Teknoloji

İnstagram’da Keşfete Nasıl Düşülür?

İnstagram’da Keşfete Nasıl Düşülür?

Son zamanların giderek popüler olmaya devam eden sosyal medya ağı instagram, sürekli yenilikler getiriyor. Instagram, özellikle keşfet platformunu sürekli güncelleyerek karşımıza çıkıyor. Tüm bunlara bağlı olarak da bu kullanıcılar, instagramda keşfete nasıl düşülür, benzerinde sorular sormaya devam ediyor.

Burada olmak için çok fazla takipçimiz mi olmalı, buraya nasıl çıkabilirim, düştüğümü nasıl anlarım gibi soruların cevaplarını birazdan yanıtlayacağız.

Ayarları nasıl yapılır, neye göre çıkartır, bunlara bakacağız. Öncesinde instagram hashtag, konum ekleme, renk ayarı düzenleme ve en önemlisi de profilimizin herkese açık olmasına izin vermemiz gerektiğini bilmeliyiz.

İnstagram hashtag konum ekleme nedir?

keşfet hashtag ayarları
instagram hashtag ayarları

Keşfet düzenlenebilir mi diyenler buraya dikkat! Hashtag, paylaştığımız fotoğraf ya da videoların, açıklama kısmına eklediğimiz başında kare olan (#yazılara) denir; diğer adıyla etiket olarak bilinir. Ancak bazı, instagram hashtag kuralları bulunuyor. Bunlar isteğe özeldir.

Örneğin Türkiye çapında bir paylaşım yapıyorsanız ve bu paylaşımı Türk kullanıcılarının görmesini istiyorsak, etiketlerin Türkçe olmasına dikkat edilmelidir. Aksi durumda bu paylaşımlar instagram keşfete düşer ancak, yabancı insanların sayfasına çıkar.

Buraya düştüğümü nasıl anlarım diyorsanız, gelen beğenilere dikkat edin; yayınladığınız ilk saniye ve dakikalarda fotoğrafınızı ya da videonuzu yabancı hesaplar beğenir, yorum yapar. En fazla kaç hashtag kullanılır sorusunun cevabı da gönderiyle alakalıdır.

Ancak yine de en az 5 en fazla 15 adet kullanmaya özen göstermeliyiz. Aksi durumda İnstagram bunu kötüye kullanım olarak görüp hesabımızın keşfete çıkmasını engelleyebilir. İstediğim il ve ilçe de keşfete çıkmak istiyorum derseniz, bunun için görünmek istediğiniz il ya da ilçelerin etiketlerini kullanabilirsiniz.

Çoğu kullanıcı bu platforma kimler çıkar diye soruyor, bu özellik için bunlar çok önemlidir. İşte keşfet düzenleme ayarları bu kadar basit!

İnstagram’da Keşfete Nasıl Düşülür?

Gönderiyle beraber konumu da paylaşmak çok kolay! Yakın çevremizde keşfete girmek için instagram konum özelliğinin nasıl kullanıldığını bilmek önemlidir. Aynı zamanda insanlar yakın çevresindeki bölgelerin konumuna instagramdan sürekli girip gezinirler ya da birilerini ararlar.

Yani buradan diğer kullanıcıları takip ederler. Bu özelliği kullanarak takipçilerimizi arttırmak mümkün. Bunu doğal instagram takipçi kasma hilesi olarak görebiliriz.

İnstagram keşfete nasıl çıkabilirim?

İnstagram’da Keşfete Nasıl Düşülür?

 

Keşfet özelliği Instagram’ın en değer verdiği ve birçok hilesi olan alandır. Bununla beraber bazı ayarları da var ve bunlar yapılır hale getirilmedir. Genelde çok beğenisi olan ya da popüler hesapları burada görürüz.

Aslında bu durum böyle değil. Beğendiğimiz gönderiler, takip ettiğimiz kişiler ve en çok da, beğenilen yorum yapılan fotoğraflar ve videoların altındaki hashtaglara göre keşfetimiz düzenlenir.

Aslında, instagramda keşfete nasıl düşülür, sorusunun cevabı çok kolaydır. Bunun için paylaştığımız fotoğrafların efektlerine dikkat etmeliyiz; net ve belirgin, ışıklar yerinde olmalı, kısaca diğer kullanıcıların dikkatini çekmelidir. Beğeni yorum sayısı çok önemli olmasa da tabii ki biraz önemlidir.

