler menüsünde “Sil” seçeneğine tıklayarak toplu silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer Instagram koleksiyonunuzdan yalnızca bir gönderiyi kaldırmak istiyorsanız, gönderiyi kaydederken bastığınız butona tekrar basarak gönderiyi kaldırabilirsiniz.

Instagramdan indirme seçeneklerinin tamamı Instagram koleksiyonunuzda bulunan fotoğraflar içinde kullanılabilmektedir.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli Laptop ve Masaüstü
Laptop ve masaüstü bilgisayar alırken dikkat edilmesi gerekenler; bilgisayarların donanım özellikleridir. Kullanım amacı doğrultusunda gerekli donanım özellikleri değişiklik göstermektedir. Bilgisayar alırken nelere dikkat edilmeli laptop ve masaüstü cihazlar için işlemci,..
Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android
iOS ve Android telefonlarda olması gereken uygulamalar arasında; Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify gibi uygulamalar ilk sıralarda gelmektedir. Ancak telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için insanların hayatlarındaki önceliklerine..
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..