Google Geçmişi Silme İşlemi Resimli Anlatım

/ 14 Kasım 2019 / 115 views / yorumsuz
Google Geçmişi Silme İşlemi Resimli Anlatım

Tarayıcı silme işlemi yapmak için öncelikle tarayıcınızda oturum açmanız gerekmektedir. Google tarayıcı silme işlemiyle çerezler ve otomatik doldurma verileri başta olmak üzere birçok veri silinebilmektedir. Ancak bu gibi verilerin silinebilmesi için öncelikle oturumunuzun açık olması gerekmektedir.

Aksi takdirde silmek istediğiniz hesap verileri silinmeyecektir. Oturumunuzu açtıktan sonra Google geçmişi silme adımlarını izleyerek verilerinizi temizleyebilirsiniz.

Chrome Tarama Geçmişi Silme

geçmiş sekmesi resim

Tarayıcı geçmişini silme işlemi için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Tarayıcınızın sağ üst köşesinde bulunan sekmeye tıklamanız gerekmektedir.
 • Bu sekmede “Geçmiş” seçeneği bulunmaktadır.
 • Açılan sayfada geçmişiniz görüntülenecektir.
 • Sol üst köşede bulunan sekmeye tıkladıktan sonra “Tarama verilerini temizle” seçeneği çıkmaktadır.
 • Bu seçeneğe tıklandıktan sonra “Temel” ve “Gelişmiş” olmak üzere iki veri temizleme seçeneği sunulmaktadır.
 • Zaman aralığından, tarama geçmişini silmek istediğiniz zaman aralığını seçmeniz gerekmektedir.
 • Son olarak silmek istediğiniz verileri seçerek ve ardından “Verileri Temizle” seçeneğine tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Google Arama Geçmişini Kapatmak

bilgisayardan gizli sekme açma

İnternet tarayıcısı arama geçmişi kapatma işlemi için izlemeniz gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Ancak kısa süreli bir işlem gerçekleştirecekseniz ve arama geçmişinizde kaydı bulunmasın istiyorsanız, Google geçmişi silme işlemi yerine “Gizli Pencere” seçeneğine tıklayarak gizli pencereye geçiş yapabilirsiniz. Bu pencereden yapmış olduğunuz işlemler geçmişinizde görüntülenmemektedir.

Gizli sekmeyi kullanmak için sağ üst köşeden “Yeni gizli pencere” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Google arama geçmişinizi tamamen kapatmak içinse izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle tarayıcınızı açmanız gerekmektedir.
 • Eğer oturumunuz açık değilse oturumunuzu açmalısınız.
 • Ardından https://myactivity.google.com/myactivity linkine tıklayarak “Google Etkinliğim” sayfasına ulaşım sağlamalısınız.
 • Sol üst köşede bulunan sekmeden “Etkinlik kontrolleri” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
 • “Web ve Uygulama Etkinliği” seçeneğini devre dışı bırakarak arama geçmişinizi kapatabilirsiniz.
 • Aynı sayfa üzerinden “Youtube Geçmişi” seçeneğini pasif duruma getirerek Youtube arama geçmişi kapatma işlemi de gerçekleştirilebilmektedir.

Google Konum Geçmişini Silmek

google maps geçmiş silme

Google konumları silme işlemi yapmak için öncelikle Google’da oturumunuzun açık olması gerekmektedir.

Ardından yukarıda anlatmış olduğumuz gibi “Etkinlik kontrolleri” sayfasına girmelisiniz. Etkinlik kontrolleri sayfasından “Konum Geçmişi” kısmına gelerek “Geçmişi Yönet” seçeneğine tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada geçmişinizi silebilirsiniz.

Sık Ziyaret Edilen Sayfaları Silmek

google hesabı etkinlik sekmesi

Sık ziyaret edilen siteleri temizleme işlemi için Google’da oturumunuzun açık olması gerekmektedir. Daha sonra izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • https://myaccount.google.com/?nlr=1 linkine tıklamanız gerekmektedir.
 • Açılan Google Hesabı sayfanızdan “Veri ve Kişiselleştirme” sekmesine tıklamalısınız.
 • Bu sayfada “Etkinlik ve zaman çizelgesi” bölümü bulunmaktadır. Sık ziyaret edilen sayfaları temizlemek için “Etkinliğim” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
 • Sağ üst köşeden önce “Diğer”e, ardından “Etkinlik silme yöntemi” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • Açılacak olan sayfadan silme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Youtube Geçmişi Temizleme

youtube geçmiş silme resimli anlatım

Youtube arama geçmişi silme işlemi, kullandığınız cihaza ve hangi aramaları silmek istediğinize göre değişiklik göstermektedir. Yalnızca belli başlı aramaları silmek istiyorsanız, tüm cihazlardan aramanızın yanında bulunan x simgesine tıklayarak silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bununla birlikte tamamını silmek istiyorsanız bilgisayarınızdan izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle Google geçmişi silme işleminde olduğu gibi “Geçmiş” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
 • Açılan sayfada “Arama Geçmişi” seçeneği bulunmaktadır.
 • Bu sekmeden “Tüm arama geçmişini temizle” seçeneğine tıklayarak geçmişinizi temizleyebilirsiniz.

Youtube mobil uygulamasından arama geçmişi silmek için ise öncelikle profilinizde bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu sekmede “Geçmiş ve gizlilik” kısmı bulunmaktadır. Bu kısımdan “Arama geçmişini temizle” seçeneğine tıklayarak geçmişinizi temizleyebilirsiniz.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
İngilizce Öğrenmek İçin Uygulamalar Yabancılarla Konuşarak
Yabancılarla konuşarak İngilizce öğrenmek için uygulamalardan bazıları aşağıda verilmiştir: Cambly Verbling Live Lingua Skooli English Tutor Online Preply MyEnglishTeacher İngilizce öğrenmek için uygulamalar yabancılarla konuşarak hem daha eğlenceli hem de..
E-Ticaret Nasıl Yapılır – E Ticaret Yapmak
E-ticaret yapmak için pazarlanacak olan ürün ve hizmet belirlenmelidir. E-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; e-ticaret yapacak olan kişinin şirket kurması zorunlu değildir. İş yeri açmaksızın satış yapabilme..
Flo İnternetten Alınan Ürün Mağazadan Değişir Mi?
Flo internetten alınan ürünün mağazadan değiştirilmesi mümkündür. Flo internetten alınan ürün mağazadan değişir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise; Flo’nun değişim şartları kapsamında Flo’dan alınan ürün farklı bir renk veya..
Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz VPN Hangisi
Android ve IOS için en iyi ücretsiz VPN hangisi diye sorulduğunda tercih edilebilecek olan VPN servisleri şöyledir: TunnelBear ExpressVPN Hotspot Shield Windscribe me ProtonVPN Android ve IOS için en iyi..
Trendyol’da Satış Yapmak – Trendyol’dan Satış Yapmak İçin
Trendyol’da satış yapmak için Trendyol üzerinden satıcı kaydının oluşturulması gerekmektedir. Trendyol’da satış yapmak üzere başvuru yapanların başvuruları Trendyol tarafından değerlendirilmektedir. Eğer başvuru olumlu sonuçlanır ise gerekli belgeler Trendyol’a ulaştırılmalıdır. Trendyol..
Altyapısı Olmayan Evler İçin İnternet Nasıl Bağlanır
Altyapısı olmayan evler için internet bağlatmak, sabit internet bağlatmak istendiğinde mümkün olmamaktadır. Altyapısı olmayan evler için internet nasıl bağlanır sorusuna cevap vermek gerekir ise; altyapı döşenmesini talep etmek veya mobil..