Sağlık

Hangi Bölgede Neden Sivilce Çıkar

Hangi Bölgede Neden Sivilce Çıkar

Hangi bölgede neden sivilce çıkar sorusunun cevabı; bazı bölgeler için ciddi hastalıklara sebep olabilmektedir. Hangi bölgede neden sivilce çıkar sorusunun en yaygın cevabı ise hormonal düzensizlik olmaktadır.

Ergenlik döneminde sivilcelerin çıkmasının sebebi de hormonların değişmesi kaynaklı olmaktadır. Sivilcenin çıkma nedeni bilinmeden geçirilmesi oldukça zor olmaktadır.

Yastık kılıflarının sık sık değiştirilmesi, kullanılan kozmetik ürünlerin cilt tipi ile uyumlu olması ve cildin düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Cildin düzgün temizlenmemesi durumunda, saç çizgisi ve kulak çevresinde de sivilce oluşumu görülebilmektedir.

Alın Bölgesinde Çıkan Sivilcelerin Nedenleri Nelerdir

alın bölgesi sivilce

Alında sivilce çıkmasının sebepleri; stres, uykusuzluk gibi gündelik hayatta sıklıkla karşılaşılan sebepler olabilmektedir.

Ancak bunun yanı sıra, daha ciddi sebepleri de bulunabilmektedir. Karaciğer, sindirim sistemi problemleri ve beslenme ile ilgili sorunlar; alın bölgesinde sivilce çıkması ile kendilerini göstermektedirler.

Çene Bölgesinde Çıkan Sivilcelerin Sebepleri Nelerdir

çenede sivilce

Çenede sivilce çıkmasının nedenleri; hormonal düzensizliklere bağlıdır. Hormonlar ile ilgili problemler sonucunda çene bölgesinde sivilceler görülebilmektedir.

Yüzün Dış Bölgesindeki Sivilcelerin Kaynağı Nedir

yüz dış bölgesi sivilce

Yüzün dışındaki sivilcelerin sebeplerine bakıldığında; hormonal dengesizlikler, cilt yüzeyindeki tıkanıklar gibi nedenler ile dış bölgede sivilcelenme olmaktadır.

Kullanılan kozmetik ve bakım ürünleri de bu bölgede sivilce oluşmasına neden olabileceği için bakım ürünlerinin değiştirilmesi tavsiye edilmektedir.

Bakım ürünleri değiştirildiği halde sivilce problemi devam eder ise; hormonlardan kaynaklı olmaktadır. Hangi bölgede neden sivilce çıkar sorusunun cevabına göre yüzün dış bölgesinde çıkan sivilcelerin geçirilmesi daha kolay olmaktadır.

Yanak Bölgesinde Bulunan Sivilcelerin Nedenleri Nelerdir

yanakta sivilce

Yanaktaki sivilcelerin sebepleri, günlük alınan şeker miktarı ile alakalı olabilmektedir.

Ayrıca solunum yolu rahatsızlıkları, akciğer problemleri de yanak bölgesinde sivilce çıkması şeklinde semptom gösterebilmektedir. Bu sebeple yanak bölgesindeki uzun süreli sivilceler için bir doktora giderek teşhis koydurulması gerekmektedir.

Kaş Bölgesinde Yer Alan Sivilcelerin Sebepleri Nelerdir

kaş ortasında sivilce

Kaştaki sivilcelerin nedenleri, karaciğer problemleri ile bağlantılı olmaktadır. Bu sebeple karaciğerdeki olası bir problemin erken teşhis edilebilmesi adına doktora görünülmesi gerekmektedir.

Burun Bölgesinde Sivilcelerin Çıkma Nedenleri Nelerdir

hangi bölgede neden sivilce çıkar9

Burunda sivilce çıkmasının sebepleri; oldukça ciddi olabilmektedir. Burun bölgesinde sıklıkla sivilce problemi yaşanıyor ise; bu durumda baharatlı gıdaların tüketilmiş olması sebebi ile sivilce çıkmış olmaktadır.

Ancak üst dudak kenarında sıklıkla sivilce çıkıyor ise; bu durumda kalp, dalak ve karaciğer gibi bölgelerde sağlık problemi yaşanabilmektedir. Hangi bölgede neden sivilce çıkar sorusunun cevabına göre üst dudakta sıklıkla sivilce çıkması durumunda doktora gidilmelidir.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL