İnstagram Şifre Yenileme Maili Gelmiyor

/ 27 Kasım 2019 / 1.267 views / yorumsuz
İnstagram Şifre Yenileme Maili Gelmiyor

İnstagram şifre yenileme maili alınamıyor ise mail birkaç farklı sebepten dolayı maile gelmiyor olabilir. Bu nedenlerin tespit edilmesi için mail adresine giriş yapılarak, mailin mesaj bölümü kontrol edilmelidir.

İnstagram şifre yenileme maili gelmiyor ise sebepleri, kontrolünün yapılması, mesajların silinmesi ve mesaja hala ulaşılamaması durumunda, telefon numarası ile şifre yenileme linki alınması hakkında detaylar, alt başlıklardan öğrenilir.

İnstagram Şifre Yenileme Maili Gelmiyor İse Sebepler

instagram

İnstagram şifre yenileme maili alınmadıysa nedenler şu şekilde sıralanır:

 • Mail gelen kutusu dolu ise mail alınamaz.
 • Mail gelen kutusunun odaklamış mesaj metinlerinin bulunduğu sekmesi yerine, ‘’diğer’’ başlıklı mail sekmesine yollanmış olabilir.
 • Bu durumlar hakkında inceleme yapılıp, maile hala ulaşamayanlar, İnstagram şifre yenileme işlemini telefon numarası ile yaparlar.

İnstagram Şifre Yenileme Maili Gelmiyor İse Kontrol

telefondan şifre değiştirme instagram

İnstagram şifre yenileme maili alınmıyorsa kontrol, e-posta adresi yoluyla yapılır. Bu işlem için izlenen adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternetten, ‘’ outloook.live.com/owa/ ‘’ adresine girilir.
 • Açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan, ‘’ oturum açın’’ başlıklı kutucuğa tıklanır.
 • Yeni sayfada yer alan boşluklara, kişiye ait e-posta adresi ve şifre bilgisi yazılıp, ‘’giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Açılan sayfanın sol üst kısmında yer alan gelen kutusu panelinin üzerinde yer alan, ‘’diğer’’ başlıklı kutucuğa tıklanır.
 • İşlem ile ekrana gelen mesaj başlıkları içerisinde, ‘’ İnstagram şifre yenileme talebi’’ başlığı ile görüntülenen mesaja tıklanır.

Bu adımlar ile gelen kutusunda görüntülenemeyen ve gelmediği düşünülen İnstagram yenileme mesajına ulaşılır.

Bu yöntemle de İnstagram şifre yenileme maili gelmiyor ise, gelen kutusunda yer alan mesaj haznesinde ki mesajlar silinerek, mesajın maile gelmesi sağlanmalıdır.

İnstagram Şifre Yenileme Maili Gelmiyorsa Mesaj Silme

İnstagram Şifre Yenileme Maili Gelmiyor

İnstagram şifre güncelleme maili gelmediyse mesaj silme işlemi için izlenen adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternetten, ‘’ Outlook.live.com/owa/ ” adresine giriş yapılır.
 • Gelen sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ‘’oturum açın’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Açılan sayfada yer alan boşluklara, e-posta adresi ve e-posta şifresi girilip, ‘’giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Açılan sayfanın sol kısmında görüntülenen gelen mesajlar panelinde yer alan mesaj başlıklarının üzerine tıklanır. Tıklama ile açılan sayfadan ‘’sil’’ başlıklı kutucuğa tıklanır.

Bu adımların tamamlanması ile mesajlar silinir.

Mesajların silinmesi ile açılan gelen kutusu bölümüne, İnstagran yenileme maili hala gelmiyor ise, alt başlıkta yer alan telefon numarası ile şifre belirleme işlemi adımları izlenir.

Telefon Numarası İle İnstagram Şifre Yenilme

instagram mobil şifre yenileme

İnstagram şifresini telefon numarasıyla güncelleme işlemi için izlenen adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Telefon ekranında yer alan ‘’İnstagram’’ başlıklı imgeye dokunulur.
 • İşlem ile açılan sayfada yer alan ‘’giriş yapma ile ilgili yardım al’’ başlığına dokunulur.
 • Daha sonra açılan ekranda yer alan seçeneklerden, ‘’ SMS ile yenileme’’ başlıklı seçeneğe dokunulur.
 • Yeni ekrana, telefon numarası yazılıp, ‘’gönder’’ kutucuğuna dokunulur.

Bu adımların tamamlanması ile mail adresi içerinde görüntülenemeyen şifre yenileme bilgisi, telefona mesaj ile yollanır.

Kişi telefonuna İnstagram yoluyla gelen mesaja girerek şifre yenileme işlemi yapmalıdır. Hesaba giriş için şifre yenilemenin nasıl yapılacağı, alt başlıkta aktarılır.

Şifre Yenileme Mesajı İle İnstagram’a Giriş

instagram telefon

Şifre güncelleme mesajıyla İnstagram girişi yapmak için izlenen adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Telefonun ekranında yer alan ‘’ mesajlar’’ başlıklı imgeye dokunulur.
 • Açılan mesaj ekranın yer alan başlıklardan, ‘’İnstagram şifre yenileme talebi’’ başlıklı mesaja dokunulur.
 • Açılan mesaj metninin içerisinde yer alan linkin üzerine dokunulur.
 • İşlem ile açılan ekranda yer alan boşluklara, kişinin tercih ettiği yeni bir şifre bilgisi yazılıp,’’ kayıt et’’ kutucuğuna dokunulur.

Adımların tamamlanması ile şifre değişikliği kaydı ile İnstagram hesabına giriş yapılır.

İnstagram şifre yenileme maili gelmiyor, mail gelen kutusunda bulunamıyor ise telefon numarasına şifre talep edilip, gelen SMS’te yer alan link üzerinden hesaba giriş yapılır.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..
Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin
Trendyol’da satış yapmak için Trendyol üzerinden satıcı kaydının oluşturulması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak üzere başvuru yapanların başvuruları Trendyol tarafından değerlendirilmektedir. Eğer başvuru olumlu sonuçlanır ise gerekli belgeler Trendyol’a ulaştırılmalıdır. Trendyol..