İngilizce ve Yeni Dil Öğrenme Programları

/ 17 Kasım 2019 / 122 views / yorumsuz
İngilizce ve Yeni Dil Öğrenme Programları

Yabancı dil öğrenme programları, son yıllarda oldukça popüler hale gelerek dil kurslarının yerini almıştır. Yabancı dil bilmek modern çağın olmazsa olmazları arasındadır. Hatta İngilizce bilmenin yetersiz kaldığı durumlar söz konusu olmaktadır. Özellikle işe alımlarda İngilizcenin yanında başka bir yabancı dil bilmek, yeni bir kriter halini almıştır.

Akademik kariyer isteyen kişiler için de yabancı dil bilgisi ön koşullardan biri haline gelmiştir. Bununla birlikte dil kurslarına gitmek herkes için uygun bir seçenek değildir. Gerek vakit ayırma gerekliliği gerekse fiyatların pahalılığı insanları dil kursu seçeneklerinden uzaklaştırmaktadır. Bu durumlarda yardıma online uygulamalar koşmaktadır.

Dil öğrenme programları, bir kursa giderek alabileceğiniz eğitimi sağlamakta hatta pratik açısından çok daha avantajlı olabilmektedir.

Duolingo Yabancı Dil Öğrenme Uygulaması

ingilizce konuşmak için uygulamalar

Duolingo yabancı dil eğitim platformu yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada oldukça popüler bir uygulamadır. Duolingo uygulamasının güncel olarak 300 milyon kullanıcısı olduğu bilinmektedir. Uygulama kullanılarak başta İngilizce olmak üzere birçok dil öğrenilebilmektedir. Uygulamadan eğitim alabileceğiniz diller şu şekildedir:

 • İspanyolca
 • İngilizce
 • İtalyanca
 • Almanca
 • Fransızca
 • Portekizce
 • Rusça
 • Japonca

Uygulama her geçen gün bünyesine yeni bir dil dahil etmektedir. Türkçe dil destekli olarak sunulan uygulamada İngilizce eğitimi tamamen Türkçe destekli olarak alınabilmektedir. Bununla birlikte diğer dillerde eğitimler İngilizce olarak verilmektedir. Bu sebeple kısmen İngilizce bilmeniz faydanıza olacaktır.

Pratikler ve testler yapılarak seviye atlatılan uygulama, oldukça eğlenceli bir tasarıma sahiptir.

Memrise Dil Öğrenme Uygulaması

ingilizce öğrenmek için uygulama

Memrise dil eğitimi uygulaması, 2017 yılında En İyi Uygulama seçilmiştir. İngilizce eğitimi oldukça popüler olan bu program, İngilizce haricinde de birçok farklı dil eğitimi vermektedir.

Dil öğrenme programları arasında geniş dil seçenekleriyle öne çıkan uygulamanın eğitim verdiği diller şu şekildedir:

 • İngilizce
 • Almanca
 • Korece
 • Fransızca
 • İspanyolca
 • Arapça

Uygulama İngilizce eğitimlerinde İngiliz İngilizcesi ve Amerikan İngilizcesi olarak iki farklı seçenek sunmaktadır.

HelloTalk Dil Öğrenme Uygulaması

hello talk uygulaması ne işe yarar

HelloTalk sohbet uygulaması, dünyanın her yerinden 10 milyon kullanıcıyı bünyesinde barındırmaktadır. Uygulama yabancı dil pratiği yapmak için oldukça ideal bir seçenektir. Anadili İngilizce olan kişilerden Korece olan kişilere kadar birçok farklı kültürden insana ulaşmanız sağlanmaktadır.

Bu sayede karşılıklı sohbetlerle hem dil bilginiz hem konuşma pratiğinizin gelişmesine yardımcı olunmaktadır.

Busuu Dil Öğrenme Uygulaması

ingilizce öğrenmek

Busuu yabancı dil uygulaması, 80 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır. Günde 10 dakikada yabancı dil öğrenme sloganıyla ortaya çıkmıştır. Busuu uygulaması bünyesinde şu an için 12 farklı dil bulunmaktadır. Bu dillerin tamamı sözlü ve yazılı olarak öğretilmektedir. Ayrıca anadili öğrenmek istediğiniz dil olan eğitmenlerle konuşma fırsatı sunmaktadır.

Busuu uygulamasının genel olarak ücretsiz bir uygulama olduğu bilinmektedir. Ancak bazı özellikleri kullanabilmek için satın almak gerekmektedir.

Babbel İngilizce Öğrenme Uygulaması

telefondan ingilizce öğrenmek için uygulama

Babbel dil öğrenme uygulaması, 2007 yılında ortaya çıkan ve oldukça kısa zamanda popüler hale gelen bir uygulamadır. Günümüzde halen en sık kullanılan dil öğrenme programları arasındaki yerini korumaktadır.

Bu uygulama diğer uygulamaların aksine gramer odaklı değil, pratik odaklı olarak çalışmaktadır. Günlük konuşma odaklı olarak aldığınız eğitim sonucunda konuşma becerilerinizi geliştirmeniz amaçlanmaktadır. Almanya menşeili Babbel uygulamasında bulunan bazı diller şu şekildedir:

 • İspanyolca
 • Fransızca
 • İtalyanca
 • Almanca
 • Rusça
 • Türkçe
 • Portekizce
 • İngilizce

Babbel uygulaması ücretsiz sürümünde çok kısıtlı kullanılmaktadır. Uygulamanın ücretli olarak kullanılması firma tarafından kaliteye bağlanmaktadır.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..
Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin
Trendyol’da satış yapmak için Trendyol üzerinden satıcı kaydının oluşturulması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak üzere başvuru yapanların başvuruları Trendyol tarafından değerlendirilmektedir. Eğer başvuru olumlu sonuçlanır ise gerekli belgeler Trendyol’a ulaştırılmalıdır. Trendyol..