İngilizce Öğrenmek için Dizi Önerileri ve Tavsiyesi

/ 31 Aralık 2019 / / yorumsuz
İngilizce Öğrenmek için Dizi Önerileri ve Tavsiyesi

İngilizceyi iyi şekilde öğrenebilmenin ve konuşabilmenin en iyi yolu İngilizce dizileri seyretmektir. Bu sayede konuşmaların diyaloglarını daha iyi anlayabilir ve kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz.

Alt yazı olmadan İngilizce dizi seyretmek, beyninizin otomatik olarak çalışmasını sağlar ve sizi konuşulan cümleleri anlamaya zorlar. İşte İngilizce öğrenmek için dizi önerileri ve tavsiyesi

İngilizce öğrenecekler için dizi tavsiyesi;

learn english

İngilizceyi hem iyi şekilde öğrenmek hem de eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız bu makalemiz tam size göre.

Aşağıda sıralayacağımız dizileri izleyerek hem İngilizcenizi geliştirebilir hem de vaktinizi eğlenceli şekilde geçirebilirsiniz. İngilizce öğreneceklere dizi tavsiyesi için en iyi seçenekler…

Yeni başlayanlar için İngilizce diziler;

ingilizce öğrenmek

Dizi izleyerek İngilizce öğrenmek için hem anlaşılır şekilde hem de yavaş konuşulan dizileri seyretmeniz gerekir. Dünyaca ünlü olan ve izlemekten keyif alacağınız İngilizce dizileri açıklayalım;

Lie To Me;

ingilizce altyazılı film

Canlı yalan makinesi olan psikolog Paul Eckman’ın bilimsel araştırmalarından etkilenilerek yapılan bu dizide, hem insanların davranış şekillerini anlamlandırmayı öğrenecek hem de İngilizcenizi iyi şekilde geliştirebileceksiniz.

Yeni başlayanlar için İngilizce diziler arasında en iyi seçenek olan bu dizinin basit bir dille anlatılıyor olması, tercih edilmesini sağlıyor. Günlük hayatta kullanılan İngilizce kelimeleri içermesi sayesinde, İngilizcenizi iyi şekilde geliştirebilirsiniz.

Vikings;

ingilizce filmler

Dünyaca ünlü olan Viking dizisi, mitolojiden bahseden ve İngilizcenin oldukça yavaş konuşulduğu bir dizidir. İngilizceye başlangıç aşamasında olanlar, bu dizideki konuşmaları rahatlıkla anlayabilirler.

Narcos;

ingilizce filmler

80’lerde ortaya çıkan kokain ticaretini anlatan bu dizi dünya tarafından en sevilen izler arasında yer alıyor. İngilizce bilen ya da bilmeyen herkes tarafından bu dizinin en çok izlenmesinin nedeni ise dizideki diyalogların sade ve anlaşılır olmasıdır.

Orta seviye İngilizce geliştirmek için dizi tavsiyesi;

İngilizcenizi orta seviyeye taşımak istiyorsanız, size önereceğimiz diziler ile oldukça güzel vakit geçirebilir, aynı zamanda İngilizcenizi ilerletebilirsiniz. Orta seviye İngilizce geliştirmek için dizi tavsiyesi seçeneklerimiz şöyle…

Friends;

orta seviye ingilizce film

Komedi türünde oldukça başarılı olan Friends dizisi 20 dakikalık bölümleri ile izleyicileri ekrana bağlıyor. Sizi sıkmayan ve eğlenceli komedi dizisi olan Friends ile orta seviyede İngilizce öğrenebilirsiniz.

Hannibal;

ingilizce film

İngilizce geliştirmek için dizi tavsiyesi denince akla gelen ilk dizilerken olan Hannibal, korku ve suç kategorisinde en çok izlenen diziler arasında yer alıyor. Bu diziyi izlerken hem orta seviyede İngilizcenizi geliştirecek hem de heyecanlı anlar yaşayacaksınız.

Game Of Thrones;

ingilizce öğrenmek için dizi

İngilizce öğretmenleri tarafından da sıkça tavsiye edilen dizilerden biridir. Dizideki aksanlı konuşmalar dikkat çekicidir. Ayrıca dizideki diyaloglar son derece kolay anlaşılabilir.

Diziyi izlerken bilmediğiniz çok sayıda kelime ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle orta seviyede İngilizce bilenlerin bile diziyi izlerken yanlarında not defteri bulundurmalarını tavsiye ediyoruz.