Teknoloji

Instagram Keşfet Sıfırlama iPhone

Instagram Keşfet Sıfırlama iPhone

iPhone için Instagram keşfet sıfırlama keşfetinde görmek istemedikleri içerikleri gören kişiler için kurtarıcı olur. Keşfet ayarlarınızı sıfırlayarak, görmek istemediğiniz içerikleri görmeye devam etmezsiniz.

Instagram keşfet bölümü kullanıcının takip etmediği kişilerin yükledikleri içerikleri göstermektedir. Keşfet alanı kullanıcının daha önce beğendiği, takip ettiği ya da sadece baktığı içeriklere göre oluşturulmaktadır. Örneğin bir araba resmi beğenirseniz, keşfet kısmınızda araba resimleri dolacaktır.

Instagram Keşfet Sıfırlama IOS için Nasıl Yapılır?

instagram keşfet sıfırlama iphone

IOS için Instagram keşfet sıfırlama için işlem yan menüye gelin ve ayarlar kısmına basın. Ayarlar menüsünden sonra güvenlik kısmına gelin. Güvenlik kısmında arama geçmişi kısmına basın. Karşınıza çıkan ekranda tümünü temizle kısmına basın.

Bu tuşa bastığınız zaman Instagram keşfet listeniz temizlenecektir. Bu yöntem ile yalnızca uygulama içinden temizlik yapmış olursunuz.

Instagram Keşfet Sıfırlamak için İkinci Yöntem Nedir?

instagram keşfet sıfırlama iphone

Instagram keşfet sıfırlamak için ikinci yöntem ise arama geçmişini silmektir. Ancak bunun için telefonun ayarlar kısmına gitmeniz gerekecek. Bu yöntem daha kalıcı temizlik yapmanızı sağlar. Çünkü Instagram’a gelen yeni güncelleme ile birlikte arama geçmişinin uygulama üzerinden silinmesi yeterli olmuyor.

Kesin çözüm için telefonun ayarlar kısmına gelin. Daha sonra uygulamalar kısmına gelin. Instagram’ı seçin. Ardından ön belliği temizle seçeneğine basın.

Instagram Keşfet Sıfırlamak için Üçüncü Yöntem Nedir?

Instagram Keşfet Sıfırlama iPhone

Instagram keşfet sıfırlamak için üçüncü yöntem yine uygulama üzerinden yapılacaktır. Bu yöntem için instagram keşfet kısmına gidin. Daha sonra keşfette görmek istemediğiniz fotoğraf ya da videoya gelin. Sağ üst köşede 3 nokta göreceksiniz. Bu noktaya tıklayın. Çıkan seçenekler arasından bu gönderi ile ilgilenmiyorum seçeneğine tıklayın.

Bu seçeneği işaretledikten sonra benzer gönderileri daha az görmeye başlayacaksınız. Bu yöntem görmek istemediğiniz bütün içerikler için geçerlidir. Bir iki kere içerikleri seçip ilgilenmediğinizi belirttikten sonra keşfet kısmınız temizlenecek.

Instagram Keşfet Sıfırlamak İsteyenlere Ön Belleği Temizlemeden Yöntem

instagram keşfet sıfırlama

Instagram keşfet sıfırlamak için ön bellek temizlemeden yöntem bulunmaktadır. Bunun için Instagram profillerini inceleyin ve Instagram keşfetinize çıkmasını istediğiniz içerikleri beğenmeye başlayın. Bu şekilde artık keşfetiniz yeni beğendiğiniz resimler ve videolar ile dolmaya başlayacaktır.

Eğer keşfette sürekli çıkan kadın profillerinden şikayetçi iseniz, futbolcu resimlerine tıklayın. Araba resim ve videolarını beğenin. Göreceksiniz ki keşfet kısmında kadınlar yerine araba, maç ve futbolcu gibi içerikler çıkmaya başlayacak. iPhone ön bellek temizlenmesinde problem olabilir. Bu nedenle bu yöntem daha güvenilirdir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL