Hangi Bölgede Neden Sivilce Çıkar

/ 7 Ekim 2020 / 3.706 views / yorumsuz
Hangi Bölgede Neden Sivilce Çıkar

Hangi bölgede neden sivilce çıkar sorusunun cevabı; bazı bölgeler için ciddi hastalıklara sebep olabilmektedir. Hangi bölgede neden sivilce çıkar sorusunun en yaygın cevabı ise hormonal düzensizlik olmaktadır.

Ergenlik döneminde sivilcelerin çıkmasının sebebi de hormonların değişmesi kaynaklı olmaktadır. Sivilcenin çıkma nedeni bilinmeden geçirilmesi oldukça zor olmaktadır.

Yastık kılıflarının sık sık değiştirilmesi, kullanılan kozmetik ürünlerin cilt tipi ile uyumlu olması ve cildin düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Cildin düzgün temizlenmemesi durumunda, saç çizgisi ve kulak çevresinde de sivilce oluşumu görülebilmektedir.

Alın Bölgesinde Çıkan Sivilcelerin Nedenleri Nelerdir

alın bölgesi sivilce

Alında sivilce çıkmasının sebepleri; stres, uykusuzluk gibi gündelik hayatta sıklıkla karşılaşılan sebepler olabilmektedir.

Ancak bunun yanı sıra, daha ciddi sebepleri de bulunabilmektedir. Karaciğer, sindirim sistemi problemleri ve beslenme ile ilgili sorunlar; alın bölgesinde sivilce çıkması ile kendilerini göstermektedirler.

Çene Bölgesinde Çıkan Sivilcelerin Sebepleri Nelerdir

çenede sivilce

Çenede sivilce çıkmasının nedenleri; hormonal düzensizliklere bağlıdır. Hormonlar ile ilgili problemler sonucunda çene bölgesinde sivilceler görülebilmektedir.

Yüzün Dış Bölgesindeki Sivilcelerin Kaynağı Nedir

yüz dış bölgesi sivilce

Yüzün dışındaki sivilcelerin sebeplerine bakıldığında; hormonal dengesizlikler, cilt yüzeyindeki tıkanıklar gibi nedenler ile dış bölgede sivilcelenme olmaktadır.

Kullanılan kozmetik ve bakım ürünleri de bu bölgede sivilce oluşmasına neden olabileceği için bakım ürünlerinin değiştirilmesi tavsiye edilmektedir.

Bakım ürünleri değiştirildiği halde sivilce problemi devam eder ise; hormonlardan kaynaklı olmaktadır. Hangi bölgede neden sivilce çıkar sorusunun cevabına göre yüzün dış bölgesinde çıkan sivilcelerin geçirilmesi daha kolay olmaktadır.

Yanak Bölgesinde Bulunan Sivilcelerin Nedenleri Nelerdir

yanakta sivilce

Yanaktaki sivilcelerin sebepleri, günlük alınan şeker miktarı ile alakalı olabilmektedir.

Ayrıca solunum yolu rahatsızlıkları, akciğer problemleri de yanak bölgesinde sivilce çıkması şeklinde semptom gösterebilmektedir. Bu sebeple yanak bölgesindeki uzun süreli sivilceler için bir doktora giderek teşhis koydurulması gerekmektedir.

Kaş Bölgesinde Yer Alan Sivilcelerin Sebepleri Nelerdir

kaş ortasında sivilce

Kaştaki sivilcelerin nedenleri, karaciğer problemleri ile bağlantılı olmaktadır. Bu sebeple karaciğerdeki olası bir problemin erken teşhis edilebilmesi adına doktora görünülmesi gerekmektedir.

Burun Bölgesinde Sivilcelerin Çıkma Nedenleri Nelerdir

hangi bölgede neden sivilce çıkar9

Burunda sivilce çıkmasının sebepleri; oldukça ciddi olabilmektedir. Burun bölgesinde sıklıkla sivilce problemi yaşanıyor ise; bu durumda baharatlı gıdaların tüketilmiş olması sebebi ile sivilce çıkmış olmaktadır.

Ancak üst dudak kenarında sıklıkla sivilce çıkıyor ise; bu durumda kalp, dalak ve karaciğer gibi bölgelerde sağlık problemi yaşanabilmektedir. Hangi bölgede neden sivilce çıkar sorusunun cevabına göre üst dudakta sıklıkla sivilce çıkması durumunda doktora gidilmelidir.


Genel Editör / İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde lisansını tamamladı. Milliyet Gazetesi'nde staj yaptı. 2019 Mayıs ayı itibari ile Piamet.com Genel Editör, unvanına imza attı.

Benzer Konular
Cilt Bakım Önerileri Evde
Cilt temizliği, cildin sağlığını ve görünümünü korumak için kişisel bakımın temelini oluşturmaktadır. Özellikle eve kapanılan bu günlerde cilt bakımı, D vitamininden ve temiz havadan uzak kaldığı için önemsenmesi gereken bir..
Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir Evde
Yüz kırışıklığına iyi gelen şeyler cilt tipine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazı cilt kuru olması nedeniyle kırışıklık oluşurken bazı ciltte ise fazla yağ oranı nedeniyle kırışıklık oluşabilmektedir. Bu nedenle yüz..
Cilt Bakım Sırası Nasıl Olmalı
Cilt bakımında ürün sıralaması uygulanan ürünlerden en yüksek verimin alınmasını sağladığı için oldukça önemlidir. Cilt bakım sırası şu şekilde uygulandığında doğru kullanımlar sağlanmış olmaktadır: Cilt yapısına uygun olan bir temizleyici..
Hidrofeyşıl Cilt Bakımı – HydraFacial Cilt Bakımı
HydraFacial cilt bakımı; cildin yenilenmesini, akne ve lekelerden kurtulmayı sağlayan bir işlemdir. HydraFacial cilt bakımı kapsamında cihaz, enjeksiyon ve benzer yöntemler ile cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanmaktadır. HydraFacial Cilt Bakımı Uygulamasının..
Adet Bittikten Sonra Gelen Leke
Adet bittikten sonra gelen leke, vajina salgısında kan olması olarak yorumlanmaktadır. Adet bittikten sonra gelen lekenin ne kadar süre geleceği ise; her kadının bünyesine göre farklılık göstermektedir. Adet Bittikten Sonra..
Tırnaktaki Beyaz Lekeler Neden Olur
Tırnaktaki beyaz lekelerin oluşma sebepleri; karaciğer rahatsızlıkları, siroz ve hepatit gibi ciddi rahatsızlıkların habercisi olabilmektedir. Ayrıca tırnaktaki beyaz lekeler neden olur sorusunun cevabı; vitamin ve mineral eksikliği gibi durumlar da..