Google Geçmişi Silme İşlemi Resimli Anlatım

/ 14 Kasım 2019 / 139 views / yorumsuz
Google Geçmişi Silme İşlemi Resimli Anlatım

Tarayıcı silme işlemi yapmak için öncelikle tarayıcınızda oturum açmanız gerekmektedir. Google tarayıcı silme işlemiyle çerezler ve otomatik doldurma verileri başta olmak üzere birçok veri silinebilmektedir. Ancak bu gibi verilerin silinebilmesi için öncelikle oturumunuzun açık olması gerekmektedir.

Aksi takdirde silmek istediğiniz hesap verileri silinmeyecektir. Oturumunuzu açtıktan sonra Google geçmişi silme adımlarını izleyerek verilerinizi temizleyebilirsiniz.

Chrome Tarama Geçmişi Silme

geçmiş sekmesi resim

Tarayıcı geçmişini silme işlemi için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Tarayıcınızın sağ üst köşesinde bulunan sekmeye tıklamanız gerekmektedir.
 • Bu sekmede “Geçmiş” seçeneği bulunmaktadır.
 • Açılan sayfada geçmişiniz görüntülenecektir.
 • Sol üst köşede bulunan sekmeye tıkladıktan sonra “Tarama verilerini temizle” seçeneği çıkmaktadır.
 • Bu seçeneğe tıklandıktan sonra “Temel” ve “Gelişmiş” olmak üzere iki veri temizleme seçeneği sunulmaktadır.
 • Zaman aralığından, tarama geçmişini silmek istediğiniz zaman aralığını seçmeniz gerekmektedir.
 • Son olarak silmek istediğiniz verileri seçerek ve ardından “Verileri Temizle” seçeneğine tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Google Arama Geçmişini Kapatmak

bilgisayardan gizli sekme açma

İnternet tarayıcısı arama geçmişi kapatma işlemi için izlemeniz gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Ancak kısa süreli bir işlem gerçekleştirecekseniz ve arama geçmişinizde kaydı bulunmasın istiyorsanız, Google geçmişi silme işlemi yerine “Gizli Pencere” seçeneğine tıklayarak gizli pencereye geçiş yapabilirsiniz. Bu pencereden yapmış olduğunuz işlemler geçmişinizde görüntülenmemektedir.

Gizli sekmeyi kullanmak için sağ üst köşeden “Yeni gizli pencere” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Google arama geçmişinizi tamamen kapatmak içinse izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle tarayıcınızı açmanız gerekmektedir.
 • Eğer oturumunuz açık değilse oturumunuzu açmalısınız.
 • Ardından https://myactivity.google.com/myactivity linkine tıklayarak “Google Etkinliğim” sayfasına ulaşım sağlamalısınız.
 • Sol üst köşede bulunan sekmeden “Etkinlik kontrolleri” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
 • “Web ve Uygulama Etkinliği” seçeneğini devre dışı bırakarak arama geçmişinizi kapatabilirsiniz.
 • Aynı sayfa üzerinden “Youtube Geçmişi” seçeneğini pasif duruma getirerek Youtube arama geçmişi kapatma işlemi de gerçekleştirilebilmektedir.

Google Konum Geçmişini Silmek

google maps geçmiş silme

Google konumları silme işlemi yapmak için öncelikle Google’da oturumunuzun açık olması gerekmektedir.

Ardından yukarıda anlatmış olduğumuz gibi “Etkinlik kontrolleri” sayfasına girmelisiniz. Etkinlik kontrolleri sayfasından “Konum Geçmişi” kısmına gelerek “Geçmişi Yönet” seçeneğine tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada geçmişinizi silebilirsiniz.

