Gündem Teknoloji

İngilizce Öğrenmek İstiyorum Sıfırdan

İngilizce Öğrenmek İstiyorum Sıfırdan

İngilizce öğrenmek istiyorum sıfırdan; öncelikle her gün belirli bir vakti ingilizce çalışmaya ayırmalıdırlar. İyi bir kurs ile anlaşarak ingilizce öğrenmek, doğru yönlendirilmek açısından daha avantajlı olmaktadır.

Ancak İngilizce öğrenmek istiyorum sıfırdan diyenler, evde kendileri de çalışarak İngilizce öğrenebilmektedirler. İngilizce öğrenmeye başlayanların kendilerine ilk hatırlatmaları gereken nokta; etraflarındaki her nesnenin ingilizce bir karşılığı olduğudur. Bu sebeple Türkçe karşılığını telaffuz ettikleri bir kelimenin ingilizce karşılığını düşünerek bildikleri kelime sayısını daha kolay arttırabilmektedirler.

Bu süreçte ingilizce dizi ve film izlemeleri, şarkı dinlemeleri ve bunları anlamaya çalışmaları; gelişimlerine oldukça katkı sağlamaktadır. İngilizce bir sohbete katılmak ve konuşma becerisini geliştirmek isteyenler; İngilizce haberler okuyarak bu konularda konuşabilmektedirler.

Sıfırdan İngilizce Öğrenmede Sıralamanın Önemi

sıfırdan ingilizce öğrenmek

İngilizce öğrenirken sıralamanın önemi, daha kısa süre içerisinde ingilizce öğrenebilmek için önemli olmaktadır. Hayattaki birçok konuda olduğu gibi İngilizce öğrenmede de eğer doğru sıralama ile yol alınmaz ise; iyi seviyede İngilizce öğrenebilmek oldukça zorlayıcı olmaktadır.

İngilizce öğrenmeye başlayanların öncelikle gramer bilgisinden başlamaları gerekmektedir. Zaman içerisinde reading, listening, writing ve speaking sıralamasını takip ederek pratik yapmalıdırlar.

Neyi Nasıl Öğreneceğini Bilerek Sıfırdan İngilizce Öğrenmek

ingilizce öğrenmek için

Nasıl İngilizce öğrenmesi gerektiğini bilmek, sıfırdan öğrenenler için daha verimli bir öğrenme süreci ortaya çıkartmaktadır.Kelime öğrenmek için yapılan çalışmaların, listening becerisinin nasıl daha iyi hale getirileceğinin, writing çalışmalarının nasıl yapılması gerektiğinin bilinmesi önemlidir.

Aynısı gibi, speakingi geliştirmek için alternatif önerilerin bilinmesi; İngilizce öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır. İngilizce öğrenmek istiyorum sıfırdan diyenler; İngilizce düşünerek ve doğru sıralama ile ilerleyerek İngilizce öğrenebilmektedirler.

Düzenli Çalışma İle Sıfırdan İngilizce Öğrenmek

ingilizce öğrenmek istiyorum sıfırdan 5

İstikrarlı çalışma ile İngilizce öğrenmek, gerilemenin olmaması için önemlidir. Belirli bir seviyeye ulaşana kadar düzenli olarak İngilizce çalışılması gerekmektedir. Belirli bir seviyeye ulaşmadan ingilizce çalışmalarına ara verilir ise; öğrenilenler de unutulmaktadır.

İngilizce yazıları okuduğunda, konuşmaları dinlediğinde anlayabilenler ve aynı zamanda günlük gereksinimlerini ingilizce olarak yazılı ya da sözlü şekilde iletebilenler; sürekli çalışmayı gerektirmeyecek seviyeye gelmiş bulunmaktadırlar. İngilizce öğrenmek istiyorum sıfırdan diyenler, bu seviyeden sonra ara verseler de gerileme yaşamamaktadırlar.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL