İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

/ 13 Ekim 2019 / 52 views / yorumsuz
İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

Instagram, dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Bu platformda fotoğraf ve durum paylaşımları yapabilirsiniz. Ancak bazen hesabınız çalınabilir ya da belirli bir süre hesabınızı kullanmak istemeyebilirsiniz. Daha önce İnstagram hesabını doldurma gibi bir işlem uygulanamıyordu. Yalnızca hesabınızı kapatabiliyordunuz.

Ancak artık hesabınızı istediğiniz süre kadar dondurabilirsiniz. Peki dondurmuş olduğunuz hesabınızı nasıl geri açacaksınız? Kullanıcıların en çok merak ettiği soru İnstagram dondurma nasıl iptal edilir sorusudur. İşte merak ettikleriniz…

İnstagram dondurma nasıl yapılır?

İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

İnstagram silme veya dondurma yapmak için öncelikle profil sayfanıza gitmeniz gerekir. “Profili düzenle” kısmına geldikten sonra en altta bulunan “hesabımı geçici olarak kapat” sekmesine tıklamalısınız. Bu işlemin ardından size bazı sorular yöneltilecektir.

  • İlk olarak “hesabınızı neden kapatıyorsunuz” sorusuna cevap vermeniz istenir. Bu soruya istediğiniz cevabı verebilirsiniz.
  • Ardından şifrenizi girerek altta bulunan hesabı geçici olarak kapatma sekmesine tıklayın. Hemen ardından işleme devam etmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu soruya da “evet” yanıtını verdikten sonra hesabınızı dondurabilirsiniz.

İnstagram dondurma takipçiler siliniyor mu?

İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

İnstagram hesabınızı geçici bir süre dondurduğunuzda ve yeniden hesabınız açmak istediğinizde, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Takipçileriniz silinmez ve sizin takip ettikleriniz de aynen kalır.

Yalnızca, daha önce yüklediğiniz bir iki fotoğraf eksik görünebilir ancak bunlar da zaman içinde tekrar yüklenecektir. İnstagram dondurma işlemi ile takipçilerinizde ya da hesap bilgilerinizde hiçbir değişiklik olmaz.

İnstagram hesap dondurunca ne oluyor?

İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

 

İnstagram hesabını dondurmak isteyenlerin en çok merak ettikleri, İnstagram hesap dondurunca ne oluyor sorusudur. Hesabınızı dondurduğunuzda, İnstagram üzerindeki aramalarda görünmezsiniz. Kimse sizi göremez ve ortadan kaybolursunuz. Ayrıca bildirim almazsınız ve takip ettiğiniz kişilere de ulaşmazsınız.

Ancak hesabınızı tekrar açtığınızda, kaldığınız yerden hesabınızı kullanamaya devam edersiniz. İnstagram dondurma işlemini bir süre ara vermek ya da tatil yapmak gibi düşünebilirsiniz.

İnstagram dondurma açma nasıl yapılır?

İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

İnstagram dondurma açma için hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Hesabınıza kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yaptığınızda, tekrar aktif duruma dönersiniz. Ancak şifrenizi unuttuysanız, artık hesabınıza ulaşmanız mümkün değildir. Çünkü dondurulmuş olan hesaplarda “şifremi unuttum” seçeneği yoktur.

Ayrıca dondurmuş olduğunuz hesabınızı açmak için en az 2 gün beklemeniz gerekir. 2 gün içinde hesabınızı tekrar aktif etmek isterseniz, hatalı kullanıcı adı ya da şifre uyarısı alırsınız.

Burada unutmamanız gereken bir başka nokta ise hesabınızı bir hafta içinde bir kez dondurabileceğinizdir.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Telefon Rehberi Yedekleme
Telefon rehberinin yedeklenmesi cihaz değişimi ya da format işlemi öncesinde yapılmalıdır. Özellikle birbirinden farklı işletim sistemine sahip cihazlara geçiş yapıldığında, telefon rehberi yedekleme yapılmamışsa SIM Kart hafızasının sınırlı olması sebebi..
Samsung Telefon Yedekleme
Samsung verilerinin yedeklenmesi işleme yönelik geliştirilen kullanışlı uygulamalar ile gerçekleştirilebilir. Cep telefonu değişimi veya format atma gibi gereksinimler öncesinde Samsung telefon yedekleme yöntemleri ile verilerinizi PC’ye aktarmanız ve sonrasında cihazınıza..
Xiaomi Rehber Aktarma
Xiaomi telefonun rehberini taşıma işlemi Sim karta ve Gmail hesabına yapılabileceği gibi hafıza kartı kullanılarak da gerçekleştirilebilir. Tüm Android işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi benzer süreçlerle tamamlanan Xiaomi rehber..
Youtube Arka Planda Çalma Telefondan Ücretsiz Programsız
Yotube arka planda çalma, işlemi ücretsiz ve programsız yapılmaktadır. İlgili basit işlemlerle telefondan Youtube üzerinden açılan videolar, şarkılar telefon gezintisine engel olmayacaktır. Bu işlemler yapıldıktan sonra ekran komple kapatılabilir, farklı..
Samsung Telefona Format Atma
Samsung cep telefonunu sıfırlamak soft ve hard format olarak ikiye ayrılır. Android işletim sistemi ile çalışan Samsung marka cep telefonlarında, zaman zaman gereksinim duyulan temizlik işlemleri Samsung telefona format atma..
İnternet Hızı Arttırma Nasıl Yapılır
İnternetin hızı arttırma donanım yetersizlikleri ya da davetsiz kullanıcılar sebebiyle ortaya çıkabilen ihtiyaçtır. Film izlerken, online oyun oynarken veya dosya transferi sırasında sahip olduğunuz internet performansında kayıplar gözlemlediğinizde, internet hızını arttırma..