Sık Ziyaret Edilen Sayfaları Silmek

google hesabı etkinlik sekmesi

Sık ziyaret edilen siteleri temizleme işlemi için Google’da oturumunuzun açık olması gerekmektedir. Daha sonra izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • https://myaccount.google.com/?nlr=1 linkine tıklamanız gerekmektedir.
 • Açılan Google Hesabı sayfanızdan “Veri ve Kişiselleştirme” sekmesine tıklamalısınız.
 • Bu sayfada “Etkinlik ve zaman çizelgesi” bölümü bulunmaktadır. Sık ziyaret edilen sayfaları temizlemek için “Etkinliğim” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
 • Sağ üst köşeden önce “Diğer”e, ardından “Etkinlik silme yöntemi” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • Açılacak olan sayfadan silme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Youtube Geçmişi Temizleme

youtube geçmiş silme resimli anlatım

Youtube arama geçmişi silme işlemi, kullandığınız cihaza ve hangi aramaları silmek istediğinize göre değişiklik göstermektedir. Yalnızca belli başlı aramaları silmek istiyorsanız, tüm cihazlardan aramanızın yanında bulunan x simgesine tıklayarak silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bununla birlikte tamamını silmek istiyorsanız bilgisayarınızdan izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle Google geçmişi silme işleminde olduğu gibi “Geçmiş” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
 • Açılan sayfada “Arama Geçmişi” seçeneği bulunmaktadır.
 • Bu sekmeden “Tüm arama geçmişini temizle” seçeneğine tıklayarak geçmişinizi temizleyebilirsiniz.

Youtube mobil uygulamasından arama geçmişi silmek için ise öncelikle profilinizde bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu sekmede “Geçmiş ve gizlilik” kısmı bulunmaktadır. Bu kısımdan “Arama geçmişini temizle” seçeneğine tıklayarak geçmişinizi temizleyebilirsiniz.


HİTÜ Spor Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Anadolu Ü. İletişim Bilimleri Fakültesi'nde 2. lisansına devam ediyor. Hobi olarak giriştiği PHP yazılım dilinde uzmanlık unvanı aldı.

Benzer Konular
Azar Benzeri Uygulamalar
Flört uygulamaları, mobil dünyanın nasıl da hayatımızdaki her alanı kaplamaya başladığının kanıtlarından bir tanesidir. Yeni arkadaşlar edinmek, flört yapmak veya sadece keyifli vakit geçirmek için kullanılan uygulamalardan tanışarak evlenenlerin sayısı..
Bilgisayar Hızlandırma Yolları
5 adımda bilgisayarı hızlandırmak sanıldığı kadar zor işlem adımlarından oluşmaz. Gün içinde sürekli kullanılan bilgisayarlar, bir süre sonra yavaşlamakta ve istenilen performansı sağlayamamaktadır. Bu çok olağan bir durumdur. Bilgisayar sistemleri..
En İyi Virüs Temizleme Programı
Kötü amaçlı yazılımlar, giderek tüm dünyamız haline gelen mobil cihazlara ve teknolojik aygıtlara karşı öncelikli tehlike olmaya devam ediyor. Kişisel verilerin saklanıldığı bilgisayarlar, mobil telefonlar ve daha birçok dijital aygıt..
Trendyol Para Nasıl Kullanılır?
Trendyol paranın kullanılması için Trendyol cüzdan bölümünün aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu cüzdan içerisine kredi kartı ya da havale ile para gönderildikten sonra alışverişlerin bu cüzdan üzerinden yapılması mümkün olmaktadır...
Tiktok Keşfete Düşme Saatleri
Tiktok algoritması diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kendine has ve benzersiz bir şekilde çalışır. Tiktok’ta fenomen olmak için bu algoritmayı doğru algılamak ve bu doğrultuda yayınlar düzenlemek yeterlidir. Tiktok’un..
Logo Tasarım Programları Ücretsiz
Bedava logo tasarım uygulamaları aracılığıyla markalara ya da işletmelere belli bir logo tasarlamak mümkündür. Logolar, markaların kimliği yerine geçmekte ve bir müddet sonra müşteriler gördükleri logolardan markaları çıkarabilmektedir. Ancak logo..