Gündem

Güçlü İnsan Olmak ya da Güç Sahibi Olmak Nedir Nasıl Olunur?

Güçlü İnsan Olmak ya da Güç Sahibi Olmak Nedir Nasıl Olunur?

Günümüz dünyasında birçok insan güçlü olmaya çalışmakta. Bazen bazılarımız gücü elde etmek için, gece gündüz demeden çalışıyor. Kimisi çok güçsüz  bir o kadar da zayıf olduğunu düşünürken, kimisi de bir o kadar güçlü olduğunu sürekli dile getirmektedir. Peki gerçek güç nedir, nasıl olur? Gerçek bir güç sahibi olduğumuzu nasıl anlarız ya da gerçek güç sahibi nasıl olunur? Kimler gerçekten de güçlüdür? Şimdi sizlerle gerçek güç nedir, gerçek güç sahibi nasıl olunur, gibi konuları aşağıda inceleyelim…

Para her şey midir, ya da para bir tür güç müdür?

Popüler bir söz olmalı, “bu hayatta her şey para olmuş; insanlık paraya tapıyor.” İnsanlar para için her şeyi yapıyor ve daha birçok şey… Acaba gerçekten para her şey midir? Ya da para gerçek güç müdür? Belki para her şey değildir ama paranın birçok şey olduğunu itiraf edebiliriz. Çünkü para satın alma gücünü temsil ediyor. Hal böyle olunca da para dediğimiz basit bir kağıt parçasına güç değerleri yüklenmiş oldu. Ancak ince bir ayrıntı vardır ki para net bir güç değildir; para güç sahibi edendir. Bilmeliyiz ki güçlü olmak ve güç sahibi olmak arasında bazı ince farklar bulunuyor.

Güç sahibi olmak nedir, güç sahibi insanlar nasıl güçlü olur?

Güç sahibi olmak demek, elimizde ya da çevremizde gücümüzü temsil eden şeylerin olmasıdır. Örneğin, ev, araba, arsalar, dükkanlar, işletmeler, fabrikalar ve daha birçok şey… Aslında bunları tek kelime ile de açıklayabiliriz. Para. Bu gibi şeyler az ya da çok güç sahibi olduğumuzu gösterebilir. Çünkü bu saydıklarımız satın alma gücüne denk düşmekte.

Parası olan herkes güçlü müdür ya da her parası olan güç sahibi olur mu, nasıl olur? Parası olan herkesin güçlü olmadığı gibi, parası olmayan herkes de güçsüz değildir. Yukarıda da söylediğimiz gibi para ve para türleri insanı güç sahibi yapan şeylerdir. Çünkü para ve para türleri, parası olan ya da olmayan birçok kişiyi kendine çekebilmekte. Bu sebeple para, mal, mülk ve diğerleri insanı güç sahibi yapabiliyor. Ancak yine de bazı insanlar vardır ki parayı kullanmasını pek bilmezler. Bu insanlar parayı kullanmak yerine, para bu insanları kullanabiliyor. Hal böyle olunca da parayı kullanmasını bilmeyen insanlar ne kadar paraları olsa da güç sahibi olamayabilirler.

piamet.com
güç nedir

Güçlü insan olmak nedir, nasıl çok güçlü olunur?

Güçlü olmak, güç sahibi olmaktan farklı. Güçlü olmak insanın kendi ayakları üzerinde durabilmesidir. Ne kadar yalnız kalsa da yalnızlığını belli etmeksizin, dik ve ağır basan adımlarla yürüyebilmesidir. Genelde çoğu insan böylesine güçlü olduğunu belirtse de, özünde bu denli güçlü olmayabiliyor. Çünkü güçlü olmak ya da güçlü insan kavramı, bambaşka bir şeydir. Acaba gerçek güçlü insan nasıl olur. Güçlü insanlar ne yaparak güçlü olur ya da güçlü bir insan olmak kolay mıdır? Üzülerek belirtmek isterim ki güçlü insan olmak kolay değildir. Çünkü güçlü insanlar genelde yalnızlığı tercih etmek zorunda kalabilirler. Diğer insanlara boyun eğmek ya da anlaşmak zorunda olduklarını hissetmek istemezler.

