Hangi Rüyalar Habercidir?

/ 16 Haziran 2020 / 310 views / yorumsuz
Hangi Rüyalar Habercidir?

İnsanlar, her gece uyuduklarında rüya görürler. Bu rüyalar, bilinçaltını yansıması olsa da bazı rüyalar haberci olabilir. Özellikle geçmiş dönemde yaşayan İslam felsefe alimleri, rüyaların bir anlamı olduğunu savunmuştur.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed de Salih rüyaların haberci olduğunu müjdelemiştir. Bütün bunlara bakarak rüyaların bazı anlamları olduğunu ve bizlere bazı haberleri verdiğini söyleyebiliriz. Peki hangi rüyalar habercidir?

Haberci rüyalar nasıl anlaşılır?

Hangi Rüyalar Habercidir

Bazı uzmanlara göre haberci rüyaların görüldüğü bazı dönemler vardır. Bu dönemlerde görülen rüyalar bizlere etrafımızda olup biten olumsuzlukları ya da yeni başlangıçları haber verir. Özellikle Ay döngüsü dönemlerinde görülen rüyalar, haberci rüya niteliğindedir.

Ay’ın Dolunay olduğu zamanlarda görülen rüyalar habercidir. Bu rüyalar sıkıntılı ise yaşayacağınız olumsuzlukları haber alacağınızı anlatabilir. Çevrenizdeki insanların sizin hakkınızda yaptığı dedikoduları, kötü planları ya da düşüncüleri haber alabilirsiniz.

Yeni Ay dönemlerinde görülen rüyalar ise yeni bir hayatın ya da yeni başlangıçların habercisidir. Özellikle yeni aydan 3 gün önce ve 3 gün sonra görülen rüyaların haberci rüyalar olduğu düşünülür.

Yeni Ay döneminde bütün dileklerinizi sıralamanız ve niyetlerinizi kendiniz ifade etmeniz önemlidir. Haberci rüyalar nasıl anlaşılır diyorsanız, Ay’ın Yeni ay döneminde gördüğünüz rüyalara odaklanabilirsiniz.

Hangi rüyalar evliliğe işarettir?

Hangi Rüyalar Habercidir

Rüyalarına anlamları ya da vereceği haberler, gördüğünüz nesneye, kişiye ya da eşyaya göre değişir. Eğer evlenme niyetiniz varsa ve hangi rüyaların size evliliği müjdelediğini merak ediyorsanız, rüya tabirlerinden destek almalısınız. Hangi rüyalar evliliğe işarettir, ne görürseniz evleneceğinizi haber verir?

Rüyada gelinlik görmek;

gelinlik

Rüyada gelinlik görmek her zaman iyiye yorumlanır. Bekar bir kızın gelinlik giymesi yakın zamanda evleneceğine işarettir. Evli bir kadın gelinlik giyerse yakın zamanda evlat sahibi olur.

Eğer rüya sahibi bir haber bekliyorsa, gelinlik giydiğini gördüğünde bu haberi yakın zamanda alacağı anlamına gelir yani gelinlik bazı uzmanlar tarafından hayırlı bir haberin müjdecisi olarak da yorumlanır.

Hangi rüyalar habercidir?

Hangi Rüyalar Habercidir

 

Gelinlik görmenin dışında görülen bazı rüyalar da haberci niteliğindedir. Hangi rüyalar habercidir işte detaylar…

Gelin görmek;

Hangi Rüyalar Habercidir

Rüyanızda mutlu ve güzel gelin bir gelin görüyorsanız, müjdeli bir haber alacaksınız demektir. Bu rüya evli olanlar için çocuğa da işaret olabilir.

Güvercin;

Rüyada Ne Görmek İyidir

Güvercin görmek mutlu ve müjdeli bir haber alacağınız anlamına gelir. Güvercin uçuyorsa yakın zamanda haberinizi alırsınız. Güvercin duruyorsa, daha uzak bir zamanda haber alacaksınız.

Araç görmek;

Hangi Rüyalar Habercidir

Rüyanızda otomobil gördüyseniz, yaşadığınız geçim sıkıntısından bir an önce kurtulacağınız anlamına gelir. Eğer rüyanızda uçak, minibüs ya da otobüs gördüyseniz ya da bunlarla seyahat ediyorsanız, yakın zamanda uzun mesafeli ve hayırlı bir yola çıkacağını haber alacaksınız demektir.

Et yemek;

Hangi Rüyalar Habercidir

Rüyada et yemek farklı şekillerde tabir edilir. Eğer çiğ et yiyorsanız hayırlı bir haber alacağınız anlamına gelir. Yediğiniz etin pişmiş olduğunu gördüyseniz bolluğa ve zenginliğe kavuşacağınız anlamına gelir.


Genel Editör / Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. Hürriyet Gazetesi'nde yazarlık yaptı. 2019 Temmuz ayı itibari ile Piamet.com da genel editör unvanında yer aldı.

Benzer Konular
Maltepe Oto Kiralama – İstanbul Maltepe Araç Kiralama
Maltepe Kiralama Firmaları Konum Cep No İş No DRM MOTORS İstanbul / Maltepe / Altayçeşme Mh. 0 (541) 551 88 18 0 (216) 594 03 37 HB FİLO İstanbul /..
Kartal Oto Kiralama – İstanbul Kartal Araç Kiralama
Kartal Kiralama Firmaları Konum Cep No İş No ELS MOTORLU ARAÇLAR İstanbul / Kartal / Atalar Mah. 0 (554) 442 78 10 0 (850) 340 03 46 ZİRVE RENT A..
Tarık Şahin İnternet Haberciliğini Wazm İle Amerika’Ya Taşıdı
İnternet gazeteciliği her geçen gün artmaktadır. İnternet gazeteciliğinde güvenilir adres olan Wazm ve Viakep siteleri ile en son gelişmeler paylaşılmaktadır.  Tarık Şahin Kimdir 1996 yılında Kocaeli ilinde doğmuş olan Tarık..
Rüyada Cumhurbaşkanı İle Konuşmak
Rüyada cumhurbaşkanı ile konuşmak, devlet kapısındaki işlerin halledilebilmesi için yetkili kişiler ile görüşme sağlanacağına yorulmalıdır. Aynı zamanda rüyada cumhurbaşkanı ile konuşmak, rüya sahibinin daha üst rütbeye çıkabileceği anlamına gelmektedir. Rüyada..
Rüyada Sözlü Kavga Etmek
Rüyada sözlü kavga etmek; kavganın edildiği kişiye göre değişiklik göstermektedir. Rüyada sözlü tartışmak yabancı biri ile olduğunda; şans, maddi kazanç ve bolluk gibi anlamlar taşımaktadır. Ölü ile tartışılması ise; çözülmesi..
Rüyada Sevdiğin İnsanı Görmek
Rüyada sevdiğin insanı görmek; çoğunlukla hayırlı ve güzel anlamlar ile ifade edilmektedir. Rüyada sevdiğin insanın görülmesi; rüya sahibinin kendisini oldukça mutlu edecek haberler alacağı anlamlarına gelmektedir. Rüyada Sevdiğin İnsanı Öptüğünü..