İngilizce Öğrenmeye Yardımcı Diziler

/ 30 Ağustos 2020 / 2.200 views / yorumsuz
İngilizce Öğrenmeye Yardımcı Diziler

İngilizce öğrenmeye yardımcı diziler arasında seçim yapılırken kişinin kendi seviyesine uygun, kelime dağarcığını geliştirebileceği ve izlerken sıkılmayacağı bir dizi seçmesi gerekmektedir. İngilizce öğrenmeye yardımcı dizilere düşük seviyeden yüksek seviyeye doğru sıralanmış bazı örnekler şöyledir:

 • Narcos
 • Stranger Things
 • Sex and the City
 • Lie to Me
 • The Get Down
 • Vikings
 • Suits
 • Fringe
 • The Simpsons
 • House of Cards
 • Game of Thrones

İngilizce Öğrenmek İsteyenler İçin Stranger Things

ingilizce öğrenmek için diziler

Stranger Things; 80ler Hollywood’una gönderme niteliğinde olan, 3 sezonluk bir dizidir. Kısa diyalogların yanı sıra oldukça anlaşılabilir bir İngilizce konuşulmaktadır. Henüz İngilizce konusunda fazla ilerleme kat etmemiş olan lower intermediate seviyesindekiler bu diziden yardım alabilmektedirler.

İngilizce Öğrenmeye Yardımcı Dizilerden Olan Sex and the City

ingilizce altyazılı diziler

Sex and the City; 6 sezondan oluşan, New Yorklu 4 kadının hayatlarını ve dostluklarını anlatan, New York hayatını farklı bakış açıları ile yansıtan, seneler içerisinde hem erkekler hem de kadınlar tarafından popülerliğini yitirmemiş olan bir dizidir.

Öbek fiillerin yoğun olarak kullanıldığı basit bir İngilizce konuşulduğu ve eğlenceli bir dizi olduğu için İngilizce öğrenmek isteyenlere tavsiye edilmektedir.

Modern günlük hayat konularından ve New York’taki yaşamdan bahsedildiği için özellikle dil öğrendikten sonra New York’a gidecek olanlar tercih etmelidir. Konuşma hızı yüksek olduğu için intermediate seviyesinde olanlar için uygundur.

İngilizce Geliştirmek İçin Suits

ingilizce geliştirmek için diziler

Suits; 9 sezonu bulunan, Amerikan hukuk ve iş dünyasını anlatan bir dizidir. Hukuk, avukatlık, adalet gibi konuların ağır bastığı bir dizi olduğu için özellikle iş dünyasına adım atmak isteyen veya avukat olan kişilerin İngilizce öğrenmeye yardımcı diziler arasında tercih edebilecekleri bir dizidir.

Teknik terimlerin yoğun olarak kullanılmasının yanı sıra, mizahi bir dile de sahiptir. Upper intermediate seviyesi için uygundur.

House of Cards İle İngilizce Öğrenmek

ingilizce öğrenmek için dizi

House of Cards; 6 sezonu bulunan, Demokratik Partili Frank Underwood’un kendisine vaat edilen pozisyona başkasının atanması ile beraber izlediği yolu konu alan bir dizidir. Özellikle resmi İngilizce kelimeleri öğrenmek isteyenlerin tercih edebileceği bir dizidir.

Politik kelimeler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Farklı aksanlar ile konuşulan İngilizce ayırt edilebilmektedir. Upper intermediate seviyesindekilerin daha rahat anlayabileceği bir dizidir.

Game of Thrones İzleyerek İngilizce Öğrenmek

ingilizce öğrenmeye yardımcı diziler 8

Game of Thrones; 8 sezonu yayımlanmış, taht savaşlarının konu alındığı, finali birçok kitle için hayal kırıklığı olsa da izlendiği süre boyunca oldukça geniş bir izleyici kitlesine sahip olan bir dizidir. İngilizce öğrenmeye yardımcı diziler içerisinde en sık önerilenlerdendir.

Kolay anlaşılabilir şekilde İngilizce konuşulmaktadır. Farklı aksanların bulunduğu bir dizi olmasının yanı sıra, bilinmeyen birçok kelime ile de karşılaşılabilmektedir. Advanced seviyededir.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android
iOS ve Android telefonlarda olması gereken uygulamalar arasında; Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify gibi uygulamalar ilk sıralarda gelmektedir. Ancak telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için insanların hayatlarındaki önceliklerine..
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..