İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

/ 13 Ekim 2019 / 60 views / yorumsuz
İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

Instagram, dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Bu platformda fotoğraf ve durum paylaşımları yapabilirsiniz. Ancak bazen hesabınız çalınabilir ya da belirli bir süre hesabınızı kullanmak istemeyebilirsiniz. Daha önce İnstagram hesabını doldurma gibi bir işlem uygulanamıyordu. Yalnızca hesabınızı kapatabiliyordunuz.

Ancak artık hesabınızı istediğiniz süre kadar dondurabilirsiniz. Peki dondurmuş olduğunuz hesabınızı nasıl geri açacaksınız? Kullanıcıların en çok merak ettiği soru İnstagram dondurma nasıl iptal edilir sorusudur. İşte merak ettikleriniz…

İnstagram dondurma nasıl yapılır?

İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

İnstagram silme veya dondurma yapmak için öncelikle profil sayfanıza gitmeniz gerekir. “Profili düzenle” kısmına geldikten sonra en altta bulunan “hesabımı geçici olarak kapat” sekmesine tıklamalısınız. Bu işlemin ardından size bazı sorular yöneltilecektir.

  • İlk olarak “hesabınızı neden kapatıyorsunuz” sorusuna cevap vermeniz istenir. Bu soruya istediğiniz cevabı verebilirsiniz.
  • Ardından şifrenizi girerek altta bulunan hesabı geçici olarak kapatma sekmesine tıklayın. Hemen ardından işleme devam etmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu soruya da “evet” yanıtını verdikten sonra hesabınızı dondurabilirsiniz.

İnstagram dondurma takipçiler siliniyor mu?

İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

İnstagram hesabınızı geçici bir süre dondurduğunuzda ve yeniden hesabınız açmak istediğinizde, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Takipçileriniz silinmez ve sizin takip ettikleriniz de aynen kalır.

Yalnızca, daha önce yüklediğiniz bir iki fotoğraf eksik görünebilir ancak bunlar da zaman içinde tekrar yüklenecektir. İnstagram dondurma işlemi ile takipçilerinizde ya da hesap bilgilerinizde hiçbir değişiklik olmaz.

İnstagram hesap dondurunca ne oluyor?

İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

 

İnstagram hesabını dondurmak isteyenlerin en çok merak ettikleri, İnstagram hesap dondurunca ne oluyor sorusudur. Hesabınızı dondurduğunuzda, İnstagram üzerindeki aramalarda görünmezsiniz. Kimse sizi göremez ve ortadan kaybolursunuz. Ayrıca bildirim almazsınız ve takip ettiğiniz kişilere de ulaşmazsınız.

Ancak hesabınızı tekrar açtığınızda, kaldığınız yerden hesabınızı kullanamaya devam edersiniz. İnstagram dondurma işlemini bir süre ara vermek ya da tatil yapmak gibi düşünebilirsiniz.

İnstagram dondurma açma nasıl yapılır?

İnstagram Dondurma Nasıl İptal Edilir?

İnstagram dondurma açma için hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Hesabınıza kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yaptığınızda, tekrar aktif duruma dönersiniz. Ancak şifrenizi unuttuysanız, artık hesabınıza ulaşmanız mümkün değildir. Çünkü dondurulmuş olan hesaplarda “şifremi unuttum” seçeneği yoktur.

Ayrıca dondurmuş olduğunuz hesabınızı açmak için en az 2 gün beklemeniz gerekir. 2 gün içinde hesabınızı tekrar aktif etmek isterseniz, hatalı kullanıcı adı ya da şifre uyarısı alırsınız.

Burada unutmamanız gereken bir başka nokta ise hesabınızı bir hafta içinde bir kez dondurabileceğinizdir.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..