Teknoloji

Instagram’da Birden Fazla Hesap Nasıl Açılır

Instagram’da Birden Fazla Hesap Nasıl Açılır

Instagram, son zamanların en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Genellikle fotoğraf ve video paylaşımı için kullanılan bu platformda çok sayıda fenomen de görmek mümkündür. İnsanlar, bir yerine biden fazla Instagram hesabına sahiptir.

Bu hesapları daha önce tek bir telefondan ya da tabletten kullanmak oldukça zordu. Önce eski hesabı kapatıp sonra yeni bir giriş yapmak gerekiyordu. Her seferinde önceki hesaptan çıkış yapıp tekrar Instagram login yaparak hesap açmanız gerekiyordu. Ancak yeni yapıl güncelleme ile bu durum değişmiş ve Instagram’a biden fazla hesap ekleme özelliği gelmiştir. Bu özelliği nasıl kullanacağınızı açıklayalım;

Instagram çoklu hesap açma özelliği nedir?

Instagram çoklu hesap açma özelliği, birden fazla hesabı olan ve sürekli giriş yapmadan bir hesaptan diğerine geçebilme imkânı sunan yeni bir özeliktir. Bu özelliği kullanabilmeniz için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir;

  • Instagram hesabını açtıktan sonra ekranın sağ alt köşesinde bulunan ve profil bilgilerine ulaşabildiğiniz adam simgesine dokunun.
  • Ekranın sol üst köşesinde yer alan hesap adının yanında bulunan ok işaretine dokunun. En alt kısımda ne kadar takipçinizin olduğu, ne kadar yakın arkadaşınızın olduğu ve “hesap ekle” kısmı açılacaktır.
  • Buradaki “hesap ekle” kısmına dokunduğunuzda karşınıza çıkan ekrandan “hesap değiştir” bölümüne giriş yapmanız gerekir.
  • Ardından telefon numarası, e-posta adresi ya da kullanıcı adı ve şifre ile ikinci hesabınıza giriş yapın.
  • İkinci hesabınızı aktif ettikten sonra bir sonraki sefere aynı adımları takip ettiğinizde, şifre ve e-posta adresi girmeye gerek kalmadan ikinci hesabınıza, yalnızca dokunarak geçiş yapabilirsiniz.
Instagram çoklu hesap açmak

Instagram kapatma için de aynı adımları takip edebilir ve kullanmak istemediğiniz hesabınızdan çıkış yaparak, hesaplar arası geçiş yapma uygulamasını pasif hale getirebilirsiniz.

Eğer ikinci bir hesabınız yoksa, öncelikle başka bir e-posta adresini kullanarak yeni bir hesap açmanız ve ardından yukarıdaki adımları takip ederek, hesaplar arası geçiş yapmanız gerekmektedir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL