Gündem Teknoloji

İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlayacağını Bilmeyenler İçin

İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlayacağını Bilmeyenler İçin

İngilizce öğrenmeye nereden başlayacağını bilmeyenlerin öncelikle öğrenmek istedikleri dilin yapısını çözmeleri ve bu dilin kuralları hakkında fikir sahibi olmaları gerekmektedir. Günlük hayatta kullanabilecekleri ay, gün, sayı gibi konuları öğrenerek sonrasında cümle kurmaya başlamalıdırlar.

İngilizce öğrenmeye nereden başlayacağını bilmeyenler için belirli bir program oluşturan kurslar bulunmaktadır. Gramer kurallarını öğrendikten sonra bunları uygulayarak pekiştirmeleri, öğrendiklerinin kalıcı olmasını sağlamaktadır.

İngilizce Öğrenmeye Alfabeden ve Sayılardan Başlamak

ingilizce öğrenmeye başlamak

Alfabe ve sayılar ile İngilizce öğrenmeye başlamak; temelden başlamaktır. Öncelikle öğrenilen dilin tanınabilmesi için alfabesinin incelenmesi gerekmektedir. 5 sesli ve 21 sessiz harf olan alfabede; Ö, Ü, Ç, Ş ve İ gibi noktalı harfler bulunmamaktadır. Yan yana gelen harflerin kombinasyonlarına göre okunuşları değişmektedir.

Sayıları öğrenirken ise; 100’e kadar bilinmesi, 10lu katların öğrenilmesi, yüksek basamaklı sayıların okunabilmesi başlangıç için yeterli olmaktadır. Yazımları kadar telaffuzları da önemlidir. Daha kısa süre içerisinde öğrenmek isteyenler için sayıların veya harflerin kolay öğrenilebileceği eğlenceli şarkılar mevcuttur.

İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlayacağını Bilmeyenler İçin Temel Dil Bilgisi Kuralları

ingilizce öğrenmeye nereden başlayacağını bilmeyenler için 3

Dil bilgisi kuralları ile İngilizce öğrenmeye başlamak; doğru cümle kurabilmek, kendini doğru şekilde ifade edebilmek için önemli olmaktadır. Nasıl ki Türkçe konuşanlar kendi dillerinin belirli kurallarını okul hayatlarını boyunca ders olarak görüyor iseler; İngilizce öğrenecek olanlar için de durum aynıdır.

Devrik olmayan Türkçe bir cümlede özne+nesne+yüklem kalıbına uyulurken İngilizce bir cümlede ideal kalıp özne+yüklem+nesne olmaktadır. Bu tarz farklılıkların yanı sıra fiil çekimlerinin, sıfatların, zarfların, zamanların ve yazım kurallarının da öğrenilmesi gerekmektedir.

İngilizce öğrenmeye nereden başlayacağı bilmeyenler için bu kurallar ve kurallardaki istisnalar internetten kolay bir şekilde bulunabilmektedir.

Tanışma Diyalogları İle İngilizce Öğrenmeye Başlamak

ingilizce öğrenmeye başlamak

Kalıp diyaloglar ile İngilizce öğrenmeye başlamak, konuşma becerisinin gelişmesini ve bilinen kelime sayısının artmasını sağlamaktadır. Türkçe konularak biriyle sağlıklı iletişim kuran kişiler, aynı diyalogları İngilizce gerçekleştirdiklerini hayal ederek tanışma diyaloglarını öğrenebilmektedirler.

İngilizce öğrenmeye nereden başlayacağını bilmeyenler için biriyle yeni tanışıldığında, alışveriş yaparken, kendini tanıtırken ihtiyaç duyulabilecek hazır diyalogların bulunduğu kitapçıklar bulunmaktadır.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL