İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlayacağını Bilmeyenler İçin

/ 2 Eylül 2020 / 2.214 views / yorumsuz
İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlayacağını Bilmeyenler İçin

İngilizce öğrenmeye nereden başlayacağını bilmeyenlerin öncelikle öğrenmek istedikleri dilin yapısını çözmeleri ve bu dilin kuralları hakkında fikir sahibi olmaları gerekmektedir. Günlük hayatta kullanabilecekleri ay, gün, sayı gibi konuları öğrenerek sonrasında cümle kurmaya başlamalıdırlar.

İngilizce öğrenmeye nereden başlayacağını bilmeyenler için belirli bir program oluşturan kurslar bulunmaktadır. Gramer kurallarını öğrendikten sonra bunları uygulayarak pekiştirmeleri, öğrendiklerinin kalıcı olmasını sağlamaktadır.

İngilizce Öğrenmeye Alfabeden ve Sayılardan Başlamak

ingilizce öğrenmeye başlamak

Alfabe ve sayılar ile İngilizce öğrenmeye başlamak; temelden başlamaktır. Öncelikle öğrenilen dilin tanınabilmesi için alfabesinin incelenmesi gerekmektedir. 5 sesli ve 21 sessiz harf olan alfabede; Ö, Ü, Ç, Ş ve İ gibi noktalı harfler bulunmamaktadır. Yan yana gelen harflerin kombinasyonlarına göre okunuşları değişmektedir.

Sayıları öğrenirken ise; 100’e kadar bilinmesi, 10lu katların öğrenilmesi, yüksek basamaklı sayıların okunabilmesi başlangıç için yeterli olmaktadır. Yazımları kadar telaffuzları da önemlidir. Daha kısa süre içerisinde öğrenmek isteyenler için sayıların veya harflerin kolay öğrenilebileceği eğlenceli şarkılar mevcuttur.

İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlayacağını Bilmeyenler İçin Temel Dil Bilgisi Kuralları

ingilizce öğrenmeye nereden başlayacağını bilmeyenler için 3

Dil bilgisi kuralları ile İngilizce öğrenmeye başlamak; doğru cümle kurabilmek, kendini doğru şekilde ifade edebilmek için önemli olmaktadır. Nasıl ki Türkçe konuşanlar kendi dillerinin belirli kurallarını okul hayatlarını boyunca ders olarak görüyor iseler; İngilizce öğrenecek olanlar için de durum aynıdır.

Devrik olmayan Türkçe bir cümlede özne+nesne+yüklem kalıbına uyulurken İngilizce bir cümlede ideal kalıp özne+yüklem+nesne olmaktadır. Bu tarz farklılıkların yanı sıra fiil çekimlerinin, sıfatların, zarfların, zamanların ve yazım kurallarının da öğrenilmesi gerekmektedir.

İngilizce öğrenmeye nereden başlayacağı bilmeyenler için bu kurallar ve kurallardaki istisnalar internetten kolay bir şekilde bulunabilmektedir.

Tanışma Diyalogları İle İngilizce Öğrenmeye Başlamak

ingilizce öğrenmeye başlamak

Kalıp diyaloglar ile İngilizce öğrenmeye başlamak, konuşma becerisinin gelişmesini ve bilinen kelime sayısının artmasını sağlamaktadır. Türkçe konularak biriyle sağlıklı iletişim kuran kişiler, aynı diyalogları İngilizce gerçekleştirdiklerini hayal ederek tanışma diyaloglarını öğrenebilmektedirler.

İngilizce öğrenmeye nereden başlayacağını bilmeyenler için biriyle yeni tanışıldığında, alışveriş yaparken, kendini tanıtırken ihtiyaç duyulabilecek hazır diyalogların bulunduğu kitapçıklar bulunmaktadır.


SEO Manager & Editör / Ankara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği eğitimini 2013 yılında tamamladı. PHP programlama dilinde birçok yabancı firmaya hizmet verdi. 2019 Şubat ayında Piamet.com da SEO Manager & Editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Telefonda Olması Gereken Uygulamalar iOS ve Android
iOS ve Android telefonlarda olması gereken uygulamalar arasında; Whatsapp, Instagram, Twitter, Youtube, Spotify gibi uygulamalar ilk sıralarda gelmektedir. Ancak telefonda olması gereken uygulamalar iOS ve Android için insanların hayatlarındaki önceliklerine..
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır
Instagram alışveriş özelliğini açmak için öncelikle işletme profiline sahip olunması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; ürün kataloğunun oluşturulması ve bu katalog hesaba bağlandıktan sonra..
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..