Güçlü insanlar gerektiğinde çok uzun süreler boyunca yalnız kalıp dimdik yürümeyi tercih edenlerdir. Yani güçlü insanlar aynı zamanda yüksek özgüven sahibi insanlardır. Örneğin böylesine güçlü ve özgüvenli insanlar çok zor durumda olmalarına rağmen bu zor durumlarını ikinci üçüncü kişilere belirtmeyebilirler. Çünkü gerçekten de güçlü olan kişi bilir, zor durumu diğer kişilere belirttiğim vakit onlara muhtaç olduğumu düşünürler ve bu muhtaçlığımı kötüye kullanabilirler. Gerçekten güçlü olan insan ya da kişiler, bunları düşündüğü için diğer kişilere çoğu zaman durumunu anlatmayabilirler. Diğer kişilerin onlar hakkında bilgi sahibi olmalarını istemezler.

Çok fazla bilgi sahibi olduğunuz insanı hayal edin. O insanı pek merak etmezsiniz ya da o kişi üzerine çok fazla bilgi sahibi olduğunuz için o insanın zayıf yönlerini de bilebilirsiniz. Hal böyle olunca da o insanın güçlü olduğunu pek düşünmeyebilirsiniz. İlginçtir ki çok fazla bilgi sahibi olduğumuz insanın basit birisi olduğunu düşünme ihtimalimiz yüksektir. Bu nörolojik bir durum. İşte güçlü olan ya da güçlü olmaya çalışan insanlar bilinçli ya da bilinçsiz olarak bu çizgiyi koruyabilen kişilerdir.

piamet
güç nasıl kazanılır?

Gerçek bir güç sahibi olmak ya da güçlü insan olmak mümkün müdür?

Yukarıda güçlü insan olmak ve güç sahibi olmak gibi pozisyonların farklarını anlattık. Şimdi her isteyen güçlü olabilir mi, ya da herkes gerçek güç sahibi bir insan olabilir mi, konusunu ele alacağız. En iyi gerçek güç, güç sahibi olmak ve güç sahibi insan olmanın birleşiminden doğar. Şöyle ki, güç sahibi olan insan, yani ekonomik durumu iyi olan kişi, güçlü olan insan davranışlarına benzer şekilde parasını ve çevresini yönetmesini de bilmelidir. Örneğin, çok fazla güç sahibi insan, kimlerle oturup kalkacağını bilmelidir. Çok sıcakkanlı iken bir anda çok soğukkanlı moduna girebilmelidir. Güç sahibi olan insan ancak böylesi davranışlarla, her geçen gün gücüne yeni bir güç katabilir ya da daha çok güçlü olabilir. Böylesi davranışlarla güçlü insanın ya da güç sahibi insanın, gücünü kaybetme ihtimali çok düşük olacaktır.

Güç sahibi olmayan bireylerin, güç sahibi olması için, öncelikle çok güçlü insan olmaları gereklidir. Bu insanlar güçlü olan karakterleriyle, güç sahibi olmaya doğru ilerleyebilirler. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi güçlü insanlar genelde yalnızlığı tercih etmekte. İşte böyle olmalarının sebebi de, yalnız ve dimdik yürüyerek, daha çok çalışmak istemeleridir. Daha çok çalışıp güç sahibi insan olmayı hayal ederler. Böylesine güçlü olan insanlar, belki de birçoğu insana oranla daha az harcama yaparlar.

Şuna inanın ki çok çalışan insanlar da, sürekli yeni şeyler yapmak istemekte. Ancak böylesine çalışan ve güçlü olan insanlar, uzun vadeli düşünen kişiler oldukları için hayallerinin gerçekleşeceği günleri beklerler. İşte çok güçlü bir insan olmanın tam olarak burası en zor kısmıdır. Bir şeyler yapmak isterler ama hep iki seçenek arasında git gel yapmak zorunda kalırlar. Gerçekten güçlü insanların tercihi genelde, hedefleri yönünde olur. Yani güçlü insanlar bir şeyler yapmayı gezmeyi, eğlenmeyi gibi şeyleri sürekli erteler. Ta ki hedeflerine varana kadar böyle devam eder. İşte çok güçlü bir insan olmak ve çok fazla güç sahibi olmak istiyorsanız, bunları yapmalısınız.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL