Instagram’da Birden Fazla Hesap Nasıl Açılır

/ 10 Nisan 2019 / 82 views / yorumsuz
Instagram’da Birden Fazla Hesap Nasıl Açılır

Instagram, son zamanların en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Genellikle fotoğraf ve video paylaşımı için kullanılan bu platformda çok sayıda fenomen de görmek mümkündür. İnsanlar, bir yerine biden fazla Instagram hesabına sahiptir.

Bu hesapları daha önce tek bir telefondan ya da tabletten kullanmak oldukça zordu. Önce eski hesabı kapatıp sonra yeni bir giriş yapmak gerekiyordu. Her seferinde önceki hesaptan çıkış yapıp tekrar Instagram login yaparak hesap açmanız gerekiyordu. Ancak yeni yapıl güncelleme ile bu durum değişmiş ve Instagram’a biden fazla hesap ekleme özelliği gelmiştir. Bu özelliği nasıl kullanacağınızı açıklayalım;

Instagram çoklu hesap açma özelliği nedir?

Instagram çoklu hesap açma özelliği, birden fazla hesabı olan ve sürekli giriş yapmadan bir hesaptan diğerine geçebilme imkânı sunan yeni bir özeliktir. Bu özelliği kullanabilmeniz için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir;

  • Instagram hesabını açtıktan sonra ekranın sağ alt köşesinde bulunan ve profil bilgilerine ulaşabildiğiniz adam simgesine dokunun.
  • Ekranın sol üst köşesinde yer alan hesap adının yanında bulunan ok işaretine dokunun. En alt kısımda ne kadar takipçinizin olduğu, ne kadar yakın arkadaşınızın olduğu ve “hesap ekle” kısmı açılacaktır.
  • Buradaki “hesap ekle” kısmına dokunduğunuzda karşınıza çıkan ekrandan “hesap değiştir” bölümüne giriş yapmanız gerekir.
  • Ardından telefon numarası, e-posta adresi ya da kullanıcı adı ve şifre ile ikinci hesabınıza giriş yapın.
  • İkinci hesabınızı aktif ettikten sonra bir sonraki sefere aynı adımları takip ettiğinizde, şifre ve e-posta adresi girmeye gerek kalmadan ikinci hesabınıza, yalnızca dokunarak geçiş yapabilirsiniz.
Instagram çoklu hesap açmak

Instagram kapatma için de aynı adımları takip edebilir ve kullanmak istemediğiniz hesabınızdan çıkış yaparak, hesaplar arası geçiş yapma uygulamasını pasif hale getirebilirsiniz.

Eğer ikinci bir hesabınız yoksa, öncelikle başka bir e-posta adresini kullanarak yeni bir hesap açmanız ve ardından yukarıdaki adımları takip ederek, hesaplar arası geçiş yapmanız gerekmektedir.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..
Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin
Trendyol’da satış yapmak için Trendyol üzerinden satıcı kaydının oluşturulması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak üzere başvuru yapanların başvuruları Trendyol tarafından değerlendirilmektedir. Eğer başvuru olumlu sonuçlanır ise gerekli belgeler Trendyol’a ulaştırılmalıdır. Trendyol..