Teknoloji

İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

Instagram, dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Bu platformda fotoğraf ve durum paylaşımları yapabilirsiniz. Ancak bazen hesabınız çalınabilir ya da belirli bir süre hesabınızı kullanmak istemeyebilirsiniz. Daha önce İnstagram hesabını doldurma gibi bir işlem uygulanamıyordu. Yalnızca hesabınızı kapatabiliyordunuz.

Ancak artık hesabınızı istediğiniz süre kadar dondurabilirsiniz. Peki dondurmuş olduğunuz hesabınızı nasıl geri açacaksınız? Kullanıcıların en çok merak ettiği soru İnstagram dondurma nasıl iptal edilir sorusudur. İşte merak ettikleriniz…

İnstagram dondurma nasıl yapılır?

İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

İnstagram silme veya dondurma yapmak için öncelikle profil sayfanıza gitmeniz gerekir. “Profili düzenle” kısmına geldikten sonra en altta bulunan “hesabımı geçici olarak kapat” sekmesine tıklamalısınız. Bu işlemin ardından size bazı sorular yöneltilecektir.

  • İlk olarak “hesabınızı neden kapatıyorsunuz” sorusuna cevap vermeniz istenir. Bu soruya istediğiniz cevabı verebilirsiniz.
  • Ardından şifrenizi girerek altta bulunan hesabı geçici olarak kapatma sekmesine tıklayın. Hemen ardından işleme devam etmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu soruya da “evet” yanıtını verdikten sonra hesabınızı dondurabilirsiniz.

İnstagram dondurma takipçiler siliniyor mu?

İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

İnstagram hesabınızı geçici bir süre dondurduğunuzda ve yeniden hesabınız açmak istediğinizde, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Takipçileriniz silinmez ve sizin takip ettikleriniz de aynen kalır.

Yalnızca, daha önce yüklediğiniz bir iki fotoğraf eksik görünebilir ancak bunlar da zaman içinde tekrar yüklenecektir. İnstagram dondurma işlemi ile takipçilerinizde ya da hesap bilgilerinizde hiçbir değişiklik olmaz.

İnstagram hesap dondurunca ne oluyor?

İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

 

İnstagram hesabını dondurmak isteyenlerin en çok merak ettikleri, İnstagram hesap dondurunca ne oluyor sorusudur. Hesabınızı dondurduğunuzda, İnstagram üzerindeki aramalarda görünmezsiniz. Kimse sizi göremez ve ortadan kaybolursunuz. Ayrıca bildirim almazsınız ve takip ettiğiniz kişilere de ulaşmazsınız.

Ancak hesabınızı tekrar açtığınızda, kaldığınız yerden hesabınızı kullanamaya devam edersiniz. İnstagram dondurma işlemini bir süre ara vermek ya da tatil yapmak gibi düşünebilirsiniz.

İnstagram dondurma açma nasıl yapılır?

İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

İnstagram dondurma açma için hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Hesabınıza kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yaptığınızda, tekrar aktif duruma dönersiniz. Ancak şifrenizi unuttuysanız, artık hesabınıza ulaşmanız mümkün değildir. Çünkü dondurulmuş olan hesaplarda “şifremi unuttum” seçeneği yoktur.

Ayrıca dondurmuş olduğunuz hesabınızı açmak için en az 2 gün beklemeniz gerekir. 2 gün içinde hesabınızı tekrar aktif etmek isterseniz, hatalı kullanıcı adı ya da şifre uyarısı alırsınız.

Burada unutmamanız gereken bir başka nokta ise hesabınızı bir hafta içinde bir kez dondurabileceğinizdir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL