Instagram Kapatma Silme Kalıcı

/ 15 Kasım 2019 / 66 views / yorumsuz
Instagram Kapatma Silme Kalıcı

Instagram kalıcı hesap kapatma işlemi, internet tarayıcısı üzerinden gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Instagram üzerinden hesap dondurma işlemi mobil uygulamadan kolaylıkla gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Bununla birlikte Instagram kapatma işlemi aynı kolaylıkla gerçekleştirilememektedir.

Instagram hesabı kalıcı olarak silindiğinde takipçileriniz ve fotoğraflarınız da silinmektedir. Eğer daha sonrasında Instagram hesabınızı tekrar kullanmak istiyorsanız, hesabınızı geçici olarak kapatmanız sizin için daha uygun bir seçenek olacaktır.

Bununla birlikte hesabınızı kalıcı olarak kapatmak konusunda kararlıysanız bu işlemi yapmak için öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir.

Instagram Kalıcı Hesap Silme

ınstagram kapatma nasıl yapılır kalıcı

Instagram hesabını silme hizmetini kullanmak istiyorsanız öncelikle tarayıcınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer internet tarayıcınızda Instagram oturumunuz açık değilse ilk yapmanız gereken oturumunuzu açmak olmalıdır. Ardından Instagram kapatma işlemi için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ linkine tıklamanız gerekmektedir.
 • Ardından Instagram tarafından “Hesabını neden siliyorsun?” sorusu yöneltilecektir.
 • Hesabınızı kalıcı olarak silmek için bir neden seçmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde hesap silme butonu çıkmamaktadır.
 • Kişisel hesap silme nedeninizi seçtikten sonra şifrenizi tekrar girmeniz talep edilecektir.
 • Şifrenizi girdikten sonra hesabınızı silebilirsiniz.

Telefondan Instagram Hesap Silme

instagram geçici kapatma

Telefondan Instagram kalıcı silme işlemi yapabilmek için de internet tarayıcınızı kullanmanız gerekmektedir. Instagram sosyal medya platformu mobil uygulamasında kalıcı hesap silme seçeneği bulunmamaktadır. Bu sebeple yukarıda verdiğimiz linke internet tarayıcınızdan tıklamanız gerekmektedir.

Eğer hesabınız açık değilse Instagram öncelikle hesabınızı açmanızı talep edecektir. Ardından aynı adımları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Geçici Hesap Silme

instagram

Instagram hesabını geçici dondurma işlemi adımları, bu işlemi mobil uygulamadan ya da internet tarayıcınızdan yapacak olmanıza göre değişiklik göstermektedir. İnternet tarayıcısı üzerinden Instagram geçici hesap silme işlemi yapabilmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ linkine tıklamanız gerekmektedir.
 • Instagram hesabınızı geçici dondurma işleminizi neden yapmak istediğiniz sorgulanmaktadır.
 • Ardından işleme devam edebilmek için şifrenizi girmeniz gerekecektir.
 • Son olarak hesabı geçici olarak kapat butonuna tıklayarak hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz.

Aynı işlemi mobil uygulama üzerinden yapabilmek için öncelikle “Profili Düzenle” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Ardından en altta bulunan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayarak hesap dondurma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

telefondan instagram son görülme nasıl kapatılır

Instagram son görülme özelliği kapatma işlemi yapmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Ardından Instagram profilinizdeki “Ayarlar” sekmesine tıklamanız gerekecektir.
 • Ayarlar seçeneğinin alt kısımlarında “Hareket Durumunu Göster” sekmesi bulunmaktadır.
 • Bu seçeneği devre dışı bırakmanız gerekmektedir.

Bu işlemler sonucunda Instagram’daki aktifliğiniz kişilere kapatılmış olacaktır. Ancak bu konuda bilmeniz gereken bir husus daha bulunmaktadır. Kendi son görülmenizi kapattığınız takdirde, arkadaşlarınızın son görülmesini görmeniz Instagram tarafından engellenmektedir.

Instagram Arama Geçmişi Silme

instagram arama geçmişi temizleme telefondan

Instagram geçmiş silme işlemi birkaç adımı takip ederek yapmanız gereken bir işlemdir. Bu işlemin Instagram kapatma işlemi gibi meşakkatli olması birçok kullanıcı tarafından eleştirilmektedir. Ancak bu konuda henüz bir iyileştirme çalışma yapılmamaktadır.

Instagram mobil uygulamasından arama geçmişi silme için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Profilinizden ayarlar seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
 • Ardından “Güvenlik” sekmesine tıklamalısınız.
 • Güvenlik sekmesindeki “Arama Geçmişini Temizle” seçeneğine tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tarayıcı üzerinden arama geçmişini silmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Ayarlar kısmından “Gizlilik ve Güvenlik” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • Buradan “Hesap Verilerini Görüntüle” seçeneğine tıklamalısınız.
 • Burada görüntülenecek olan “Arama Geçmişi” kısmından arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz.

HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android
iOS ve Android telefonlarda olması gereken uygulamalar arasında; Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify gibi uygulamalar ilk sıralarda gelmektedir. Ancak telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için insanların hayatlarındaki önceliklerine..
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..