Hiç tıklanma almayan bir gönderiyi Instagram, kimlere göstereceğini bilmediği için işlemsiz bırakır. Şunun da altını çizelim keşfet alakasız şeyler gösteriyor diyorsanız, bu özellikle kullanılan yanlış hashtaglardan kaynaklanıyor. Bunu düzeltmek için görmek istediğiniz kişilerle alakalı şeyler yazın.

Yayınladığımız şeylerin saatleri de çok önemlidir. Örneğin kullanıcıların instagram’da en aktif olduğu saatler 20:00 ve 21:30 arasıdır. Bu dakikalar içerisinde bir durum paylaşmak daha çok tıklanma alıyor.

Bu zaman diliminde hesap kasmak daha kolay olur. Bununla beraber gönderilerin arasında bir günden fazla zaman olmamalıdır. Aktif kullanıcı olduğumuzu Instagram’a kanıtlamalıyız.  Böyle olduğunda keşfete çıkabiliriz. Durumlarımızda konum belirtmeyi unutmayalım bu çok önemlidir!

Hikaye-story nasıl keşfete çıkar?

İnstagram’da Keşfete Nasıl Düşülür?

Hikaye özelliği de Instagram’ın en çok önem verdikleri arasında yer alır. Storyi başkalarının görmesini istiyorsak bunu için çok basit şeyler mevcut. Hatta buna instagram hile yöntemi bile diyebiliriz. En kolay hilesi de  hikayede video paylaşmaktır.

İlgili gönderiyi hazırladıktan sonra görmesini istediğimiz kişilerle alakalı bir hashtag ya da konumu duruma eklemeliyiz. Bazı kullanıcılar instagram keşfet hikaye gözükmüyor, diye şikayetlerde bulunuyor. Muhtemelen bu, çok fazla story paylaşıp hepsine hashtag konum vb. şeyler eklemekten kaynaklanıyordur.

Her paylaşıma bu gibi şeyler eklenirse keşfete tabii ki çıkmıyor. Çünkü bunların bir algoritması ve çalışma sistemi var. İnstagram robotları bunun kötüye kullanıldığı belki de belirttiğiniz şeyle alakanızın olmadığını tespit ediyor.

Böylece hikayeniz keşfette gözükmüyor. Video değil de fotoğraf yayınlıyorsanız, buna bir adet hashtag eklemeniz daha iyi olur. İnstagram hikaye görsellerine pek değer vermese de bu şekil de olanlara önem veriyor.

Keşfete düştüğümü nasıl anlarım?

İnstagram’da Keşfete Nasıl Düşülür?

Belki de birçoğumuzun merak ettiği bir şey. Örneğin profilimizde paylaştığımız bir gönderiyi tanımadığımız hesaplar beğeniyorsa, yorum yapıyorsa, ya da takip ediyorsa, bu keşfete düştüğümüzü gösterir. Hikayelerde ise, üzerine eklediğimiz instagram hasghtagi ya da konumuyla alakalı yerden görüntüleme oluyorsa bu da orada çıktığımızın anlatır.

Bunlardan ayrı işletme hesaplarına ait bir özellik olan, gönderimizi kaç kişinin kaydettiğini, bir başkasına gönderdiğini gösteren bir özellik bulunuyor. Paylaşımlarımızı birileri daha sonra tekrar bakmak için kaydediyor ya da bir arkadaşına mesaj olarak gönderiyor ise bu da takipleşmediğimiz hesaplara ulaştığımız anlamına gelebilir. İstediğimiz kişinin paylaşımımızı görmesi için hesabımızın herkese açık olması en önemli şeydir!

İnstagram’da keşfete nasıl düşülür, çıktığımı nasıl anlarım gibi soruların cevaplarını verdik. Ancak bu platforma sürekli güncelleme geldiğini bilmemiz de gerekir. buraya kimler neye göre çıkar sorusunun kısaca cevabı hashtaglar, konum, takipleştiğimiz ve beğendiğimiz kişiler vardır.

Keşfette alakasız şeyler veya yabancı kişiler var diyorsanız bu da bunlarla bağlantılıdır. Bunları zamanla istediğiniz şekilde düzeltebilir ve ayarlarını yapabilirsiniz. Nasıl çıkabilirim sorusunun cevabı da Instagram özelliklerinin içindedir. Bunların çıkma hilesinden de bahsettik. Önemli bir ayrıntı da tanımadığınız ya da takipleştiğiniz hesaplara yorum yapın, sürekli gönderi beğenin. Böylece görüntülenme artar; takipçi kasmak daha kolay olur.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL