İngilizce Öğrenmek İçin Siteler Ücretli Ücretsiz!

/ 15 Kasım 2019 / / yorumsuz
İngilizce Öğrenmek İçin Siteler Ücretli Ücretsiz!

İngilizce öğrenmek için kullanılabilecek siteler son yıllarda İngilizcenin hayatın olmazsa olmaz parçaları arasına girmesiyle oldukça popüler hale gelmiştir. Globalleşen dünyanın ortak dili haline gelen İngilizce, ülkemizde de pek çok insan tarafından öğrenilmek istenmektedir.

Ancak birçok kişi zaman yokluğu ya da maddi sıkıntı gibi sebeplerle İngilizce kurslarını tercih etmemektedir. Bu duruma bir çözüm olarak da İngilizce öğrenmek için hazırlanmış siteler ortaya çıkmıştır. Bu sitelerin birçoğu ücretsiz eğitim vermektedir. Ücretli eğitim veren siteler ise İngilizce kurslarına nazaran çok daha cüzi miktarlar talep etmektedir.

İngilizce Öğrenmek İçin Ücretsiz Siteler

ingilizce pratik

İngilizce eğitimi için ücretsiz platformlar arasından bazıları tamamen ücretsizdir. Bazıları ise sınırlı olarak ücretsizdir. Yani platformda bulunan bazı özelliklerden faydalanabilmek için site içi satın alma işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bununla birlikte pek çoğu İngilizce eğitiminize oldukça yardımcı olacak sitelerdir. En popüler ücretsiz İngilizce eğitim siteleri şu şekildedir:

 • British Council: Özellikle IELTS sınavına hazırlanmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Sitede eğitimler yaş gruplarına göre ayrılmaktadır. Video, oyun, interaktif ders gibi farklı alternatiflerle eğitim verilmektedir. Siteye giriş için tıklayın.
 • Duolingo: Sunduğu birden fazla dil seçeneği ile yalnızca İngilizcenizi değil alternatif dilleri de öğrenme ve geliştirme imkanı sunmaktadır. Alıştırmalar ile dil öğretmektedir. Her alıştırma sonunda test bulunmaktadır. Öğrenme durumunuza göre bir sonraki seviyeye geçilmektedir. Oldukça sık tercih edilen eğlenceli bir uygulamadır.
 • Busuu: Duolingo’yla oldukça benzeyen bir yabancı dil eğitim platformudur. Aynı şekilde alıştırma ağırlıklı olarak eğitim verilmektedir. Siteye giriş için tıklayın.
 • Livemocha: Özellikle konuşma ve okuma becerilerine odaklanan bir platformdur. Yabancı insanlarla irtibat kurmanız sağlanmaktadır. Bu sayede pratik yaparak dil öğrenme fırsatı sunmaktadır.

İngilizce Öğrenmek İçin Ücretli Siteler

ingilizce konuşamıyorum

İngilizce eğitimi veren ücretli siteler, ücretsiz sitelere nazaran daha çok imkan sunan sitelerdir. İngilizce öğrenmek için kullanılan bu eğitim platformlarının pek çoğunda özel ders imkanı sunulmaktadır.

 • Vocabulary: Kelime bilgisini geliştirmek isteyenler için ideal bir tercihtir. Kelimelerin hafızanızda kalması adına testler yapılmaktadır.
 • Cambly: Cambly en çok tercih edilen İngilizce eğitim sitelerinden birisidir. Yabancı hocalarla birebir özel ders imkanı sunulmaktadır. Ücretli bir platformdur. Üyelik paketi satın almak gerekmektedir.
 • Babbel: Duolingo ile hemen hemen aynı mantıkta bir sitedir. Konuşma noktasında oldukça yardımcı olmaktadır.

İngilizce Sohbet Siteleri

ingilizce chat siteleri

İngilizce chat siteleri, İngilizce öğrenme konusunda en sık tercih edilen platformlardır. Yabancılarla konuşma fırsatı bulacağınız bu platformlar, pratik yaparak İngilizce öğrenme şansı tanıyacaktır. İngilizce sohbet platformları arasında popüler olan uygulamalar şu şekildedir:

 • org
 • Speaking7
 • Tolearnenglish
 • Speaking24
 • net
 • me

İngilizce Öğrenmek İçin Video  Uygulaması: Voscreen

voscreen nedir

İngilizce pratik yapma uygulamaları arasında en öne çıkan uygulama, Voscreen uygulamasıdır. Voscreen uygulaması ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. İngilizce seviyelerine göre belirlenmiş videolardan oluşmaktadır. Film, müzik, belgesel ve çizgi filmlerden sunulan kısa kesitlerle İngilizce öğreniminin hızlandırılması amaçlanmaktadır. İngilizce pratik yaptıran bu site için…   

İngilizce Öğrenmek İçin Dizi Önerisi

the walking dead

İngilizce dizi tavsiyeleri, İngilizce öğrenme hızınızı arttıracak yöntemlerden birisidir. İngilizce konuşma seviyesinin ortalama olduğu dizileri önce Türkçe altyazılı ardından İngilizce altyazılı izleyerek İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Konuşmaların oldukça yavaş ve anlaşılır olduğu ve bu özellikleri sebebiyle İngilizce öğrenmek için kullanılabilecek bazı yabancı diziler şu şekildedir:

 • The Walking Dead: Üst seviyede kelime kullanımı oldukça az olan bir dizidir.
 • Friends: Konuşma hızı yavaş bir dizidir. Orta seviyede İngilizce bilen kişiler için doğru bir tercih olacaktır.
 • How I Met Your Mother: Orta bir konuşma hızıyla konuşulan dizi yalnızca İngilizcenizi geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda Amerikan kültürünü yakından tanıma fırsatı sunacaktır.