Hidrofeyşıl Cilt Bakımı – HydraFacial Cilt Bakımı

/ 1 Aralık 2020 / 6.956 views / yorumsuz
Hidrofeyşıl Cilt Bakımı – HydraFacial Cilt Bakımı

HydraFacial cilt bakımı; cildin yenilenmesini, akne ve lekelerden kurtulmayı sağlayan bir işlemdir. HydraFacial cilt bakımı kapsamında cihaz, enjeksiyon ve benzer yöntemler ile cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanmaktadır.

HydraFacial Cilt Bakımı Uygulamasının Kapsamı Nelerdir

HydraFacial cilt bakım uygulaması sırasında yapılan işlemler aşağıdaki gibidir:

 

 • Vakumlu vortex istemi kullanılarak cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanmaktadır.
 • Solüsyon ve vakum kullanılarak cilde peeling yapılmaktadır. Bu sayede akne, siyah nokta ve leke gibi ciltte rahatsız edici görüntü oluşturanlardan cilde zarar vermeden kurtulabilmek mümkün olmaktadır.
 • Akne, yaşlanma, yorgunluk gibi nedenlerden dolayı oluşan kırışıklıklar ve lekeler için özel serum uygulamaları yapılmaktadır. Örnek vermek gerekir ise; T bölgesi aşırı yağlı olanlara dengeleyici serum, siyah nokta ve kırışıklık gibi problemleri olanlar için farklı serumlar uygulanmaktadır.
 • Cildi daha hızlı nemlendirebilmek ve cildin nem dengesini koruyabilmek için hyaluronik asit, peptit, antioksidan ve nemlendirici solüsyonlar kullanılmaktadır.
 • Cildin sıkılaşması ve bakterilerin yok edilmesi için LED teknolojisi tercih edilmektedir.

HydraFacial Cilt Bakımı İle Elde Edilen Avantajlar Nelerdir

HydraFacial cilt bakımının artıları aşağıda verilmiştir:

 

 • Yaş veya cilt tipi fark etmeksizin uygulanabilecek bir işlemdir.
 • İşlem sırasında ağrı veya acı hissi oluşmamaktadır. Dolayısı ile işlem süresi oldukça konforlu geçmektedir.
 • Cildin derinlemesine temizlendiğini sağladığı için etkisini uzun süre göstermektedir.
 • Uygulama yapıldıktan sonra cilt oldukça yumuşak bir hal almaktadır ve cilt parlak bir görünüme kavuşmaktadır.
 • Cilt tonunun eşitlenmesini sağlamaktadır.
 • Cildin elastikiyetinin artmasına yardımcı olmaktadır.
 • Her mevsim uygulanabilmesi mümkün olan bir işlemdir.
 • HydraFacial cilt bakımı uygulaması yaptırdıktan sonra kişinin aynı gün içerisinde normal hayatına geri dönebilmesi mümkündür.

HydraFacial Cilt Bakımı Uygulaması Kaç Seans Olmalıdır

HydraFacial cilt bakımının seans sayısı her kişinin cilt tipine ve cildindeki mevcut problemlerine göre değişiklik göstermektedir. Ancak HydraFacial cilt bakımı uygulaması ortalama 4 seans ile 6 seans civarında yapıldığında, istenen sonuç alınabilmektedir.

Tedavi amaçlı değil de kozmetik amaçlı uygulama yapılacak ise; ayda bir uygulamanın tekrarlanması yeterli olmaktadır.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Cilt Bakım Önerileri Evde
Cilt temizliği, cildin sağlığını ve görünümünü korumak için kişisel bakımın temelini oluşturmaktadır. Özellikle eve kapanılan bu günlerde cilt bakımı, D vitamininden ve temiz havadan uzak kaldığı için önemsenmesi gereken bir..
Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir Evde
Yüz kırışıklığına iyi gelen şeyler cilt tipine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazı cilt kuru olması nedeniyle kırışıklık oluşurken bazı ciltte ise fazla yağ oranı nedeniyle kırışıklık oluşabilmektedir. Bu nedenle yüz..
Cilt Bakım Sırası Nasıl Olmalı
Cilt bakımında ürün sıralaması uygulanan ürünlerden en yüksek verimin alınmasını sağladığı için oldukça önemlidir. Cilt bakım sırası şu şekilde uygulandığında doğru kullanımlar sağlanmış olmaktadır: Cilt yapısına uygun olan bir temizleyici..
Adet Bittikten Sonra Gelen Leke
Adet bittikten sonra gelen leke, vajina salgısında kan olması olarak yorumlanmaktadır. Adet bittikten sonra gelen lekenin ne kadar süre geleceği ise; her kadının bünyesine göre farklılık göstermektedir. Adet Bittikten Sonra..
Tırnaktaki Beyaz Lekeler Neden Olur
Tırnaktaki beyaz lekelerin oluşma sebepleri; karaciğer rahatsızlıkları, siroz ve hepatit gibi ciddi rahatsızlıkların habercisi olabilmektedir. Ayrıca tırnaktaki beyaz lekeler neden olur sorusunun cevabı; vitamin ve mineral eksikliği gibi durumlar da..
Cilt Bakımında Kullanılan Doğal Malzemeler
Cilt bakımında kullanılan doğal malzemeler; cildin mevsim şartlarından etkilenmemesini sağlamakta, cildi nemlendirmekte, cildin daha canlı gözükmesini sağlamaktadırlar. Cilt bakımında kullanılan doğal malzemeler ile cilt problemlerinin azaltılabilmesi ve hatta cilt problemlerinden..