İnstagramda Başkasının Hareketlerini Göremiyorum

/ 19 Ekim 2019 / 416 views / yorumsuz
İnstagramda Başkasının Hareketlerini Göremiyorum

İnstagram, geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme yaparak “hareketler” sekmesini kaldırdı. Bu uygulamanın dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Özellikle, bu uygulamayı aktif olarak kullanan çok sayıda kullanıcı vardır. Fotoğraf ve video uygulaması olan İnstagram, en popüler uygulamalardan biridir.

Bu nedenle kendini sürekli olarak güncellemekte ve geliştirmektedir. Kullanıcıların son zamanlarda yaptıkları aramalar arasında “İnstagramda başkalarının hareketlerini göremiyorum” olduğunu görüyoruz. Bunun nedenlerini açıklayalım;

İnstagramda takip ettiğim kişinin hareketlerini göremiyorum;

İnstagram’da Keşfete Nasıl Düşülür?

8 Ekim günü güncelleme yapan İnstagram, hareketler sekmesini kaldırdı. Bu nedenle kullanıcılar çılgına döndü. Pek çok kullanıcı takip ettiği kişilerin hangi fotoğrafları ya da videoları beğendiğini göremiyor. Siz de instagramda takip ettiğim kişinin hareketlerini göremiyorum diyorsanız, bunun birden fazla nedeni olabilir.

İlk nedeni, “hareketler sekmesinin kaldırılmış olmasıdır. Daha önce bu sekmeye girerek, takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını, videolarını, fotoğraflarını, beğendiklerini ve yorum yaptıklarını görebiliyordunuz. Ancak bu sekmenin kaldırılması ile birlikte kullanıcılar büyük bir şok yaşadı.

Hareketler sekmesinin neden kaldırıldığı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak hashtag ve keşfet kısmına ağırlık verilmesi için bu uygulamanın kaldırıldığını düşünlerin sayısı bir hayli fazladır.

İnstagramda birinin beğendiği fotoğrafları göremiyorum;

İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

İnstagram, uzun yıllardan beri gizlilik politikasının üzerinde yoğunlaşmıştır. Hatta önceki dönemlerde beğeni ve yorum sayısını gizlemeyi planlamıştı. Bazı ülkelerde bunları gizlemeyi başarsa da ülkemizde böyle bir uygulama yapmamıştı. İnstagram üzerinden para kazanan kişilerin dışında beğeni ve takipçi toplamak isteyen kişiler de büyük bir baskı hissediyor.

İnstagram ise kullanıcılarının üzerindeki bu beğeni baskısını kaldırmak istiyor ve kullanıcıların hesaplarının daha kişisel olmasını hedefliyor. Bu nedenle, hareketler sekmesi kaldırıldı ve pek çok insan “İnstagramda birinin beğendiği fotoğrafları göremiyorum, nedeni nedir?” araştırmalarına başladı.

İnstagramda birini hareketlerini görmek;

İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

Normal şartlar altında İnstagramda, takip ettiğiniz kişilerin beğendiklerini hareketler sekmesinde görebilirsiniz. Bir kişinin beğendiği bir gönderiyi hareketler sekmesinde görememe sorunu da yaşayabilirsiniz. Takip ettiğiniz birinin bir gönderinizi beğendiğini biliyorsanız ancak bunu hareketler sekmesinde göremiyorsanız, bazı sorunlar var demektir. İnsatagramda birinin hareketlerini görmek, beğendiği paylaşımları takip edebilmek için bazı yolları izlemeniz gerekir.

İnstagram, yukarıda da bahsettiğimiz gibi son yapılan güncellemeler ile artık hareketler sekmesini kaldırdı. Uygulamanız güncel değilse, “takip edilenlerin hareketleri özelliğini kaldırıyoruz, yeni hareketler sekmesini edinmek için uygulamanı güncelle” gibi bir uyarı alırsınız. Eğer uygulamanızı güncellediyseniz, artık takip ettiğiniz kişilerin anlık hareketlerini görebileceğiniz bir sekme olamayacağı anlamına gelir.

Normalde zaten İnstagram kullanıcılarının son 8 hareketleri, hareketler bölümüne yansır. Örneğin takip ettiğiniz biri 25 beğeni yaptıysa siz bunun yalnızca son 8’ini görebilirsiniz. Bu nedenle takip ettiklerinizin tüm beğenilerine erişemeyebilirsiniz.

İnstagram hareket durumu gözükmüyor;

İnstagramda Başkasının Hareketlerini Göremiyorum

İnstagram uygulamanız güncelse, artık hareketler sekmesine ulaşamayacağınız anlamına gelir. İnstagram hareket durumu gözükmüyor ne yapmalıyım diyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamalısınız;

  • Öncelikle hesabınıza giriş yapmalısınız.
  • Ardından giriş sayfasının en altında yer alan kalp ikonuna tıklamanız gerekir.
  • Bu işlemden sonra ekranda” takip ve sen” yazıları yer alacaktır. Bu yazılardan takip olanını seçtiğinizde, takip ettiğiniz tüm kişilerin paylaşımlarına, beğenilerine ve yorumlarına ulaşabileceksiniz.

İnstagram takip ettiklerimin beğenilerini göremiyorum;

İnstagram’da Keşfete Nasıl Düşülür?

Yukarıda açıkladığımız yönteme rağmen halen İnstagram takip ettiklerimin beğenilerini göremiyorum diyorsanız, internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekir. Bağlantınızda da sorun görünmüyorsa Google Play ya da App Store mağazalarına giriş yaparak, İnstagram uygulamasına güncelleme gelip gelmediğine bakmalısınız.

Bilindiği gibi uygulamaların güncellemeleri genellikle otomatik olarak gelir ancak, telefonunuzun şarjının az olduğu dönemlerde ya da internetin az çektiği dönemlerde bu güncellemelerin uyarısı gelmez. Bu nedenle düzenli olarak uygulamalara güncelleme gelip gelmediğini kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Bağlantı ve güncelleme testinden sonra da sorun halen devam ediyorsa İnstagram uygulamasını cep telefonunuzdan kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin. Bu sayede başkalarının beğenilerini görememe sorununuz ortadan kalkacaktır.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android
iOS ve Android telefonlarda olması gereken uygulamalar arasında; Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify gibi uygulamalar ilk sıralarda gelmektedir. Ancak telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için insanların hayatlarındaki önceliklerine..
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..